Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS pokazuje duze spalanie ! Co jest przyczyną ?


_Bumier_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem , fis pokazuje mi koszmarne spalanie chwilowe to nawet 85L 35 20 itp a po przejechaniu 100km bardzo duzo 16-18L

Wracałem z niemiec , (cały czas trasa ) średnio jechałem 120-140 czasami 80 czasami 200km/h i pokazuje że na 100km wziął około 17L gdzie nie jest to możliwe bo po mieście nie weźmie nawet 10L coś jest z tym fisem , zatankowałem teraz pod sam korek i skasowałem licznik zobacze ile zrobie faktycznie km nie patrząc na fis ,, weszło 65L jeśli zrobie np. 1000km to wyjdzie spalanie 6,5L a zapewne fis pokaże 10L więcej,, prosze o pomoc lub powiedzenie mi co z tym robić.. gdzieś kiedyś słyszałem o "adaptacji fisa" czy cos takiego... mam audi a4 b8 rok 2009 2.0TDI 170ps koła 18cal szer. 245/40 dodam że czym jade szybciej tym mniej pali ;d np. jade 100km/h docisne gaz do deski i pokazuje 6.coś tam a gdy jadę równo miernie to pokazuje głupoty ,, :kwasny::kwasny: prosze o pomoc co z tym robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto poza tym dobrze chodzi? Błędów nie ma żadnych? Może zrób sobie logi z przepływki

Da się ustawić korekcję FISa, ale to bardziej %, tzn. jak przekłamuje równo, a nie świruje. Nagle się to zrobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak auto dobrze chodzi , tzn auto kupiłem niedawno i już tak było jak kupowałem .. ogólnie pokazuje mi spalanie 16-18L na 100km :kwasny::kwasny: 2.0TDI 170ps chyba nie jest to możliwe nawet w mieście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym podłączył pod kompa i posprawdzał co i jak :wink: 16-18L na 100km to rzeczywiście ciut za dużo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź ile rzeczywiście pali, czyli tankowanie do pełna, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj

nie ma opcji by tyle zlopal

musisz zrobic logi - podpinaj do kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile litrów wchodzi do baku do b8 ?

70 litrów lub 18 galonów :wink:

Podepnij kompa bo tak mozemy sobie gdybac :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile litrów wchodzi do baku do b8 ?

70 litrów lub 18 galonów :wink:

Podepnij kompa bo tak mozemy sobie gdybac :whistling:

65 litrów

63 litrów Facelift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie . co prawda w a4 b6 ale tez mi pokazuje za duzo . nie o tyle ale tez uważam ze trochę za dużo . na fisie pokazuje mi np ze w trasie pali 7,2 a w rzeczywistości spalił 5,6 . wiem bo tankuje zawsze do pełna i sprawdzałem to juz nie raz . po prostu fis mi przekłamuje . wcześniej miałem passata b5 i tam fis wyliczał to idealnie co do dziesiątych litra .

jestem również zainteresowany tym tematem . moze faktycznie jakas adaptacje fisa trzeba zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie . co prawda w a4 b6 ale tez mi pokazuje za duzo . nie o tyle ale tez uważam ze trochę za dużo . na fisie pokazuje mi np ze w trasie pali 7,2 a w rzeczywistości spalił 5,6 . wiem bo tankuje zawsze do pełna i sprawdzałem to juz nie raz . po prostu fis mi przekłamuje . wcześniej miałem passata b5 i tam fis wyliczał to idealnie co do dziesiątych litra .

jestem również zainteresowany tym tematem . moze faktycznie jakas adaptacje fisa trzeba zrobic ?

Kolego w b6 jest sprawa bardzo prosta , vagiem w zegarach przestawia się procentowo adaptacje, wynik masz odrazu na fisie. Nie pamiętam grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie . moze ktos podrzucic jakis link albo ktos kto to robił napisze co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał dopasowania 3:

I Korekta zużycia

85 - 115% (w etapach co 5%)

Korekta: 85% 90% 95% 100% 105% 110% 115%

Wartość w kanale: 85 90 95 100 105 110 115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile litrów wchodzi do baku do b8 ?

70 litrów lub 18 galonów :wink:

Podepnij kompa bo tak mozemy sobie gdybac :whistling:

65 litrów

63 litrów Facelift

Tez mnie to zdziwiło :wink: tu podaja ze 70 l

AUDI A4 B8 2.0 TDI 143KM dane techniczne samochodów. Moc. Pojemność zbiornika paliwa. Zużycie paliwa.

w VCDS rzeczywiscie pokazuje do oski jest 65l a QUATTRO 64 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mi do baku więcej nie wchodzi jak 60L gdzie na fisie pokazuje zasięg jeszcze 40km , "60l" mówie pod sam korek nie do wystrzału dystrybutora .. I jak mówiłem wcześniej auto pokazuje za duże spalanie..Teraz gdy zrobiło się troche cieplej to pokazuje na 100km od 11L DO 13,14l :kwasny::kwasny: TO I TAK ZA DUŻO , Ostatnio zatankowałem 55L i zrobiłem 810km .. większość trasa i ogólnie mam ciężką noge.. Co powiecie ?? Rzeczywiste spalanie dużo różni się od tego z fisa.

---------- Post dopisany 26-03-2014 at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany 22-03-2014 at 11:38 ----------

Średnie spalanie na 1400km - 14,7L :kwasny::kwasny:

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

dodam że to średnie 14,7L to jest według FISA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie ile pali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 55L 810km = 6,9L dobrze mówie ?

---------- Post dopisany 01-04-2014 at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany 28-03-2014 at 10:04 ----------

Jest ktoś z łódzkiego czy śląskiego co umie zrobić kalibracje czy adaptacje fisa w b8 ??

---------- Post dopisany 05-04-2014 at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 13:01 ----------

ostatnio na 58L zrobiłem 870km . W dalszym ciągu szukam człowieka do kalibracji-adaptacji fisa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz bo mnoży się spalone litry paliwa razy 100 i dzieli się przez przejechane kilometry więc masz :

55lx100/810km = średnie spalanie 6,79 L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z fisem i dużym spalaniem UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY ! ! opanowałem wczoraj sam , wystarczyło zmienić w mmi w jednostkach miary - zużycie z km/ltr na "ltr/100km" i teraz pokazuje normalne spalanie , w końcu :banan::banan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...