Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Felgi 17 czy 18'?


lewy_jelcz

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam b5 ... na 17" i opona 225/45R17 i zawiecha ok -60mm/-50mm

i teraz zmieniam na 18" lub moze jak sie uda to 19" wiec ja ci radze tez nie bierz 17" bo to za male kolo do b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ja ci radze tez nie bierz 17" bo to za male kolo do b5

A tu sie nie zgodzę :decayed: 17 to rozmiar w sam raz jak na B5 ..jedni smigają na 16 i mają uśmiech od ucha do ucha :)

Wiadomo , że znaczny wzrost lansu bedzie na 18 ...czy 19 ..tylko że sa rózne drogi w Polsce i rózne miasta po ktorych przychodzi nam podróżować .. Ja dużo śmiagam dlatego zdecydował sie na 17..i jak juz pisałem ..zaliczyłem pare otarć w Warszawskich koleinach :sick3:

Jesli bedziesz jeździł ostrożnie to moga być i 18 ..tylko jak z komfortem w B5 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że co forumowicz to inne zdanie :). Wydaje mnie się, że najlepiej będzie jak pożyczę od jednego znajomego 17stki i pojeżdzę kilka dni. Jeżeli stwierdzę, że nie jest źle to wezmę jeszcze 18stki i porównam :). A jeszcze mam pytanie jedno: duże szybciej nasze wspaniałe wahacze się wybijają przy takich feluniach?

Fajnie wygląda zawiecha i fele kolesia ode mnie z miasta ale boję się tej twardości i niskości :P

obraz030or8.jpg

bild00990rj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że co forumowicz to inne zdanie :). Wydaje mnie się, że najlepiej będzie jak pożyczę od jednego znajomego 17stki i pojeżdzę kilka dni. Jeżeli stwierdzę, że nie jest źle to wezmę jeszcze 18stki i porównam :). A jeszcze mam pytanie jedno: duże szybciej nasze wspaniałe wahacze się wybijają przy takich feluniach?

Nie nie ..kolego ..mnie sie 18 podobaja ..gdybym nie jeździł tyle i miał nieco lepsze/szybsze auto .. :decayed:

Narazie wystarczą mi 17 :good:

U mnie zawieszenie troszkę ucierpiało .. :disgust:[br]Dopisany: Sierpień 25, 2008, 05:21:07 _________________________________________________Gleba tego Corrado ..jak dla mnie jest zbyt ekstemalna jak na nasze drogi ..ktoś kto ma auto do rekreacjnego wożenia dupska to ok. Dla mnie to mało funkcjonalne :gwizdanie:

A na zimowym setupie to pewnie robi za pług :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, kupiłem poprzednią audice na felach 15-ach, stwierdziłem że kupie sobie 16" bo to wyglad troche lepszy, a komfort zostanie na podobnym poziomie, potem załowałem że nie kupiłem od razu 17", za jakis czas je kupiłem + zawieszenie 1be i było miodzio :decayed:

teraz też pewnie załoze 1be ale już z 18" :th: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja nie jest łatwa ..ja mam teraz 17 ..myslałem o 18 ..ale pohamował mnie zrowy rozsądek ..i to narazie mi styknie ..

I te podrapałem w koleinach :angry: ;(

Trzeba umiec jezdzic :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokol a ile cię kosztowała wymiana zawieszenia?

nic, musisz znalesc sobie kogos kto chce sie pozbyc sportowego zawieszenia (przeważnie jakiś starszy chłop co woli komfort) i sie zamieniasz na twoje zwykłe :wink4:

co do kosztów wymiany to u mnie odpadają, bo sobie sam to zrobie, a jakbys chciał robić gdzies w warsztacie to pewnie z 300 by to kosztowało, bo jednak troche roboty jest, szczególnie jak sie śruby zapieką przy górnych wahaczach no i dwa podnosniki sie zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz nie zwracasz uwagi na komport jazdy i lubisz jeździć slalomem, "pływać" w koleinach, to jak najbardziej powinieneś zakupić felgi 18calowe :)

Pozdrawiam

arielka

taaaa...

ja śmigam na 19` 245x35x19 i nie ma tragedii . Bierz kolego 18 :good: 17 to na zime :wink4:

Może mało śmigasz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja nie jest łatwa ..ja mam teraz 17 ..myslałem o 18 ..ale pohamował mnie zrowy rozsądek ..i to narazie mi styknie ..

I te podrapałem w koleinach :angry: ;(

Trzeba umiec jezdzic :naughty:

MichaU...no włanie trzeba..przypomnieć Ci stan Twoich byłych felg :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam 18 i polecam komfort jazdy jest calkiem znosny jak sie potrafi w odpowiedniej chwili wylapywac wszystkie dziury :tongue4: fakt ze w koleinach troszke sie juz felga zmaczyla znaczy sie porysowala ale takie sa nasze drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc to ja mam 15ski i jeżdzę jak na 17stkach omijając każdą większą nierówność także myślę, że dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat ale z racji że idzie wiosna i powoli czas na zmianę kółek można by odświeżyć :> Niedługo będę obniżał autko o 40mm i zastanawiam się czy przy takim obniżeniu będą lepiej wyglądały felgi 17-stki czy 18-stki -prawdę mówiąc jeszcze nic nie kupiłem ale mam upatrzone kilka wzorów w obydwu rozmiarach tylko nie mogę się zdecydować... Na 17-stkach będzie trochę niższy ale komfort trochę lepszy a na 18-stkach pewnie odwrotnie Pomożecie rozwiać moje wątpliwości i doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 i 18 podobno to samo :polew: , za nie długo się przekonam bo na 17" jeździłem 2 lata i było ok. , wygląd auta, 18" na pewno bardziej poprawia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat ale z racji że idzie wiosna i powoli czas na zmianę kółek można by odświeżyć :> Niedługo będę obniżał autko o 40mm i zastanawiam się czy przy takim obniżeniu będą lepiej wyglądały felgi 17-stki czy 18-stki -prawdę mówiąc jeszcze nic nie kupiłem ale mam upatrzone kilka wzorów w obydwu rozmiarach tylko nie mogę się zdecydować... Na 17-stkach będzie trochę niższy ale komfort trochę lepszy a na 18-stkach pewnie odwrotnie Pomożecie rozwiać moje wątpliwości i doradzicie coś?

Na 17" nie będzie niższy bo opona będzie wyższa a koło to felga + opona. Co do komfortu to różnica jest niewielka. Dlatego bierz 18" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17" nie będzie niższy bo opona będzie wyższa

ale jak opony będą miały ten sam profil np 45 to siedemnastka będzie mniejsza tak?

bierz 18" :wink4

tak też chyba zrobię :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...