Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8 T Q AVJ Instlacja gazowa


Tabasko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dziś jeżdżę na instalacji gazowej. Graty jakie wstawiłem to :

Reduktor KME GOLD

Jednostka sterująca ZENIT PRO OBD

wtryski HANA 2000

butla w kole 53l (45l)

Za wcześnie abym pisał jak sie auto sprawuje, ale jedno jest pewne, nie czuć nawet w najmniejszym stopniu różnicy w mocy czy różnicę pracy silnika, piszę dla tych co maja wątpliwości które osobiście też miałem przed montażem :decayed: Dziś zatankowałem 45 l za 115 zł i jestem ciekawy ile zrobie na tym km. Koszt Instalacji 2600zł. Jutro dodam kilka fotek z tego jak wygląda wszystko po montażu. Pzdr :wink:

View image: DSC00904

View image: DSC00905

View image: DSC00907

View image: DSC00909

View image: DSC00910

View image: DSC00911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu :thumbup1:

daj foto butli ile masz miejsca do podłogi (nad butlą)to tak dla mnie bo mam butlę co wchodzi 35L i jestem ciekaw

miedż 8 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie dokładne fotki i je wstawię, no ja mam chyba największą z mozliwych jeśli chodzi o kolo 53l, to ostatnie o czym piszesz to nie wiem :wink: ale dowiem się co i jak. W ogóle dziś dowiedziałem się przez przypadek że moje audi z Niemiec przyjechało już na zrobionym programie, więc musze szybko odwiedzic hamownie dla Q. Dobrze że wstawiłem graty pod większa moc, bo gdybym założył pod serie byłby problem.

Ale jeśli chodzi o jazde na lpg, różnica żadna w porównaniu z bp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie w miastku gdzie przebywam to 12-13 ,trasa to ok 10

lane na orlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwsze tankuje na Bliskiej ale to paliwo Orlenu ogólnie, no zobaczymy w przeciągu myślę tygodnia jak u mnie wygląda spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lałem na shellu jak do wawy śmigałem to dwa litry po trasie więcej wciągał i auto słabsze było ogólnie lipa :facepalm: na huzarze to samo a inni prywaciarze to w ogóle ich omijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też awsze omijam stacje " NO NAME" Tankuje Bliska, Orlen zadko kiedy BP chociaż lubię tam tankować. Paliwo czasem leje też z Neste, nie zawiodłem się jeszcze nigdy chociaz różne rzeczy slyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam ten sam silnik, przejechane ok 20 tys km na gazie bez żadnych problemów. Głównie to zaleta dobrego instalatora.

Instalacja:

STAG 300/ISA2

AC R01 150KM

Hana zielone

Wezyki Parker

butla GZWM 57 l * chyba (wchodzi 48 l gazu)

Zapraszam na lpg forum tam znajdziecie wszystkie informacje odnosnie instalacji w moim aucie. Uzytkownik pawel87. (chyba nie mozna tu wrzucac linku do innego forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie dokładne fotki i je wstawię, no ja mam chyba największą z mozliwych jeśli chodzi o kolo 53l, to ostatnie o czym piszesz to nie wiem :wink: ale dowiem się co i jak. W ogóle dziś dowiedziałem się przez przypadek że moje audi z Niemiec przyjechało już na zrobionym programie, więc musze szybko odwiedzic hamownie dla Q. Dobrze że wstawiłem graty pod większa moc, bo gdybym założył pod serie byłby problem.

Ale jeśli chodzi o jazde na lpg, różnica żadna w porównaniu z bp :wink:

Może w sedanie mniej miejsca, ale ja mam większą w kole 67L a wchodzi 60L gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek, sorki że bez podglądu ale coś mi nie dziabało więc wkleiłem link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie upchane i wlew tak samo jak u mnie a pitolili że tak nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o B6 to mówił mi właściciel stacji montażu że standart jest robienie we wlewie, gorzej jest w niektorych autach takich jak np VW Golf 4 gdzie elementy sa plastikowe i pękaja pod ciężarem spustu dlatego montuja gdzieś na dole auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ten sam silnik AVJ 1.8T Quattro, instalacja na Stagu i wtryski Hana, butla do pełna 43-44l. Lata na gazie rewelacyjnie. Samo miasto wychodzi 13l, średnio na butli ok. 320-340 km. Ostatnio jak przeliczyłem wychodzi ok 34zł/100km. Także uważam, że całkiem spoko. Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie auta w przyszłości to pisz śmiało, mam nadzieję że można liczyć z twojej strony również na ewentualną pomoc :-) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ten sam silnik AVJ 1.8T Quattro, instalacja na Stagu i wtryski Hana, butla do pełna 43-44l. Lata na gazie rewelacyjnie. Samo miasto wychodzi 13l, średnio na butli ok. 320-340 km. Ostatnio jak przeliczyłem wychodzi ok 34zł/100km. Także uważam, że całkiem spoko. Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie auta w przyszłości to pisz śmiało, mam nadzieję że można liczyć z twojej strony również na ewentualną pomoc :-) Pozdro

masz serie 150 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 150km. Nie wkręcałem się jeszcze w temat zawirusowania, nie wiem jakie są wady,zalety no i oczywiście koszty. Słyszałem tylko, że można spokojnie wydusić ok 30km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ten sam silnik AVJ 1.8T Quattro, instalacja na Stagu i wtryski Hana, butla do pełna 43-44l. Lata na gazie rewelacyjnie. Samo miasto wychodzi 13l, średnio na butli ok. 320-340 km. Ostatnio jak przeliczyłem wychodzi ok 34zł/100km. Także uważam, że całkiem spoko. Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie auta w przyszłości to pisz śmiało, mam nadzieję że można liczyć z twojej strony również na ewentualną pomoc :-) Pozdro

No mi na takim samym zestawie łyka 1-2 litr więcej tylko mam silnik BFB kręcony na 187KM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, pierwszy pomiar przy 45 l wyszedł 360km miasto trasa. Nie ukrywam że na początku trochę poszalałem na parkingu przy markecie i w trasie więc myślę wynik dobry. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że OK. Mniej na mieście na pewno nie zejdziesz. W sumie to nie ważne ile spali, liczy się przyjemność z jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...