Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana turbiny na większą (2.0 tdi BPW)


dandek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy turbinka od 3.0 tdi podejdzie do 2.0 tdi BPW bez większych modyfikacji czy należy coś przerabiać oraz czy wgl jest możliwość jej montażu w tym silniku

dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW technologicznie i konstrukcyjnie bazuje na pierwszych 1,9 PD ( np. identyczna głowica ), które to startowały z mocy 100 - 115 KM.

Z własnego doświadczenia wiem że więcej niż 165 KM i 370 Nm z tego silnika może się skończyć źle :decayed:

A taką moc spokojnie osiągniesz na fabrycznych gratach :whistling:

Napisz co Cię skłania do zakładania turbulum z 3,0 TDI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego koles sie pyta o 3.0 bo jest jeszcze wieksze niz brd.... nie ma sensu zamulisz motor co z tego ze dasz mu powietrza a co z paliwem...? pd od czego wlozysz od volvo fh12? to nie jest tal hop siup dam wiatr i paliwo i bedzie zapierdalacz... cos musi 1dno 2gie zasilac.

kiedys widzialem vp37 afn z turbo od 2.5tdi v6 ale bylo przeżeźbione okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200KM i 400Nm silnik hula aż miło. Turbo BRD do tego fmic bo seryjny nie dawał rady. Z silnikiem nic się nie dzieje po prostu miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wkleić swój wykresik z hamowni ?:naughty:

Dobrze że Audiole w standardzie mają ESP, bo bez niego to by była niezła jazda w tak zrobionej ośce :decayed::grin:

Dopiero w Q ta moc jest to wykorzystania w pełni, i wtedy coś można by powiedzieć o wytrzymałości tak zmodzonego motoru :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zregenerowane turbo z bpw. Ale pytanie czy ktoś przerabial ten krociec redukcję z turbo na wąż? Czy wgl jest sens coś z tym rzezbic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...