Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie dokładek i gumowych listew w kolor


Jaco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie znajomy będzie mi malował dokładki zderzaków w kolor nadwozia oraz progi. Mam wersję po pierwszym lifcie ( z gumowymi listwami na dole drzwi) które także bym chciał pomalować bo dużo lepiej to wygląda.

Problem w tym iż znajomy odradza malowanie tej gumowej listwy , ponieważ to guma i będzie się łuszczyć i odpryskiwać lakier. Jak to wygląda naprawdę? Faktycznie zaraz się złuszczy? Widziałem na forum sporo osób ma w kolor zwłaszcza przy srebrnym nadwoziu. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć co potrzeba by to się w miarę trzymało? Jakiś utwardzacz? podkład? Jeśli ktoś robił to we własnym zakresie to proszę o rade. Co potrzeba kupić , jakiej firmy , jak nałożyć itd. Dziękuje za pomoc.

---------- Post dopisany 27-04-2014 at 00:37 ---------- Poprzedni post napisany 23-03-2014 at 01:27 ----------

Zderzaki pomalowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie zamiar pomalować dokładki i te boczne listwy i również mam srebrną A4 po I lifcie. Jak znajdę jakiś dobry sposób to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych listew gumowych chyba nikt nie maluje - jak chcesz miec w kolor to po prostu je wywalasz, szpachlujesz dziury po wkretach i malujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziur się nie szpachluje tylko spawa, co do listew trzeba by dać podkład zwiększający przyczepność, a do lakieru dodać plastyfikatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega ksenonn, każdy porządny lakiernik powinien z tym sobie poradzić używając farb i podkładów do elastycznych plastików. Ja malowałem w b6 wszystkie dokładki itp i trzyma się super :) Pomalowane mam nawet listwy maskujące śruby w progach które idą przez całą długość progów i są na tyle giętkie że można ją złożyć w kółko :D ważne jest też aby montować takie elastyczne elementy dość szybko po malowaniu, wtedy mniejsze prawdopodobieństwo że coś popęka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych listew gumowych chyba nikt nie maluje - jak chcesz miec w kolor to po prostu je wywalasz, szpachlujesz dziury po wkretach i malujesz

Myślałem o tym ale po usunięciu tych listw zostaje brzydka szczelina pomiędzy drzwiami i progiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ala s4 bys miał :P to jak kolega wyzej piosał podkład specjalny malujesz i lakier i masz w kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zderzaki i dokładki pomalowane. Znajomy lakiernik mi to zrobił . Jestem bardzo zadowolony.

A wygląda to tak:

CAM00260.jpg

CAM00262_Kopia.jpg

CAM00261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...