Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając względy finansowe. Jakie negatywne skutki niesie założenie jednomasowego koła do 1.8T? Nie ważne czy Valeo czy od Audi 80/100. Czy istnieje możliwość że się rozleci skrzynia albo silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zestaw P&P od jakiś innych Audi do A4 B6 to pewnie bym się zdecydował. A nie chce mi się bawić w jakieś przeróbki czy próby. Nie mam na to czasu, kasy i zaplecza w postaci porządnego garażu z podnośnikiem. Poza tym nie wydaje mi się żeby firma Valeo robiła bubla i cały czas poszerzała swoją ofertę. Poza tym Valeo robi jedne z lepszych sprzęgieł do ciężarówek. Owszem mogę się rozczarować po jakimś czasie ale myślę że warto spróbować. Poza tym tak jak powiedział kolega wodi87 to można zregenerować tarcze i docisk np. u Radzikowskiego.

To również można zregenerować stary dwu mas, jest firma w Poznaniu która robi to profesjonalnie, i nie trzeba zakładać kitu Valeo. Wyjdzie pewnie taniej, a dalej ma się swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, regeneracja dwumasu nie wchodzi w grę. Nie mam ochoty tego powtarzać za pół roku czy rok. Ogólnie plan jest pozbyć się dwumasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, regeneracja dwumasu nie wchodzi w grę. Nie mam ochoty tego powtarzać za pół roku czy rok. Ogólnie plan jest pozbyć się dwumasu.

Jak tam kolego operacja z kołem dwumasowym?

Wywaliłeś to cholerstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jezdze na jednomasie z tarcza 240mm, jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnowałem z jednomasowego koła tylko dlatego że po zdjęciu skrzyni okazało się że mój dwumas jest w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło założyłem Sachsa pasujące do mojego auta. Póki co rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że odgrzewam ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś montował ten zestaw valeo z jednomasą do a4 1.8t i jak to chodzi chcę wiedzieć na 100%. Wymieniałem już raz kolo dwumasowe na nowe luka za 2000zł po 50000km znowu się rozleciało. nie mam już sily do tego samochodu chciałbym się tego pozbyć i mieć spokój. Nie chce znowu wywalać 2k jak i tak na długo nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję że zostałem przy dwumasie ale trudno się mówi. Gdzieś ostatnio mi wpadł wypowiedź kolesia który założył do B6 1.8T i sobie bardzo chwali. Jeśli u mnie coś zacznie się dziać z kołem to sprzedam to auto i wróce do Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę,a zakładał ktoś jednomas do 3,0 v6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...