Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To co robi straż miejska przekroczyło granicę i stwierdziłem że jak się uda to nie dostaną złotówki odemnie i postaram się jeszcze pozwać ich za coś ale jeszcze nie wiem za co, a przynajmniej utrudnić im życie.

Droga dwupasmowa, pasy oddzielone od siebie pasami, teren zabudowany i błysk fotoradaru. Patrzę na licznik 60 km/h. No trudno będzie trzeba zapłacić te 50 zł. Przychodzi zdjęcie 200zl i ograniczenie do 30, więc przekroczyłem o 29. Specjalnie dzisiaj się przejadę bo ja nie widziałem 30, wydawało mi się że była 50, co potwierdza google maps. Tak czy inaczej zdjęcie poniżej:

459ad5af790b.jpg

Teraz kilka pytań (mamy do czynienie a przenośnym fotoradarem):

1. Jak sprawdzić udowodnić czy była w tym dniu tam 30 czy 50??

2. Na zdjęciu są widoczne 3 auta, kiedyś czytałem że jest to nie dopuszczalne, no bo jaką ja mam pewność że kontrola dotyczyła mnie??

3. W przypadku gdy nie podejmę żadnych kroków, czy naliczą mi punkty + mandat i będą próbowali ściągnąć tak jak policja czyli jakieś grosze komornicze, czy dają 500 zł jako nie wskazanie sprawcy + koszty komornicze?? Wiem, że kolega kiedyś nie zapłacić 100 zł do straży miejskiej i ściągnęli 500zł, więc trochę tutaj się obawiam, bo mandat nie duży a chcę utrudnić im jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może odezwij się do tego kolesia, który działą z fotoradarami w polsce, pogromca fotoradarów czy coś takiego, ostatnio dostał program chyba w tvn turbo i takie rzeczy przydadzą mu się do wypchania czasu antenowego.

Emil łowca fotoradarów - program TVN Turbo ten koleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ugrasz. na tej drodze jest ograniczenie do 30km/h od czasu ostatniego potracenia pieszego i sa znaki informujace o tym ograniczeniu. dodatkowo praktycznie codziennie ustawiaja tam "smietnik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechałem i nie ma żadnego ograniczenia. Nagrałem film. W dniu w którym jechałem tez nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie film, jeżeli nie bedzie ograniczenia to im grzecznie odpisz z dodaniem filmu na CD

i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przydałby się film z 14 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem zdjęcie z przekroczeniem o 12 km/h.. 80 zł i 2 pkt albo 100zł bez punktów za niemożność wskazania sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw temat, nie czytałem Twojego posta i napisałem o moim "poważnym" wykroczeniu, teraz przeczytałem. w temacie masz 9km/h i do tego ustosunkowałem swoje 12 km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem ograniczenia, ale poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc na każdy znak musi być papier. Zarząd Dróg Miejskich musi taki posiadać i informację, kiedy została zamontowany/zdemontowany.

Możesz się zwrócić do ZDM o taką informację, albo odmówić przyjęcia mandatu na taką kwotę, ponieważ byłeś sprawdziłeś i nie ma tam ograniczenia do 30.

Sprawa trafia do sądu, ty przedstawiasz film z brakiem znaku a wtedy muszą Ci przedstawić papier, że znak jednak był. Jeśli nie było (formalnie), to sprawa umorzona.

Tak to wygląda w teorii. W praktyce może się zdarzyć oczywiście coś innego, bo różne numery się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinni ci wystawić mandatu bo są też inne pojazdy na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pojazdy oraz w tle sa metalowe barierki ktore mogą lapać po odbiciu inne pojazdy dzisaj było o tym w tv w programie Emila te zdjęcie możesz bez problemu podważyć w tle nie może być metalowych przedmiotow czy to innych samochodów musisz się dowiedzieć jaki to był fotoradar i potwierdzic to w instrukcji jego obsługi jeśli tak bedzie a pewnie tak to te foty nadają się do kosza nawet jak byś leciał paczką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego więc poświęciłem trochę czasu na analizę instrukcji obsługi tego fotoradaru i według mnie to możesz śmiało iść i im ten mandat zwrócić ponieważ w instrukcji jest wyraźnie napisane (instrukcji tego fotoradaru) że takie zdjęcie należy odrzucić ! ! ! ten fotoradar może pracować w dwóch trybach jeden to tak jak Twoja fotka a drugi to wskazanie za pomocą szablonu wskazania (nie doczytałem czy ten szablon to opcja radaru czy specjalistyczne oprogramowanie ale zdaje się że to jakiś program którego nie użyli.

Pokazuje on a właściwie wskazuje na pojazd któremu była zmierzona prędkość. jednakże ani w przypadku bez wskazania ani w przypadku wskazania nie może być w obok innego pojazdu u Ciebie są dwa. Według instrukcji fotoradaru takie wskazania należy odrzucić co więcej nie znam tego skrzyżowania czy też miejsca ale wygląda jak by ten radar był postawiony na łuku drogi jeśli tak było to kolejna rzecz jaka dyskwalifikuje ten pomiar. Nawet jeśli tyle jechałeś

ta fotka jest z szablonem

zzz.jpg

a ta bez w obu przypadkach zdjęcie należało odrzucić tak jak u Ciebie

zzz1.jpg

Najlepiej sam poczytaj na spokojnie instrukcje tego a wyłapiesz więcej takich niuansów

http://www.dompokus.pl/fotoradary/Multanova_6F-Instrukcja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ślicznie, jutro będę próbował coś wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ślicznie, jutro będę próbował coś wynegocjować.

Nie ma za co pewnie Cię będą chcieli spławić i stwierdza że zdjęcie jest ważne. Generalnie jeśli Ci tak powiedzą to definitywnie odmawiasz przyjęcia mandatu i niech kierują sprawę do sądu. Wydrukujesz sobie tą instrukcję i weźmiesz na rozprawę. Możesz wziąć też do straży wiejskiej i im pokazać to żeby sobie zaoszczędzić czasu z przyjazdem do sadu.

Generalnie tak czy tak na twoim miejscu olał bym ich ciepłym moczem z góry i a ni złotówki nie płacił. Dokładnie taki sam przypadek dzisiaj był w programie Emila :wink:

Tak na marginesie nie negocjuj tylko zażądaj unieważnienia i tyle, a i daj znać na czym stanęło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jechałem do Białegostoku i za Zambrowem (bliżej już Białego) stał fotoradar, a ograniczenie 90km/h. Pierniczony błysnął mi po oczach, a jechałem zgodnie ze wskazaniem GPS 86km/h. Ciekaw jestem czy coś przyjdzie. W każdym bądź razie ten temat będę śledził uważnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...