Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ciśnienie ?


Fido

Rekomendowane odpowiedzi

2.3 może być ale śmiało możesz bić 2.5-2.6

A to zostawiam bo przygarnąłem używane 2 letnie Runflat'y :decayed: więc jest twardziej. Zorientowałem się dopiero jak wygooglowałem model bo mam Bridgetstone Potenza RE050AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem jakie powinno być ciśnienie w 17". u mnie wulkanizator napompował do 2.9, jak na stacji benzynowej zobaczyłem to zgłupiałem:decayed: spuściłem do 2.3, ale czy prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales cisnienie na goracej oponie ?

jesli tak to pozostaje mi pogratulowac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pompuję 2,4 na przód i 2,2 z tyłu, przy czym jeżdżę przeważnie sam. Najlepiej co jakiś czas kontrolować jak zużywa się opona. Boki mocniej zużyte - dopompować, środek - upuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Założyłem dziś nowe opony 225/55/16 Continentala. Na tabliczce na drzwiach dla takiej opony mam ciśnienie 2.0 przód i tył takie same. Jest to ciśnienie przy małym obciążeniu. Opona po napompowaniu wygląda trochę nisko. Z kolei na stronie Oponeo znalazłem ciśnienie bodajże 2,5 przód i 2,0 tył. Auto to B8 Avant 2,0 TDI. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti to opona o miękkim boku ( pomijając RSC ) i robi wrażenie niedopompowanej

z doświadczenia - przód pompuję 2,2-2,3 tył 2,2 i jest OK ( min ) - równo ściera bieżnik

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ----------

trzeci sezon na takim ciśnieniu

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:31 ----------

Conti SportContact 2

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:33 ----------

205/55/16 91w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...