Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Klima znów działa jak powinna

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

poprawiło się, a filterek kosztował mnie 8,40 zł :>

a wyglądało to tak

8620d722dd08b226m.jpg

pewnie u kazdego tak to wygląda....

Opublikowano

a przy okazji zakręcania ułamał mi się gwint w plastikowej nakrętce zaworu od klimy i pytanie jak go z tamtąd wydostać, nie chce wiercić żeby nie popsuć gwintu i nie uszkodzić zaworka, ma ktoś jakiś pomysł ??

811462f413b0f8cem.jpg

Opublikowano

przy okazji napisz gdzie tak tanio mozna kupic ten filtr :wink4:

Opublikowano

przy okazji napisz gdzie tak tanio mozna kupic ten filtr :wink4:

poszedłem do kumpla który ma stację obsługi i pytam czy ma coś takiego a on mi z pod lady wyciąga, ja pytam ile a on 8,40 zł :shocked:

Opublikowano

Przed wymianą tego filterka mieliscie oba przewody ciepłe od klimatyzacji ?

Opublikowano
  • Autor

W moim przypadku oba przewody były ciepłe do miejsca zamontowania tego filterka , tuż za nim w stronę kabiny na rurce pojawiał się lekki szron. Jednak skuteczność chłodzenia była marna. Tak był zasyfiony że czynnik nie mógł się przebić. Zresztą widać na fotach.

Opublikowano

o dzieki za szybka odpowiedz i ja dzisiaj sprawdze za tym filterkiem czy jest zimne :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A ja mam takie pytanko czy bede w stanie sam wymienic ten filterek tzn czy po rokzreceniu nie wycieknie czynnik czy lepiej dac do serwisu zeby wymienili i uzupelnili czynnik

Opublikowano
  • Autor

Sam niestety nie wymienisz. Daj do serwisu bo trzeba najpierw odciągnąć czynnik. :decayed:

Opublikowano

wielkie dzieki kolego :good: a znasz moze jakis dobry serwis w okolicach Koszalina albo Słupska

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie znam w tamtych okolicach.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Witam

Do informacji Lukaszar: istnieje cos takiego jak "dobijanie" uzupelnianie klimy. Kupuje się puszkę czynnika zawierającego olej w zależności od zapotrzebowania większą lub mniejszą. W zestawie jest wężyk wraz z manometrem i szybkozłączką. Manometr nie zawiera wartości liczbowych a jedynie zakresy o odpowiednich kolorach: niebieski-zbyt mało, zielony-ok, żółty-za dużo, czerwony-niebezpieczeństwo. Robiłem to osobiście- operacja dziecinnie prosta.

pozdrawiam

Opublikowano

kolego a gdzie kupiles taka puszke z czynnikiem i za ile?

Opublikowano

Witam

Do informacji Lukaszar: istnieje cos takiego jak "dobijanie" uzupelnianie klimy. Kupuje się puszkę czynnika zawierającego olej w zależności od zapotrzebowania większą lub mniejszą. W zestawie jest wężyk wraz z manometrem i szybkozłączką. Manometr nie zawiera wartości liczbowych a jedynie zakresy o odpowiednich kolorach: niebieski-zbyt mało, zielony-ok, żółty-za dużo, czerwony-niebezpieczeństwo. Robiłem to osobiście- operacja dziecinnie prosta.

pozdrawiam

zobaczymy za ile napiszesz ze ci kompresor klimy siadł :evil:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Tu http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay_storeId_10001_catalogId_10151_categoryId_165632_langId_-1 znajdziecie wszelkie informacje. Co do żywotności kompresora raczej jestem spokojny, gdyż jest to praktyka ogólnie stosowana nawet przez wykfalifikowane zakłady w Anglii. Po co podłączać maszynę skoro wiemy że wystarczy "uzupełnić-dopełnić" czynnik? Zaznaczam że napełnianie pustego układu takimi zestawami jest nie opłacalne(potrzebne min 2 duże puszki) co kosztuje ok 80-u funtów, a napełnienie maszyną ok 60-u funtów.

pozdrawiam

Opublikowano

to wszystko badziewie jak te awaryjne pompki do kół

Opublikowano

Próbowałeś? Bo ja tak, jak też wielu innych z pozytywnym skutkiem. Wiem, niektórzy muszą na dolanie oleju lub płynu do spryskiwaczy do serwisu jeździć, bo trudno jest im zrozumieć że można to zrobić samemu. Porównanie do pompki do kół troszkę nie na miejscu, ponieważ uzupełniasz uklad czynnikiem a nie środkiem zastępczym. W Polsce po prostu jest to nieznane a co nieznane to beee, to taki sposób myślenia. Też taki mam ale powoli się to zmienia. Zapewne fachowcy od klimy też się wypowiedzą : że złe, że niedobre etc. Rozumiem ich bo w końcu to im będą pieniążki uciekały.

Opublikowano

To w takim razie ten "kombajn" do serwisu klimy tak dla picu chodzi przez kilkanaście minut? Trzeba sobie przekalkulowć czy taka oszczędność się opłaca. Moim zdaniem za 50 zeta nie ma co ryzykować i później zastanawiać się czy jest ok. Tymbardziej że czynnika nie uzupełnia się często. Oleje, filtry itp sam wymieniam, ale są rzeczy, które trzeba oddać do zrobienia fachowcom

Opublikowano

poczekamy aż kolega deryl będzie pisał o problemach z kompresorem klimy :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.