Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie tył B5 Sedan


Damian4944

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 dni temu w moje auto uderzyła menda społeczna pod postacią kuriera DPD.

trafił mnie w tylne koło lewe oraz delikatnie zgniótł mi nadkole.

Blacharsko uszkodzenia są tak znikome że generalnie z daleka nawet nie widać zbytnio że było uderzone, niestety mam wrażenie że cała siła uderzenia poszła w koło i że dostało również zawieszenie z tyłu. Możliwe że to moja autosugestia i wmawianie sobie ale słyszę od czasu do czasu jakieś "dziwne" głuche stuki z okolic tylnego koła a w dodatku auto odpływa na nierównościach w postaci torów kolejowych dużo bardziej niż wcześniej.

Moje pytanie brzmi, co mógł mi facet uszkodzić w tylnym zawieszeniu?

Biorąc pod uwagę że mam zimowe bardzo miękkie opony i aluminiowe felgi 15 calowe (felga nie została uszkodzona, nie jest pogięta.) jeżeli ktoś zna to tylne zawieszenie i ma pomysł co mogło się uszkodzić i podpowie mi jak to sprawdzić będę mega wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdź sobie dokładnie bo to tylko przypuszczenia, aczkolwiek najbardziej prawdopodobne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadałeś się z kolesiem czy zgłaszasz szkodę, ja bym podjechał na stacje diagnostyczną niech sprawdzą zawieszenie i będziesz pewny czy jest ok czy może tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem amora, jest cały i zdrowy. a na stacji diagnostycznej byłem odrazu po kolizji niestety człowiek który sprawdzał moje auto (a raczej udawał że sprawdza bo nawet pod spód mu się zejść nie chciało) zrobił test amortyzatorów, hamulce i stwierdził że wszystko jest ok.

podskoczę na spokojnie na jakąś lepszą stacje któregoś dnia.

mam nadzieję że to nic poważnego...

Dzięki za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z góry raczej Ci nie sprawdzi skrzywionej belki, choć mógłbyś sobie sam we własnym zakresie coś zobaczyć. Weź miarkę i drugą osobę, koła równo do jazdy na wprost i możesz zmierzyć odległość od osi przedniego do osi tylnego koła, z jednej i drugiej strony. Nie jest to jakiś dokładny pomiar ale jak coś mocniej dostało to już będzie widoczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...