Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwyny wyciek płynu


Budzik01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze wspomaganiem kupiłem niedawno Audi, i okazuje sie ze cieknie mi płyn wspomagania, wiem ze cieknie on od strony Lewej kierowcy... płyn sp***rza jak głupi, jakaś przyczyna? Dodam ze pompa była po regeneracji luzów nie mam na kierownicy jak doleje płynu jest dobrze do momentu wycieku potem już pompa zgrzyta.

Ma ktoś manual albo coś jak mógł bym to naprawić albo co jest przyczyną ? Dodam tez że wyciekajacy płyn nie jest brudny ani nic... A cieknie mi od strony kierowcy jak wdziałem to przy Harmonijce czy tam jest jakiś wężyk ? Ma ktoś może gdzies pokazane jak do tego sie dostać co zrobić ?

---------- Post dopisany at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:25 ----------

Właśnie ściągnąłem Lewe koło (kierowcy) No i zobaczyłem cos takiego: Jest końcówka od wspomagania, na nią nachodzi Guma (Harmonijka) na końcu była na trytkę która jest luźna i można nia przesuwać, całość jak się patrzy w głąb widać dwie rurki (aluminiowe bodajże) no i nad nimi widać koniec Harmonijki i z jej końca kapie, moje pytanie czy powodem utraty płynu może być peknięta bądź nieszczelna Harmonijka? Pytam też jak to tam jest skonstruowane czy jakiś wężyk nad dochodzi bo może coś na nią kapie a tego nie widać ? Jest tu ktoś kto pomoże ?

A wygląda to tak

IMAG0794.jpg

IMAG0798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem nie jest harmonijka tylko przekładnia kierownicza-magiel. Jak cieknie bardzo to wymiana lub regeneracja. Osłona gumowa chroni jedynie przed dostawaniem się brudu do magla nie jest to żadne uszczelnienie. Na tych fotkach widać ewidentnie że magiel do wymiany lub regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy powodem nie będzie przypadkiem jakiś wężyk który dochodzi do magla ?

Małe szanse ale trzeba wszystko sprawdzić. W 99% przypadków cieknie z maglownicy- to typowy problem w Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero z pod Audi wyszedłem :D tym razem dobierałem się do Harmonijki od strony silnika :D I tu mam dla was coś ciekawego :D

Doszedłem do takiej aluminiowej klapki z trudem bo z trudem ale udało sie wykrecić marne dwie śruby dzięki nim odchyliłem tą osłone i mym oczom pokazał się magiel (prawa strona) Magiel jest suchutki rurki też z tego co widzę to jak uda wam się wypatrzeć na fotce to zobaczycie że cieknie to z pod harmonijki i widac kawałek oringu z ktorego cieknie, czy to nie jest przyczyna ze harmonijka jest do d*py albo juz stara albo źle osadzona bądź już nieszczelna, a nie magiel zepsuty??

IMAG0799.jpg

IMAG0800.jpg

IMAG0801.jpg

IMAG0802.jpg

IMAG0803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonijka zabezpiecza przed dostawanem się zanieczyszczeń do maglownicy , nija nie uszczelnia przed wydobywaniem się płynu.

Niestety nie ma co się łudzić ze jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat.otóż dzisiaj cos zaczęło zgrzytac podczas kręcenia kierownicą.zaczela chodzić coraz ciężej.po zatrzymaniu auta stwierdziłem wyciek plynu.wydaje się jakby do wycieku dochodzilo z dosyć grubego przewodu który wychodzi ? ze zbiorniczka!wspomagania już brak kompletnie.dam radę do mechanika się dotoczyc czy nie zalecane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zalać innego płynu.

Jeżeli wyciek jest mały a nazbierało się przez jakiś czas to wygląda tak właśnie

W swoim drugim aucie A3 miałem podobnie.

Wyciągnąłem strzykawką płyn ze zbiorniczka ile się dało.

Potem zalałem takim płynem.

prestone_plyn_do_wspomagania_kierownicy_z_uszczelniaczem_power_steering_fluid_946ml.jpg

Na razie testuje, ale zrobiłem już 300km i nie ma wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...