Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie rozmiary mam tarcz przód tył ? Audi A4 B8 2.0 TDI 136km VinWAUZZZ8K5EA159361. Dzięki

Opublikowano

314/300

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Siemka , czy znalazłaby się jakaś dobra dusza która sprawdziłaby jakie tarcze i klocki zamówić na przednią oś ? Myślałem nad Brembo ale wolę dopytać czy warto .

 

Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro CPMA 211km

Vin WAUFFAFL6DN027290

Z góry dzięki ;)

Edytowane przez Czyk

Opublikowano

Przymierzam się do zakupu tarcz i klocków na przód 2× ATE 24.0125-0184.1 Tarcza hamulcowa  314 mm + Klocki ATE 13.0460-7256.2

 

Czy ATE z doświadczenia będzie ok? Zależy mi na nie biciu, braku pisków, i minimalnym pyleniu. Hamowanie po prostu, żeby było ok. Czasem zdarza się gwałtowne wyhamowanie na autostradzie, jak ktoś wyjedzie. 

 

 

 

Opublikowano

Moje spostrzeżenia na podstawie 3 kpl tarcz (zimmerman, ate…) i różnych klocków.

Żadnemu tych kombinacji nie miała tak dobrej charakterystyki hamulca jak ori. Hamulec oczywiście jest ale należy go wciskać zdecydowanie mocnej zwłaszcza w początkowej fazie hamowania. Należy jednak zadać sobie pytanie czy warto wydawać sporo więcej pieniędzy na ori .

Opublikowano

A które z tarcz wspominasz najlepiej?

Opublikowano
2 godziny temu, Sowa80 napisał(a):

A które z tarcz wspominasz najlepiej?

Te z ASO ?

 

z zamienników Zimmermann,  nigdy nie miał bicia. Przy wymianach nadal je kupuje ponieważ ori są zbyt drogie. 

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

a ATE?

Opublikowano

fajans

Opublikowano

to jak ATE to fajans, to jakie klocki do Zimmermana?

Opublikowano

Ferodoo lub textar.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 15.05.2024 o 13:53, A4B9 napisał(a):

Te z ASO ?

 

z zamienników Zimmermann,  nigdy nie miał bicia. Przy wymianach nadal je kupuje ponieważ ori są zbyt drogie. 

Cześć. Jaki model tarcz Zimmermann do b8 2.0 TDI 150km 2015r? Są różne wymiary, wolałbym się nie nadziać, że będzie coś za duże.. 

Opublikowano
22 godziny temu, damianww napisał(a):

Cześć. Jaki model tarcz Zimmermann do b8 2.0 TDI 150km 2015r? Są różne wymiary, wolałbym się nie nadziać, że będzie coś za duże.. 

 

Ja widzę tylko jeden rozmiar

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał(a):

 

Ja widzę tylko jeden rozmiar

Chodzi mi o wysokość tarczy. Są 320/30, 345/30. Te większe wejdą bez problemu? Tzn nie będzie problemu z zamontowaniem ori osłony na tarcze? + może ma ktoś wyrobioną opinię odnośnie konkretnego modelu? Czy jest sens dopłacać do innego modelu?

Opublikowano

320 i 345 mają taką samą wysokosc

Opublikowano
35 minut temu, Dev napisał(a):

320 i 345 mają taką samą wysokosc

W takim razie o czym mówią te wartości? 

Opublikowano
7 minut temu, damianww napisał(a):

W takim razie o czym mówią te wartości? 

 

Jakie wartości ?

 

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał(a):

 

Jakie wartości ?

 

320mm i 345mm. Chcę kupić tarcze zimmermanna i są modele które mają wymiary 320mm i 345mm. Mówisz że to nie jest wysokość tarczy zatem co to za wymiar? 

Wysokość w sensie średnica. I pytałem o to czy 345mm wejdzie bez problemu do a4 b8 2.0 TDI 150km (bez zmieniana osłony tarcz itd) ?

Edytowane przez damianww

Opublikowano

Wejdzie, z tym że biorąc pod uwagę "itd" potrzebujesz jeszcze zacisków jarzm i klockow

Opublikowano
17 minut temu, Dev napisał(a):

Wejdzie, z tym że biorąc pod uwagę "itd" potrzebujesz jeszcze zacisków jarzm i klockow

Czyli fabrycznie tylko i wyłącznie 320mm,tak?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.