Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
49 minut temu, krzysztof-kosior1 napisał:

1. Test wyjść w wagu. Napinacz bedzie tykać (cewka). Ale przed tym musisz zrobić nastawy. było opisane na forum. Szukaj fazy: "test wyjść vag napinacz cewka"

A o co chodzi z tymi nastawami , zanim wymienie napinacze zobaczę czy moze smok nie  jest zawalony i napinacz za późno dostaje olej albo ciśnienie za małe.

 

Opublikowano
5 godzin temu, Karamba38 napisał:

 

Z tymi nastawami poczytaj, chodzi o to aby zrobić test systemów. Nie pamiętam kanałów itp. Piszą na forum o tym. Powiązane bedzie z tematem "test wyjść vag napinacz cewka".

Zamiast otwierać miskę bez sensu sprawdz cisnienie oleju. 90stopni silnik, ile bar na wolnych a ile powyżej 2500obr.

 

Opublikowano
8 minut temu, krzysztof-kosior1 napisał:

Z tymi nastawami poczytaj, chodzi o to aby zrobić test systemów. Nie pamiętam kanałów itp. Piszą na forum o tym. Powiązane bedzie z tematem "test wyjść vag napinacz cewka".

Zamiast otwierać miskę bez sensu sprawdz cisnienie oleju. 90stopni silnik, ile bar na wolnych a ile powyżej 2500obr.

 

No właśnie siedzę od rana na forum i nic nie moge znaleść piszą ze jakies zaworki pod podstawą filtra ale to chyba o inny model silnika chodzi,czytałem też że mogą to być wytarte slizgi na napinaczu i nie wiem czy nie lepiej po prostu bedzie to rozebrać i sprawdzać wszystko. Ale ciśnienie owszem sprawdzę i jeszcze sie myślę żeby zmienić olej na 5w40 teraz mam 10w40 a stan liczbika 340 tyś 

Edytowane przez Karamba38

Opublikowano
17 godzin temu, Karamba38 napisał:

No właśnie siedzę od rana na forum i nic nie moge znaleść piszą ze jakies zaworki pod podstawą filtra ale to chyba o inny model silnika chodzi,czytałem też że mogą to być wytarte slizgi na napinaczu i nie wiem czy nie lepiej po prostu bedzie to rozebrać i sprawdzać wszystko. Ale ciśnienie owszem sprawdzę i jeszcze sie myślę żeby zmienić olej na 5w40 teraz mam 10w40 a stan liczbika 340 tyś 

 

Kolego, potrzymaj mi piwo...

 

Tutaj masz opis tych testów. 

http://workshop-manuals.com/audi/a3_mk1/power_unit/4-cylinder_1.8_ltr._5-valve_turbocharged_engine_(154-165_kw)_mechanics/engine_cylinder_head_valve_gear/checking_variable_valve_timing_vehicles_with_engine_code_amk_bam/checking_inlet_camshaft_control_valve_1_n205/

http://forums.ross-tech.com/showthread.php?3559-P0011-p0012

 

Wszystkie 3 linku oczytaj dokładnie. 

 

Ps. sprawdź slizgi. Jeżeli sa wytarte to ja mam komplet (dwa) niby oryginalne. Kupiłem bo myślałem, że u mnie są wytarte a nie były. Kupiłem ale zgubiłem paragon i nie mogłem oddać do sklepu. Dałem 180pln za 2. Sprzedam za 100. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. 
Dziś w mojej a6 c6 2.4 wyskoczył błąd p0011 ustawienie rozrządu za wczesne. 
Rano przez 3 sekundy zaterkocze silnik. 
Jeździ bez problemu. 
Czy to także mogą być tylko napinacze? 
Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez brylekpl19

Opublikowano

Może być też rozciągnięty łańcuch, przestawiony rozrząd. Sprawdź co pokazuje na vagu w gr.93 i zrób log dynamiczny bodajże 91+92+93 żeby sprawdzić działanie nastawników.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć, panowie noszę się z zamiarem zakupu auta z tym silnikiem, przebieg ~340kkm rzeczywisty. Jak silnik jest zimny przy odpalaniu nie ma stuków, ale jak jest bardzo zimny czyli postoi dobę na dobrym mrozie -10C to przez około 1s słychać terkotanie.
Zastanawiam się czy uciekać od niego czy jednak mimo wszystko go kupić? Czytam różne opinie, jedni mówią że do 2s terkotania jest do zaakceptowania, inni ze 0.5s max...

Opublikowano
Godzinę temu, arkadiusz.nas napisał:

to przez około 1s słychać terkotanie.

Raczej norma w tych silnikach, jakby było znacznie dłużej niż 2s i jeszcze hałasowało na ciepłym i przy schodzeniu z obrotów to wtedy trzeba się martwić. Jak jeszcze siedzą ori napinacze to przy wymianie rozrządu pokusiłbym się o zmianę łańcuszków i ślizgów.

Edytowane przez przem8

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.