Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś dzwoni w środku auta


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od kilku dni audi B8 z 2009. Zauważyłem że przy hamowaniu, przyspieszaniu coś delikatnie metalicznie brzęczy w środku w samochodzie. Ciężko zlokalizować ten dźwięk.

Wydawało mi się że to z okolić fotela pasażera. Fotem wymontowałem, wydarłem wykładzinę, znalazłem kilkadziesiąt eurocentów pod podłogą ale to dalej nie to.

Czy jest możliwe że lata coś w podłokietniku ?

Dźwięk brzmi jakby jakaś mała metalowa klapka latała albo cuś takiego.

Dodam że auto jest bezwypadkowe, sprawdzone przed kupnem w ASO za jedyne 400 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w kanale wentylacyjnym pod fotelem czy czegoś tam nie ma. Ja znalazłem tam kredkę która drażniła ucho przy ruszanie i hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz szyber to ściągnij lampkę w podsufitce z pokrętłem do szybra i sprawdź silniczek i mechanizm szybra. U mnie delikatnie coś brzęczało na nierównościach poprzecznych i wrażenie miałem jakby z boczka drzwi pasażera ale jechałem ze znajomym i przy wspólnym nasłuchu okazało się, że to silniczek szybra. Śruby nie były luźne ale delikatnie je dokręciłem dosłownie o 1/4 obrotu, psiknąłem sprayem silikonowym i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten dźwięk dochodzi z pod tylnej kanapy. Wsadziłem tam rękę i wymacałem kilka pendrive + 20 kredek.

Pytanie jak się podnosi tylną kanapę ? Próbowałem ją wyjąć ale coś tam trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW do Grzeska ( wrclaguna) on ci powie jak wyciagnac tylna kanape :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c599a1c22d5e0178med.jpg

1. Jesli masz zaczepy isofix, sciagasz z nich plastiki.

2. Wkładasz rece tak jak strzalki (obie najpierw ze strony A, pozniej B), zamykasz oczy i rwiesz jak sztange w martwym ciągu :decayed::decayed:

Prawdopodobnie wyrwiesz z zatrzaskami (nr 3 na zdjeciu), przed włożeniem kanapy musisz je sciagnac z uchwytow (nr 2), wlozyc je w otwory i wtedy wcisnac kanape. Teoretycznie producent zaleca zakladac nowe zatrzaski po wyciaganiu kanapy, ale jak uda Ci sie je sciagnac z uchwytow i nie uszkodzic, mozesz smialo je wsadzic spowrotem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...