Skocz do zawartości
IGNOROWANY

peugeot 206 - co sadziecie?


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

myslalem o kupnie dla narzeczonej peugeota 206, znacie te silniki w tych autach? jak spalanie w benzynach? jakie auto mozecie polecic jeszcze dla kobiety do 8 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Martyna ma ...1.1 60 km z LPG 2003r. bardzo przyjemne auto, tanie czesci jak na francuza... pali ok 7 l lpg 100% miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona jezdzi 206 CC silnik 1.6 110 koni i powiem Ci ze 9-10L paliwka spokojnie bierze, jak cos to kup ale z Hdi sa bardzo oszczedne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy silnik czy 1.1 czy 1.4 będzie dobry do gazu też polecam hdi 90km lub niesmiertelnego 1.9d 71km zwróć uwagę na tylną belkę czy ktoś do niej zaglądał itp itd naprawa kosztuje chyba parę zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas pomykałem 206 sw 1.4 diselek i powiem, że spalanie w zimę około 4,5 - 5 litrów nie gasząc auta na parkingu. W lato w trasie udało mi się zejść do 2,9 litra na 100 :naughty:. Przy normalnej jeździe wychodzi średnio 3,5-4,5 litra (miasto/trasa//zima/lato). Ogólnie przejechałem 100 000 i jeśli chodzi o silnik to nie do zdarcia, ale w zawieszeniu co 20000 coś do wymiany. A i najważniejsze to tylna belka lubi siadać. U siebie w kombiaku naprawiałem po 90 tysiącach, a u znajomej w krótkim 120 przelatała i dopiero pierwsze objawy się pojawiają. Ogólnie jak się trafi dobry egzemplarz to auto godne polecenia do jazdy po mieście i drobnych dłuższych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem 1,1 i te całe 60 kucyków bez wspomagania kiery, jak założyłem to kilka ubyło, ale miło wspominam :decayed:.

Z drugiej strony, jak bardziej się przyłożę do wspomnień to myślę że kierowcom-piratom, którym zabrano prawko za przekroczenie limitu punktów za zbyt szybka jazdę, powinni za karę w ramach resocjalizacji przez dwa lata jeździć tylko i wyłącznie takim bolidem...uczy pokory, oj uczy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie niestety takie cuś 1.1 :doh: Do miasta się jeszcze nadaje bo krótkie, proste w budowie więc i naprawić można samemu, bez gazu jednak średnio się opłaca bo za darmo to jednak nie jedzie i 3l jak skuter nie pali pomimo małej pojemności i małej mocy. Jazda tym w trasie jest niemal karą :facepalm: Pod górki w komplecie osób ledwo wypełza, a bagażnik pusty.. wyprzedzanie trzeba planować kilka zakrętów wcześniej żeby nabrać prędkości. Jak dla mnie lepszym wyborem byłby jakiś VAG np a3, polo itp tdi na nieśmiertelnym VP. Będzie taniej, wygodniej i mniej stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed audi posiadałem własnie 206'tke z silnikiem 1.4 8v 75km...

hmm co moge o tym samochodzie powiedziec: mały,lekki,zwinny i co moim zdaniem całkiem wygodny. To były pozytywy:) Czas na negatywy:facepalm:

Dośc awaryjne auto ale pod kątem zawieszenia i napędu. Co do silnika nigdy nie miałem żadnego problemu...

Nie miałem instalacji LPG i niestety nie oszukujmy sie, przy spokojnej jeździe 7L/100km, przy ostrzejszej 10L...

Mimo wszystko mogę polecic ten samochód, niewielka kasa a fajny samochód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinie, są przydatne. Myślę ze najlepszym wyborem było by 1.4 HDI bo słyszałem ze malo awaryjne i oszczędne. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał benzyne jeśli to ma być auto dla kobiety... turbo nie schłodzi albo na zimnym troche przyciśnie i może się robić już problem.. w przypadku mojej Martyny 1.1 zasadniczym plusem jest szybkie łapanie temperatury .. w zimę po max 2 km auto już miało ponad 30 *C i jechało już na LPG.... jedyny problem który unieruchomił auto to skończyły się cięgna od mechanizmu zmiany biegów... ( lewarek latał jak stara ku*wa :decayed::decayed: ) koszt kompletu ori bo zamiennik był wątpliwej jakości to ok 120 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 206 z 2.0 HDi 90km. Jest to chyba najlepsza jednostka w tym modelu. W trasie spokojnie do 4l schodzi. Wystarczającą mocy jak na takie autko. Jeździ się bardzo przyjemnie. Na twoim miejscu ogólnie rozglądałbym się za 1.4 HDi bądź 2.0 HDi a benzyny sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem znajomego 206 1.1 60KM i nie mam dobrego zdania..nie dość ze z wyprzedzaniem jest masakra ..tak jak pisał kolega Marc!n..skuter sie lepiej zbira niz to auto..ale jak mocniejsze silnik to nie wiem... kuzynka ma 206 ale jakis silnik itp nie wiem ale sobie chwali go.

a co sądzicie o citroenie C2 wersja Vtr lub vts? czym sie różnią te wersie?auto ma być na kobiety wiec na pewno będzie to bezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zwinne i oszczędnę autko moja siostra śmiga już 6 lat, 1.1 benzyna spalanie 4,5-5,5 litra przy kobiecej jezdzie, przy takim spalaniu chyba bez sensu pchać się w diesla, jedynie na co trzeba brac poprawkę to tylna belka która lubi luzy a naprawa jak na takie auto nie jest tania regeneracja chyba 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona przez prawie 10 lat, 150 000 km jeździła 206 1,4 HDI. Silnik bezawaryjny. W zawieszaniu przednim wymienione były tylko łączniki stabilizatora. Wadliwa tylna belka, po przebiegu około 100 000 należało ją zregenerować (koszt około 1000 kilka lat temu). Poza tym bardzo przyjemny i oszczędny samochód. Z 206 jest tak, że jeden egzemplarz jest awaryjny inny nie. Tą teorię usłyszałem nawet od pracowników ASO Peugeot. Nam trafiła się bardzo udana sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 206 1.4 KM i byłem bardzo zadowolony z autka.Spalanie na feldze 17 i oponie 205/40/17 i klimie było na poziomie 8L ,naprawy stosunkowo tanie. Autko dość wygodne i moje było prawie bezawaryjne bo przez 1.5 roku dopadła mnie tylko awaria napinacza paska osprzętu i silniczka krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma 1.1 benzyna, spalanie na poziomie 6 l. Dobre lekkie autko idealne dla kobiety, warto zwrócić uwagę żeby było przed liftem bo później dołożyli coś więcej elektroniki i jak to francuz.... są z nią podobno problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...