Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podarte wygłuszenie grodzi silnika??!!


Booyaches

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otworzyłem dzisiaj z głupa maskę w Audi A4 B8 2011 CAGA i zobaczyłem, że z jakiegoś powodu mam podartą matę wygłuszającą ścianę grodziową silnika tak jak na zdjęciu (nie wiem czy ten element dokładnie tak się nazywa). Na elementach zewnętrznych silnika osadziły się drobinki tej gąbki, z której wygłuszenie jest zrobione. Ostatni raz maskę otwierałem dobre kilka tysięcy temu i mógłbym przysiąc, że tego nie było. Może to pierdoła ale auto kupiłem 5 tyg temu i mam jeszcze pierdo*ca ;). Od czego się tak dzieje? Czy powinienem poddać coś kontroli i czy warto to wymieniać? Dodam jeszcze, że samochód ma 136 tys.

20140404_163827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dont panic :decayed::naughty::whistling:

Możesz spoko z tym jeździć :whistling:

Spróbuj dojść przyczyny wystrzępienia wygłuszenia, nie obciera o nie w tym miejscu górna osłona silnika ?

A może jakieś gryzonie upodobały sobie to miejsce :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się, że to właśnie zwierzęta. Od jakiegoś czasu widzę, że sporo kotów kręci się koło mojego auta. Widzę, że taka mata od 70-120 zł na allegro kosztuje. Orientuje się ktoś czy taka wymiana jest problemowa i ile może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kot, tylko jakis maly gryzon jest sprawca. Na jego miejscu tez bym sobie upodobal to mile miejsce przy cieplutkim silniku :grin: Sa do kupienia srodki odstarczajace na tego typu lokatorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz naprawić wygłuszenie w podanym linku masz aukcję sprzedawcy który ma w ofercie różne rodzaje takich mat Mata wygłuszająca z aluminium maska, nadwozie 10mm (4057404512) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie szkody robią kuny. Koledze w C6 w różnych miejscach wygryzły wygłuszenie a dodatkowo uszkodziły dwa węże od płynu chłodzącego. Dziurki po ich zębach były tak małe, że minimalny wyciek był dopiero pod ciśnieniem i koleś z miesiąc szukał przyczyn ubytku płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi taką dziurkę wygryzły w wygłuszeniu maski jak nocowałem u dziewczyny, a auto stało przy lesie i to zaledwie jedną noc:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wyposażenie dodatkowe można sobie zamówić elektroniczny odstraszacz wszelkiej maści gryzoni, jak ktoś ma ten problem to radzę poszukać w używkach i dołożyć :decayed:

Albo coś ogólnie dostępnego:

Jaki odstraszacz gryzoni do samochodu? - elektroda.pl

SAMOCHODOWY ODSTRASZACZ GRYZONI KUN SZCZURÓW MYSZY (4030640350) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ODSTRASZACZ KUN i GRYZONI 12V Kemo M180 (4084910991) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup spray / preparat na odstraszanie kun i pochodnych, wypsikaj wszystko na przewody, wygłoszenie i osłony gumowe np przegubów i może za 2 -3 razem będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze zwierzakami pod maską w firmowych transitach. Znalazłem info w necie, że odstrasza je intensywny zapach np, kostka do wc lub choinka zapachowa, a że pracuję w branży spożywczej to wypsikałem wszystkie gąbki aromatem wanilinowym. Zabieg trzeba powtarzać około raz w miesiącu, ale od tego czasu nie zauważyłem śladów zwierzaków. A do tego wokół auta roztacza się bardzo przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi kuny przegryzły główną wiązkę wczoraj mam zgłoszone do ac w pzu, pakiet serwisowy, zobaczyczymy, co powiedzą na wycenie szkody auto jeździ ale bardzo przedarte 2 miejscach kable powyciągane itp. mam nadzieje ze wiązkę będą wymieniać a nie sztukować kable. Do tego nie wiem gdzie w trójmieście to dobrze zrobią, bo jak wymiana to chyba będzie bardzo dużo pracy...i by nikt nic nie spartolił porobię foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...