Bukowina Tatrzańska 2014 - jedzonko - ANKIETA

jarko

Co chciałbyś jeść na zlocie ?

83 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co chciałbyś jeść na zlocie ?

• Zestaw I
    • Zestaw II

Po co to głosowanie :kwasny:tylko zamęt i jakieś spinki sterydów z anabolikami:doh:Byłoby przedstawione menu i święto:naughty:każdy może indywidualnie żarcie ogarnąć to nie jest wyprawa 2tyg. a tak na marginesie nadal mamy post:whistling::hi:(przed wejściem b9):grin:

Tak na marginesie nie każdy musi ten post przestrzegać :wink:

A to zlot A4 klubu nie dostaje dyspensy co roku? :decayed:

A to zlot A4 klubu nie dostaje dyspensy co roku? :decayed:

Czytając to, wpisałem w wyszukiwarce słowo dyspensa. Jak kogoś interesuje może sobie przeczytać.

Wujek google podał:decayed::

Istnieje też inne, „salomonowe” wyjście w tej sytuacji: każdy proboszcz na terenie swojej parafii ma władzę udzielania dyspensy od pokutnego charakteru piątku. Trzeba zgłosić się do niego i podając słuszne racje przemawiające za dyspensą poprosić o nią, a następnie poinformować o jej otrzymaniu swoich gości, aby uspokoić ich sumienia. Jest jednak warunek: skorzystanie z dyspensy zakłada podjęcie innych form pokuty, takich jak modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości czy wierniejsze spełnianie obowiązków, także modlitwę w intencjach Ojca Św.
Stosunkowo nową sytuacją jest coraz powszechniejsze organizowanie piątkowych imprez integracyjnych, szkoleń, grillów, wyjazdów grupowych itp. Wiele osób przeżywa w związku z tym dylematy moralne: jeść mięso czy nie? Brać udział w imprezie, gdzie jest głośna muzyka, tańce i alkohol, czy raczej usunąć się na bok? Mamy tu do czynienia z tzw. konfliktem dóbr. Szczególny pokutny wymiar piątku jest bardzo ważny - spotkanie integracyjne, okazja do tego, by być ze sobą na innej płaszczyźnie niż oficjalna, pielęgnowanie przyjaźni to też wartość sama w sobie bardzo cenna. Kryterium rozstrzygającym jest miłość bliźniego. Takie imprezy nie zdarzają się często. W tej sytuacji należy postępować wedle głosu swojego sumienia. Uczestnictwo w niej, moim zdaniem, nie jest niczym złym - trzeba iść, pamiętając by np. w zamian za to wybrać sobie inny dzień tygodnia i nadać mu pokutny rys. Nie chodzi o „odrobienie” czegokolwiek, handel wymienny z Panem Bogiem rozumiany tak, aby dni zgadzały się „na sztuki”, ale raczej o pewną sprawiedliwość. Dlaczego tak? Sens wstrzemięźliwości (postu od mięsa) tkwi zawsze w miłości. To praktyka pokutna, ale nie dla niej samej, lecz dla większej miłości Boga, wyrażającej się przez większą miłość bliźniego. Jeden z księży zwykł mówić w konfesjonale: „Jeśli nie możesz pościć w piątek, pość w innym dzień”. Czasem trzeba, jak mówili starożytni chrześcijanie, „opuścić Chrystusa dla Chrystusa” (przez analogię: usprawiedliwiona jest nieobecność na niedzielnej Mszy św. jeśli jest to spowodowane koniecznością pracy służebnej np. w szpitalu, środkach komunikacji, elektrowni itp.) - miłość wyznacza bardzo czytelne zasady.

Pełny tekst

No i kwaśnica przegłosowana :kwasny: Jade w góry zjeść rosołek, który mam co niedziele na obiad :facepalm: Gratuluje wyboru :whistling:

A może są tacy co nie mają rosołku w każdą niedziele :decayed:

:polew:...ale nie trza będzie ich przytulać ?? :grin:

wrzucisz se do rosołu surówke z kiszonej kapusty i bedziesz miał kwasnice jak ta lala :naughty::naughty:

:grin:

A Ty podsypiesz mu pietruszke :decayed:

Trudno będzie trzeba zejść do centrum i zjeść coś regionalnego jak rosół ma takie poparcie :facepalm::doh:

Nie patrzeć na sondę tylko zrobić jak mówi większość :whistling: Bo szczerze mówiąc każdy mógł wejść do tematu i zagłosować na rosół :decayed::decayed:

Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.