Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do manualnej skrzyni w A4 B8?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba Dev. Jaki symbol i ilość oleju dla Vin:

WAUZZZ8K49A221449  

Skrzynia chyba LLW, ale nie na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hohe napisał:

Prośba Dev. Jaki symbol i ilość oleju dla Vin:

WAUZZZ8K49A221449  

Skrzynia chyba LLW, ale nie na pewno. 

 

G 052 532 A2

4litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dev napisał:

 

G 052 532 A2

4litry

Dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłącze do pytania: jaki symbol i ile? VIN: WAUZZZ8K49A068751, skrzynia KXP:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ma$sa napisał:

To i ja sie podłącze do pytania: jaki symbol i ile? VIN: WAUZZZ8K49A068751, skrzynia KXP:eusathink:

 

G 052 532 A2 

4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Dave może do mnie napisać priv, mam sprawę a nie wiem jak napisać priv na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prezcar napisał:

Czy kolega Dave może do mnie napisać priv, mam sprawę a nie wiem jak napisać priv na forum.

 

pisz na 693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dev napisał:

 

G 052 532 A2 

4 litry

Wielkie dzięki Dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem olej. Wlałem Castrola, czy prawdopodobnie to samo co Ori. Moje spostrzeżenia po tej operacji są takie, że stary olej wyglądał na bardzo czysty, a po drugie, mam wrażenie, że biegi wchodzą teraz trochę gorzej. Może to subiektywne odczucie. Tak czy inaczej, nie polecam operacji. Uważam, że była to zbędna praca i stracone pieniądze. 

Moim, skromnym zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hohe napisał:

No i zmieniłem olej. Wlałem Castrola, czy prawdopodobnie to samo co Ori. Moje spostrzeżenia po tej operacji są takie, że stary olej wyglądał na bardzo czysty, a po drugie, mam wrażenie, że biegi wchodzą teraz trochę gorzej. Może to subiektywne odczucie. Tak czy inaczej, nie polecam operacji. Uważam, że była to zbędna praca i stracone pieniądze. 

Moim, skromnym zdaniem. 

Wlej Ravenola MTF2 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie pytam. A w ogóle, jest możliwość regulacji tak by jedynka i dwójka wchodziły gładziej? Czy coś jest wyebane już i nic nie zrobię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu wlać zamiast G055532A2 - konkretnie do dyfra do skrzyni DSG DL501 2-gen ??? (etka podaje taki numer)

ORI czy ravenola czy castrola czy co?? :-D

Może MILLERS  TRX SYNTH GL5 75w80 ??

A co powiecie na millersa do skrzyni?? MILLERMATIC ATF DCT-DSG ???

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dev mam prośbę, dasz radę sprawdzić jaki olej wchodzi do skrzyni do mojej a4? Vin WAUZZZ8K4BA117470. I ew. Jaki zamiennik proponujesz. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dylemat z olejem w skrzyni serwis podaje G052532A2 znalazłem zamiennik Swag 30940580 dużo tańszy,ogólnie nie mam żadnych problemów ze skrzynią ale nalatane ponad 200tys. myślę wymienię ale jak przeczytałem cały wątek to mam wątpliwości czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zbylu napisał:

Też mam dylemat z olejem w skrzyni serwis podaje G052532A2 znalazłem zamiennik Swag 30940580 dużo tańszy,ogólnie nie mam żadnych problemów ze skrzynią ale nalatane ponad 200tys. myślę wymienię ale jak przeczytałem cały wątek to mam wątpliwości czy warto?

Nie warto. Kup butelkę oni w ASO, uzupełnij i zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem ,sugerujesz żeby kupić 1l ori. i tylko uzupełnić nie wymieniać ,stan powinien być ok bo wycieków nie ma choć pisano wcześniej że spuszczali jakieś 3l a nie 4l jak sugeruje serwis. Dodam że mam skrzynię MVS

Edytowane przez zbylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci nic doradzać, ale ja po zmianie na Castrola miałem problemy ze źle wchodzącymi biegami, gdzie przed wymianą było ok. Po za tym, spuszczony ori olej nie wyglądał źle. Pojeździłem na tym Castrolu że dwa tygodnie i zmieniłem na Ori i można powiedzieć, że skrzynia wróciła do normy. Nie wiem co jest przyczyną tego, że mimo odpowiednich parametrów zamienników, część skrzyń po takiej operacji chodzi do doopy. Ja w każdym razie, drugi raz łap bym tam nie pchał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,czyli w myśl zasady "jak cię nie swędzi to się nie drap" a swoją drogą czy serwis przewiduje wymianę po jakimś okresie czasu czy przebiegu bo nigdzie nie wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie przewiduje wymiany. W irlandzkim ASO, gdzie kupowałem olej, koleś patrzył na mnie jak na kosmitę, gdy mu powiedziałem że chcę wymienić olej bo mam takie widzimisię. ?

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...