Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia biegów


patrykbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem audi a4 1.9tdi b5 95r 90koni , autko prowadziła kobieta stąd też mam problem ze skrzynią biegów, na początku zgrzytał trzeci bieg , teraz 5 nie wchodzi. Wiem, wiem że są to synchronizatory i lubią one padać w tych modelach :) Planuje zakup nowej skrzyni biegów i wymiane starej i stąd moja prośba do was. Przeczytałem na waszym forum, że wszystkie typy skrzyń z motoru 1.9tdi przypasują do mojej audi jednak chciałbym zasięgnąć waszej głębszej wiedzy na ten temat.. Stąd moja prośba do was o doradzenie najlepszego modelu skrzyni do tego autka jeśli ktoś taką wiedze posiada i chciałby się z nią podzielić, byłbym bardzo wdzięczny :) Chciałbym po prostu bardziej wytrzymałą skrzynie, żebym nie musiał się ponownie martwić obecną sytuacja z synchronizatorami. Jaki model skrzyni najbardziej polecalibyście ? jest to audi a4 1.9tdi b5 95r 90konny , oznaczenia na naklejce z bagażnika to 1Z CPC(nie wiele mi to mówi ale wam pewnie się przyda) Chcę dowiedzieć się jaka skrzynia byłaby dla mnie najlepsza.. Silniczek jak wam wiadomo, nie ma rewelacji jeśli chodzi o moc. Chciałbym aby silniczek miał niższe obroty podczas predkości , ale niekoniecznie, bardziej stawiam na bezawaryjność skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałbym skrzynki z 5 biegowego tdi 1.9 w dobrym stanie i nie powinno się nic dziać. Nie wiem jak trzeba jeździć 90 konnym maizlem żeby skrzynię popsuć :decayed: Te od afn'a są ponoć minimalnie szybsze (chyba tylko 5 bieg), a z 6 biegową 1z sobie nie da rady :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, też szukam 5 biegowej z tdi tylko nie wiem dokładnie jakiego typu szukać i jaki typ byłby odpowiedni orazwytrzymały, czy ten z AFN czy EEN, nie mam zielonego pojęcia, ponieważ się na tym nie znam ;/ No widzisz, kobieta potrafi haha :grin: Nie, nie , nawet nie myślałem nad 6, pięć wystarczy w zupełności do tego padła ;d Doradziłby ktoś jaka skrzynka byłaby najbardziej odpowiednia do tego modelu?(chodzi mi o te oznaczenia AFN czy EEN, AHU, DHF, ponieważ nie znam się na skrzyniach i nie wiem jaka byłaby dla mnie najlepsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj jakąś z afn-a lub innego mocniejszego ,w 1z/ahu byla wada skrzyni i predzej czy pozniej padają synchro. szczegolnie jak ktos nie dba o wymiane sprzegla ( duze obciazenia ) z 2-masa mniej padaja te skrzyniei za okolo 400-600zl powinieneś znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepie się pod temat, posiadam ten sam motor co kolega ( 1.9 TDI 90 KM 1Z ) Całkowicie wysypała mi sie skrzynia. sprawdziłem numery skrzyni i są one następujące 012301103L vw 04. Szukałem na allegro takiego oznaczenia skrzyni i znalazłem aczkolwiek z samochodów 1.6 benzyna bądź 1.8. Czy bedzie taka skrzynia pasować do mojej audi? z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan_VW mówisz że z AFN'a będzie najlepiej ? z tego co wywnioskowałem to rozglądać się nad EEN lub DHF ewentualnie DUK z AMJ ? Przypasują te skrzynki na sto procent bez żadnych przeróbek , ktoś posiada informacje na ten temat ? Ktoś by mógł polecić najlepszą skrzynke(pasującą) z tych trzech ? (EEN, DHF, DUK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skrzynia od 1,9TDI czy przypasuje bez przeróbek, DUK jest od silnika na pompowtryskach, ma dłuższe przełożenia, czyli Twój 1Z może stać się mułowaty:wink: chyba że planujesz coś modzić, przy sofcie brałbym już tą DUK:wink: jak nie to na Twoim miejscu szukałbym od jakiegoś AFN'a, np EEN, DHF:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie modzić takie auto fanthomas18 ? To 95rok bałbym się jak to ma z 500tys przebiegu pewnie, choć przydałoby się chociaż ze 130 koni haha. Ale o tym sobie poczytam w innym dziale , dzięki wam wszystkim za odpowiedzi , bardzo mi pomogliście, teraz już wszystko wiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Rok nie musi świadczyć o stanie samochodu, może być i z '85r ale dobrze utrzymany i po modzeniu nic mu się nie będzie działo:wink: Sam mam 1Z i tylko czekam na przypływ gotówki żeby jakieś 0,216 wrzucić i virusa:naughty: Jak nic Ci się złego nie dzieje z autem to i przy delikatnym programie nic mu nie będzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...