Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody klimy jakie beda dobre.???


Damian80

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:Witam szukałem troszke o przewodach klimy ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dokładnie posiadam je z 95r sprężarka Zexel przewody z dwóch stron zakręcane na gwint 32 klucz o nr 8D0 260 704 B i nasuwa się takie pytanie znalazłem takie przewody o innej koncówcę zamiast (B) jest (S) i czy są jakieś inne jest możliwość montażu? oraz słyszałem ze z Pssata lub a6 c5 sa takie same muszę szukać dokładnie takich samych numerów czy można zamontować inne i bęą smigać z góry dzięki za pomoc zbliżą sie lato a fajnie było by właczyć sprawną klimę? :thumbup1:

---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 14:11 ----------

tu sa aktualne zdjęcia przewód lączy sprężarke z osuszaczem obciołem go bo jest do wyrzucenia przy odkręcaniu pękł gwint w obudowie kompresora:facepalm:

---------- Post dopisany at 14:38 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ----------

MD002259.jpg

MD002260.jpg

MD002259.jpg

---------- Post dopisany 14-03-2014 at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany 12-03-2014 at 14:38 ----------

Pomoże ktoś będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 1.6 adp musze szukac takiego samogo kodu silnika z passata czy inny może być? widziałem takie przewody z passata z 97 r tylko z inna serią na końcu było (h) jak myślisz to samo będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być to samo

równie dobrze moze to być z auta z silnikiem 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moę montowac takie przewody do siebie jak w linku PRZEWODY PRZEWÓD KLIMATYZACJI AUDI A4 B5 1.9 TDI (4037551013) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub takie AUDI A4 B5 95-99 PRZEWÓD KLIMATYZACJI 8D0260707H (4014918577) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tylko jak z tymi numerami seryjnymi jest są inne niż u mnie podejdą napewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie w tym i z tego co mnie nie myli była tylko jedna różnica . Poliftowe były skrecane na śruby torx a wcześniejsze gwinty. Ja też mam 1.8 benzyna 96 i mam te nieszczesne gwinty i kompresor zexela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyli wszystkie z gwintami beda dobre nie zwracac uwagi na te numery seryjne?

---------- Post dopisany at 20:29 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

Z ciekawosci dzwoniłem do aso 750zl sztuka przewodu tego wiec tylko urzywki wchodza w gre to wszystkie przewody bede dobre wiadomo aby zexel tylko był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa wyjasniona w koncu troche gotówki wpadnie i bede to klime naprawiał lato idzie ciekawe czy kompresor ruszy rok bez czynnika i wogule mam nadzieje ze nic mu nie zaszkodziło

---------- Post dopisany 18-03-2014 at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2014 at 21:39 ----------

Idziś wykreciłem kompresor numery to 8D0 260805 DCW 17 B jeden przewód klucz 30 a drógi 32 napewno wszystkie rodzaje podejdA żebym nie stracił kasy na darmo podpowie ktoś?

---------- Post dopisany 20-03-2014 at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2014 at 12:13 ----------

Koledzy pomożecie przy tych przewodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez problemu powinny podejść

miałem kilka takich węży i tylko numerami się różniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kompresor na blacie to warto w nim wymienic olej to zaledwie 150 ml aleolej w tych sprezarkach jest bardzo higroskopijny wiec mozesz miec problemy z wilgocia w ukladzie czesto po dlugim postoju przyklejaja sie plytki zaworowe wiec lepiej to zrobic chyba ze miales chociaz troche gazu w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie było pusto prawie rok bez gazu powiem odrazu by w serwisie zeby wymienili olej niby kompresor wyglada na sprawny jak złapie go z kołem pasowym i sprzegłem to srodek sie obraca czyli bez obawy kupowac weze o innych numerach pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bym do konca nie byl taki pewien czy np 1,8 ma taksamo montowany kompresor jak 1.9 tdi co podales w linku wazny sposob mocowania czy nakretki czy obejmy zaciskowe a nakretki to slabe gwinty bo nakretka alu i kompresor tez to sie lubia ciac gwinty 1,6 moze miec to samo co 1,8

---------- Post dopisany at 23:53 ---------- Poprzedni post napisany at 23:50 ----------

co do oleju to wlac nowego 150 ml i dac obroty na kolo pasowe tam jest chyba srubka nr6 z np wkretarki to bedziesz czul czy na grubszym ssie a na cienszym tloczy powinno tak pompowac zeby nie szlo palcem zacisnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czylji od 1.8 beda inne przewody jak w disel

to zależy jaka sprężarka , jeśli przykręcane na te duże śruby to będą pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...