Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
8 minut temu, Dev napisał(a):

Masz aktywny tylny dyfer czy zwykly ?

Zwykły.

Opublikowano

No to cudów nie ma

Opublikowano

Taką piękną laurkę z podziękowaniami napisałem na priva, po czym się okazało, że nie mogę jej wysłać .... Dzięki za pomoc raz jeszcze. Dyfer kupiłem, ale sam mechanik twierdzi, ze po wymianie oleju się wyciszył. Olej do skrzyni zamówiłem wiec będę zmieniał niebawem. Dzięki.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ponad 280 tys. km przebiegu, profilaktyczna wymiana oleju w skrzyni na Ravenol MTF-2, skrzynia KXP. Wyczuwalnie lepiej wchodzą biegi, szczególnie 2-ka, płynna praca drążka z charakterystycznym "dopięciem" biegu. Skrzynia nie hałasowała i teraz też jest cicha. Jak na razie jest bardzo dobrze, a przejechałem już ok. 1,5 tys. km. @Dev dzięki za pomoc.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Podpowie ktoś jaki olej do skrzyni 2.0tdi 150km vin WAUZZZ8K7FA125066

Opublikowano
8 godzin temu, Wojak17 napisał(a):

Witam. Podpowie ktoś jaki olej do skrzyni 2.0tdi 150km vin WAUZZZ8K7FA125066

 

G 052 532 A2 - 4 litry

Opublikowano
W dniu 14.08.2025 o 22:48, Dev napisał(a):

 

G 052 532 A2 - 4 litry

Dzięki bardzo

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.

Daloby rade sprawdzic jakie oleje potrzebuje ?

Cjeb manual quattro, skrzynia+dyfer

Vin: WAUZZZ8K0EA130169

Opublikowano
W dniu 18.10.2025 o 10:07, winduktor2 napisał(a):

Witam.

Daloby rade sprawdzic jakie oleje potrzebuje ?

Cjeb manual quattro, skrzynia+dyfer

Vin: WAUZZZ8K0EA130169

 

G 055 532 A2 - 4.5l

G 052 145 S2 - 1l

Opublikowano
2 godziny temu, Dev napisał(a):

 

G 055 532 A2 - 4.5l

G 052 145 S2 - 1l

Podziekowal!

Opublikowano

Witam, jaki olej do skrzyni? 

 

WAUZZZ8K7FA051258 Skrzynia PNF

Opublikowano
W dniu 24.10.2025 o 20:54, mysliwy11 napisał(a):

Witam, jaki olej do skrzyni? 

 

WAUZZZ8K7FA051258 Skrzynia PNF

 

G 052 532 A2  - 4 litry

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

WAUZZZ8K5FA154596 Jaki olej do skrzyni ile?  Z góry dziękuję 

Opublikowano
19 godzin temu, Chajasz napisał(a):

WAUZZZ8K5FA154596 Jaki olej do skrzyni ile?  Z góry dziękuję 

 

G 055 532 A2 - 4.5l

Opublikowano

Witam, również proszę o pomoc w doborze oleju 

2.0Tdi WAUZZZ8K9FA038530 

pierwotnie była skrzynia MVS ale ze względu na wyjące łożyska wskakuję MVT

Opublikowano
W dniu 12.11.2025 o 10:32, ozi58 napisał(a):

Witam, również proszę o pomoc w doborze oleju 

2.0Tdi WAUZZZ8K9FA038530 

pierwotnie była skrzynia MVS ale ze względu na wyjące łożyska wskakuję MVT

 

 

G 052 532 A2 - 4 litry

Opublikowano

Witam , zamierzam wymienić olej w skrzyni biegów. Możecie wskazać dokładnie jaki olej mam kupić? 

Audi a4 B8 2.0 TDI 143km (CAGA) manual 6 biegów. 

Nr. VIN: WAUZZZ8K8BA038481

Z góry dziękuję i pozdrawiam ☺️

Opublikowano
1 godzinę temu, domal89 napisał(a):

Witam , zamierzam wymienić olej w skrzyni biegów. Możecie wskazać dokładnie jaki olej mam kupić? 

Audi a4 B8 2.0 TDI 143km (CAGA) manual 6 biegów. 

Nr. VIN: WAUZZZ8K8BA038481

Z góry dziękuję i pozdrawiam ☺️

 

G 052 532 A2 - 4l

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy można prosić osoby które wymieniły olej w skrzyni biegów na Ravenol o wypowiedź czy przy niskich temperaturach wszystko jest nadal w porządku ,a nie tylko w lato. Przyznam się że po wymianie łożysk w skrzyni (przekładnia główna) wlałem myśląc że to "górna półka" olej LIQUI MOLY 75W-90 GL-4+ i faktycznie było super do momentu spadku temperatury. Dzisiaj rano myślałem, że 2 to nie wbije, a popołudniu po rozgrzaniu oleju wszystko jednym paluszkiem. I teraz znalazłem to forum i czytam i zastanawiam się czy wlewać ori drogo ale pewne czy taniej RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80, ale brak potwierdzeń skuteczności. I zastanawiam się jak ten olej się zachowuje przy mrozach, widzę że dużo pytań jaki olej ale prawie brak odpowiedzi czy wszystko jest ok po zastosowaniu.

Pacjent to Audi 2.0 TDI CJCD MVS 2013r

Opublikowano

U mnie ok. Nie ma problemów. Przy mrozach - 5 stopni C po kilkuset metrach jazdy wszystko działa dobrze. Przede wszystkim dwójka klika zdecydowanie lepiej, niż zeszłej zimy na starym oleju. Wrzucam ją palcami, a nie dłonią, jak dawniej. Po nagrzaniu do temperatury roboczej to już nie wyczuwam, że jeżdżę w czasie mrozu. Nie wiem czy to zasługa konkretnie Ravenola czy po prostu tego, że mam nowy olej w skrzyni po przebiegu ponad 280 tys. km. Jeśli dobrze pamiętam, to wcześniej ktoś opisywał swoje doświadczenie z tym olejem i był zadowolony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.