Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki TV 42 cale ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie na Panasa puścili sygnał analogowy marnej jakości , a na Samsunga włączyli płytę DVD w Full HD. To stara sztuczka sprzedawców - od niektórych modeli mają podobno za to prowizję. Porównywać można jeśli dostarczony sygnał będzie takiej samej jakości.

Dokładnie! Czasami jak przechodzę obok jakiegoś stanowiska RTV z telewizorami LCD/Plazmowymi to się chwytam za głowę widząc co oni na nich puszczają. Ja nie wiem w jaki sposób można zachęcić ludzi do kupna takiego telewizora. To tak jakby w salonie samochodowym ubrudzili auta gównem i dali na wystawę w nadziei, że to zachęci potencjalnych nabywców.

Proste wytłumaczenie - niektórzy sprzedawcy dostają prowizję od jakieś dystrybutora za sprzedaż jakiegoś starszego modelu TV. W tym celu puszczają na nim obraz najwyższej jakości, a na telewizorze ( dużo lepszej klasy) obok puszczają sygnał analogowy kiepskiej jakości. Przychodzi ktoś mało obeznany ( babcia z dziadkiem) - patrzą i zachwycają się wysoką jakością obrazu w tym znacznie gorszym telewizorze. Zgadnijcie który TV kupią ??? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 cale za 1800 zeta - ten TV właściwie nadaje się do...lepiej kupić CRT, bo ten TV za rok czasu będzie się nadawał do niczego.

Oglądanie obrazu full hd na nim odpada.

Sygnał analogowany na telewizorach LCD jest taki sobie.

Aby w 42 calach nie było widać niedoskonałości obrazu, trzeba go oglądać z kilku ładnych metrów.

Moim zdaniem lepiej kupic tradycyjny TV, no chyba, że chce się pochwalić, że ma LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się tu wypowiam jako świeży posiadacz plazmy Panasonica TH42PY85P - cholernie polecam ten TV.

Zacznę od tego że na przełomie marca i kwietnia znalazłem informację na temat tego TV i bardzo przypadły mi do gustu. Wybór plazmy potwierdził też fakt że kolega ma model seri 70 HD Ready i obraz był świetny. Kilkunasto miesięczne rozeznania skupiły sie tylko na tym TV. Wówczas był on powiedzmy drogi bo to nowość ale przejrzałm niemieckie strony i opłacało by sie tam wybrać - tylko że tam jest TH42PZ85E. Różnica polega an tym że ten z DE ma tuner DVB-T w mpeg2 - który i tak będzie nieprzydatny w PL bo my mamy dążyć do mpeg4 a ten format obsługuje TH42PZ800 który jest topową wersję i wyraźnie droższą - moim zdaniem nie warty dopłaty. Pozatym telewizję Full HD i tak przepuszczamy przez jakiś zewnętrzny tuner dostawcy sygnału.

Polecam przeczytać w całości temat na forum HDTV http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23502 na temat tej seri TV.

Także przeczekałem Euro i Olimpiadę bo latem i tak mało czasu na oglądanie TV, ceny spadły i wczoraj pojawił sie TV w domu. Powiem że jestem cholernie zadowolony. Obraz z lapka (maryca 1920x1200) puszczam po HDMI (1080p)więc pełną rozdziałkę wykorzystuję, puszczałem teledyski i trailery HD i naprawdę ekstra. Jeszcze lepszej jakości materiały ściągam. Wczoraj zapodałem "Iron Man" z DivXa i naprawdę super. Dodam że narazie plazma się "dociera" więc jadę na średnich fabrycznych ustawianiach a nawet nieco osłabionych. Co do sygnału analogowego z kablówki to jest tak średnio bo kablówka nie ciekawa ale i czasam pozytywnie dziwię się jak niektóre programy wyglądają. Na LCD kablówka analogowa to porażka.

Co do wypalania trwałego obrazu na plazmach. Efenk faktycznie jest ale najczęściej jest to wynik własnej nieświadomości tej technologii. Nie będzie żadnego problemu jak obraz gry będzie pozbawiony statycznych elementów - zapodałem Medal Of Honor i szczęka im opadła!!! jeśli ktoś zamierza naprawdę dużo grać (częściej grać niż oglądać TV) to wówczas waro pokusić się jednak o LCD. Dodam że na niektórych LCD obraz w full HD też pięknie wygląda ale niestety programy te raczkują i tak szybko nie będą nadawane w większej liczbie, do tego puki co programy full HD niestety trochę kosztują.

TV naprawdę godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie najlepsza matryca 42cale i wieksze ma sharp :)

Nie trzeba chyba nikomu mowic ze duze lcd i plazmy nie nadaja sie do ogladania sygnalu telewizji naziemnych.... Obraz tostraszna kila. Filmów full hd jak na lekarstwo. Trailery sa tak "pisane" aby jak najlepiej zaprezentowac TV...Co do wypalania to lepsze telewizory plazmowe posiadaja funkcje smuzenia stalych obiektow. np wykozystywane jest to przy logach telewizji.

Do kompa lcd 20cali wyzsze serie samsunga

Do ogladania telewizji kablowej pudlo Philips wyzszej seri MATCH LINE (kto nie widzial to zmieknie przy nim)

Do ogladania filmow dvd lub bluray sharp 42

Taka jest prawda :) Na codzien mam z tym do czynienia. Takze nie fikac :cool1::kox: JOKE :notworthy::good::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla grafikow crt sa najlepsze. Dobre lcd dla grafika to koszt przewyższający budzet zdecydowanej wiekszosci zwyklych ludzi :) A co masz do samsunga jesli moge wiedziec kolego mtjk :> ? Chętnie wyslucham Twojej polemiki na temat tej firmy prod. rownierz lcd (i o te technologie mi sie rozchodzi :) ) Bardzo uważnie będę czytac to co napiszesz wiec lepiej pisz z glowa :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważnie będę czytac to co napiszesz wiec lepiej pisz z glowa :przebiegly:

Zawsze staram się pisać z głową i miło wiedzieć, że ktoś będzie "uważnie" czytał to co napiszę. Więc tak...

Dla grafikow crt sa najlepsze.

Poniekąd masz rację, a na pewno masz rację jeśli byśmy tutaj wzieli do porównania jakiś przeciętny LCD (24'' za 2500 zł - to też przeciętny LCD) z CRT - nie ulega to wątpliwościom.

Jednak znaczna część grafików / animatorów korzysta teraz z monitorów o rozdzielczości 1920x1200 (czy to za granicą czy w Polsce). Znajdź mi monitor CRT obsługujący taką rozdzielczość. Oczywiście istnieją takie monitory ale... po pierwsze ich dostępność oraz cena na pewno pozostawia wiele do życzenia, a po drugie spróbuj pracować po kilka godzin dziennie przed taką bańką, ba nawet praca przy 22'' CRT z rozdzielczością 1600x1200 jest raczej przykrym doświadczeniem.

To,że dobre LCD dla grafika to "koszt przewyższający budżet zdecydowanej większości zwykłych ludzi" to jest w 100% prawda. Jednak graficy, którzy potrzebują sprzętu jak najlepszej jakości to raczej nie siedzą w domu i nie kupują takiego sprzętu za swoje pieniądze tylko ta kwestia leży po stronie firmy, która ich zatrudnia - i na pewno nie można nazwać ich "zwykłymi ludźmi" (jeśli chodzi o użytkowanie komputera).

Sam pracowałem wcześniej na monitorze EIZO (obecnie pracuję na Apple Cinema Display HD 23'') i mimo, że nie są to monitory z najwyższej półki to w życiu bym już nie powrócił na CRT.

Jest jeszcze jedna kwestia, którą chciałbym poruszyć jeśli chodzi o grafikę. Jeśli ktoś zajmuje się grafiką DTP to tak czy siak to co widzi na monitorze (nawet super skalibrowanym) to i tak nijak ma się do większości drukarni w Polsce - niestety. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jakość wydruku w porównaniu do monitorów, z którymi miałem do czynienia (i CRT i LCD) najbardziej jest zbliżona do zawartości jaką prezentuje Apple Cinema Display HD - którego o dziwo się nie kalibruje. Oczywiście nie mówię tutaj o cyfrowych drukarniach, które udostępniają własne profile kolorów do odpowiednich monitorów bo póki co na takie luksusy nie wiele firm w Polsce może sobie pozwolić.

Jeśli chodzi o grafików "multimedialnych" to prawda jest taka, że te multimedia zazwyczaj trafiają do "zwykłych ludzi" ze "zwykłymi monitorami" i do takich rzeczy naprawdę nie trzeba mieć super wypasionego monitora, ba czasami trzeba niektóre rzeczy "testować" na zwykłych LCD'kach aby zobaczyć jak to w praniu będzie wyglądać.

A co masz do samsunga jesli moge wiedziec kolego mtjk :> ?

Absolutnie nic kolego loco87. Sam w domu posiadam TV LCD i TV plazmę firmy Samsung i złego słowa nie mogę powiedzieć o nich.

Chodziło mi tutaj, że monitory LCD firmy Samsung (nie mylić z matrycami produkowanymi przez Samsunga) do profesjonalnych zastosowań się raczej słabo nadają.

Dokładnie nie wiem dla jakich firm Samsung produkuje matrycę ale z tego co mi się obiło o uszy to chyba dla min. EIZO - tylko że dla monitorów tej firmy matryce są niewątpliwie lepszej jakości, niż te, które są umieszczane w monitorach ze znaczkiem "Samsung".

Pozdrawiam i sorry za za***isty OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu ot :D:kox:

Samsung prod. super matryce :) Sharp tez. lg/philips takie sobie....

Do zastosowan profesjonalnych wiadomo ze zwykla matryca typu TN to szajs... odzwierciedlenie kolorów i skalowanie w porownaniu do matryc zbudowanych w oparciu o technologie PVA czy ips ma sie nijak... to 2 poglady. Jeden mowi produkujmy duzo i tanio dla mas a w opozycji jest taki ktory twierdzi ze produkujmy mniej do konkretnych kontrahentow za dobra kapuste :kox::evil:

Wszytsko ma swoj cel :) Wszytsko co dobre kosztuje duzo... Naszczescie elektronika taniejeeeeee baaaaardzo szybko :kox::naughty: A nastepne technologie nie sa takj szybko wprowadzane (choc juz sa) bo te stare dalej znajduja swoich nabywcow za konkretna kapuste :D:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba chyba nikomu mowic ze duze lcd i plazmy nie nadaja sie do ogladania sygnalu telewizji naziemnych....

Akurat w przypadku plazmy TV analogowa trochę lepiej wypada bo w LCD to porażka totalna jak dla mnie

No i trzymajcie się tematu "TV 42 cale"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma 42 do 5 tys i sygnal telwizji naziemnej ? Ba nawet do 7 tys. Nawet chętnie użyłbym slowa wszystkie ale wzystkich nie widzialem. Pentagon moze ma taka plazme ktora wyswietla obraz spoko :D Plazmy musza miec wypas sygnal zeby wyswietlic cos co będzie widzialne z kilku metrow:D Bo z bliska sa same plamy... :przebiegly:

Co innego najnowsza technika budowy typu led...Sharp 32 kosztuje chyba 8tys w tym momencie :D:przebiegly:

Znakomite wrazenie robily na mnie telewizory

SONY KDL-40X3500

SHARP LC-42XL2E

I ktorys z philipsow ale nie pamietam juz nazwy.... to byl taki z bielutenką obudową. Do oglądania dvd czy br wspanialy. Galy wychodzą na wierch :shocked::slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lcd samsunga seria 6 ( 52 cale) jestem zadowolony - :good:

przez 1/2 roku zastanawiałem się nad marką -

szkoda ,że Samsung seria 7 i 8 jest dostępna tylko w USA za 2200$ ( śmieszna kasa ) ,a nas kroją w europie za sprzęt ile się da.

podstawa Full-Hade i 100Hz

A jak niewiesz jeszcze jaki lcd , to poczekaj na Laserowe TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad marka nie ma sie co zbytnio zastanawiac... nie jest to kryterium wyboru...

Pozatym jakies 100hercow w lcd czy plazmie.... ? Wiesz na jakich zasadach to dziala... w kineskopowym dobrze jest to wykozystywane ale w panelach... bzdura.

Nie ma teraz na alledrogo dobrego crt... moze ze 2 sonowki ale to i tak nie to co meczlajn... POLECAM dobre crt do telewizji naziemnej !! Jakosc pierwsza klasa !! Dzwięk w wyzszych seriach zwala z nog... (przeciez to tylk otv crt a jednak jest duzo lepiej wykonany do przyjmowania sygnalu sd- odp. rozdzielczosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loco87 powiedz dlaczego Firma Sony zapowiedziała, że do końca marca wycofa się z produkcji telewizorów kineskopowych CRT .

Bo to już historia !- W Ameryce Łacinskiej bedą tylko sprzedawać ten złom jaki im pozostał .

13-lat temu kupilem

Sony KV-S 2951 D

►29 cali

►100 hz Digital Plus

►Dolby Pro Logic Surround

►Super Trinitron

►Pip / Multi-Pip

►Stropo- efekt

►Menu ekranowe

►Equalizer Graficzny

►Dźwięk ; ♫

przód 2 x 30W

centralny 1 x 15W

surroun 2 x 15W

►2 piloty

►4 x wej Av/ 3x euro/4 x cinch/4 s-video+ inne

w 1995r. większość osób w Polsce nie wiedziala co to 100hz a tv o przekątnej 29cali był czymś w rodzaju dzisiejszej plazmy o parapetrach co najmniej 62cale.

Powiedz po co kupować teraz coś, co już wielkie koncerny nie produkują lub powoli będzie wycofane z produkcji .

Wiadomo jak ktoś ma 25 cali jakiś funai czy otake to dzisiaj 32 cale 16:9 Philips będzie dla niego miodzio - dla mnie to już żart.

No i jak zachwalasz crt - to daj namiar na dobry

TV o przekątnej 52 cale

z dobrą geometrią obrazu

z np.trzema wejściami HDMI

- wej DVI

- optycznym

- złącze USB

na którym dvd Blu-ray i PS3 odda ci obraz żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zachwalasz crt - to daj namiar na dobry

TV o przekątnej 52 cale

[...]

na którym dvd Blu-ray i PS3 odda ci obraz żyleta.

Spokojnie. Loco87 zachwalał CRT do oglądania telewizji naziemnej, a nie do tego co Ty wymieniłeś. Więc jeżeli ktoś chce zmienić dobry CRT powiedzmy o przekątnej 29'' na LCD 32''/37'', a będzie oglądał tylko sygnał antenowy - to nie ma to najmniejszego sensu tym bardziej, że większość programów jest nadawanych w proporcjach 4:3 i de facto obszar widzialny będzie miał mniejszy niż w CRT 29''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx mtjk :cool1:

Bo dobre crt jest produktem bardziej wartościowym do odbierania sygnalu telewizji naziemnych. Co innego jak sie zapoda diskawery w hd to nawet przecietny panel pokaze o potrafi. Nie wspominając o dobrych parametrycznie matrycach... galy wywala sie a szczena opada do kostek :shocked::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobytu w HongKongu (3 lata temu) w sklepach RTV nie widziałęm ani jednego ekranu CRT. Pozostałości tej technologii upychane są jeszcze w krajach 3 świata. Wynika to miedzy innymi z faktu, że ograniczenia technologiczne i problemy z geometrią obrazu uniemożliwiają wykonanie kineskopu CRT 16:9 większego niż 36". Przyszlość należy do płaskich ekranów (plazma, lcd, oled).

Co do Samsunga, to polecam ten tekst: http://en.wikipedia.org/wiki/S-LCD

Produkcja konsorcjum S-LCD (Samsung i Sony) zaspokaja ponad 70% światowego popytu na płaskie ekrany. Znajdziemy je nie tylko w produktach oznaczonych logiem Samsung czy Sony ale również w większości TV i monitorów komputerowych innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej :tongue4: Po paru dniach z phlipsem matchline (jeden z najwyzszych modeli seri sprzed 3 lat) uważam jednoznacznie iz przy dostarczeniu sygnalu telewizji naziemnej zaden do tej pory wyprodukowany panel lcd czy tez plazma nie moze sie z nim równać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...