Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż pompek AL do AJMa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie montażu pompek AL z ASZa do mojego AJM, myślałem że pompki są takie same oprócz wydajności, natomiast gdy otrzymałem AL-ki to zauważyłem że różnią się tym że w tych z ajm-a wystają trzpienie a tych AL tj. szklanki

Można zamontować na seryjnych popychaczach czy trzeba zmieniać na te z ASZ-a, czy wystarczy wymiana samych śrubek regulacyjnych?

Pilne

Opublikowano

nic nie trzeba zmieniac ,tak napisales jest

Opublikowano
  • Autor
nic nie trzeba zmieniac ,tak napisales jest

zmienione.

teraz mam problem taki, że: wyskakują mi błedy od pompek auto odpaliło normalnie wszystkie korekcje na vagu w normie, natomiast gdy kilka razy przy gazuje wywala bład "przekroczona granica regulacji" i zawsze jest na innym wtrysku i nie wiem czy to są zajechane pompki czy poprostu tak reaguje komputer na te pompki?

Opublikowano

Stawiam że ECU myśli logicznie i z jego wyliczeń wynika że pompki dają za dużo paliwa w stosunku do powietrza i stopnia sprężania. Załóż jeszcze mapsensor z ASZ i do tego suszarkę z BRD i to zesroić z soba.

Koszty są jednak większe niż zrobienie mapy w jakimś sensownym warsztacie.

Opublikowano
  • Autor
Stawiam że ECU myśli logicznie i z jego wyliczeń wynika że pompki dają za dużo paliwa w stosunku do powietrza i stopnia sprężania. Załóż jeszcze mapsensor z ASZ i do tego suszarkę z BRD i to zesroić z soba.

Koszty są jednak większe niż zrobienie mapy w jakimś sensownym warsztacie.

suszarka jest z CAHA, przed strojeniem musze jeszcze fmic wpakować większy bo na ok 200km chcę stroić akutalnie 140/340 2 miechy temu silnik przeszedł kapitalny remont, miesiac temu zmiana turbo teraz pompki pozostało fmic i sprzegło( ale to dopiero po jak moje się skończy po programie)

masz może ten mapsensor?

Opublikowano

bez zrobienia bip w ECU silnika nie bedzie to działać

Opublikowano
  • Autor

ale co nie bd działać? pompki?

można to zrobić samemu czy tylko tunerzy to robią?

Opublikowano

Już nie mam bo założyłem klientowi na warsztacie u siebie. Mapsensor to jak czyjka jak daje że turbo tyle i tyle pompuje to ECU przelicza dawkę dla pompek oczywiście w stosunku do ilosci powietrza jakie zmierzył przepływomierz.

Między tymi 3 częściami jest jakiś nie tak stosunek co urządzenia mierząca dają nie taki paramatr.

A przepływkę masz jaką też z ASZ czy od 130koni? Może ona daje nie taki parametr co powinna.

Opublikowano
  • Autor

przepływka z ajm 115km

Opublikowano

bedzie to chodzic,ale jak sie nagrzeje auto to bedzie buda rzucac :decayed:

Opublikowano

bez korekty w sofcie nic nie zdzialasz ...

Opublikowano
  • Autor

czyli lepiej nie jeździć autem do póki nie zrobie tego?

Opublikowano

No lepiej, za duża dawka to albo spaliny beda za bogate w niedopalone paliwo i się turbinka przegrzewa bo kat dopala resztki albo w najgorszym przypadku tłok może wypalić jak któryś wtrysk bedzie miał końcówkę brudną od nagaru i nie bedzie dobre rozpylał tylko lał.

Opublikowano
  • Autor

kata dawno nie ma tj. i wydechów;)

wszystkie koncowki byly czyste

muszę ogarnąć na szybko większy fmic i zrobić program;/

Opublikowano
kata dawno nie ma tj. i wydechów;)

wszystkie koncowki byly czyste

muszę ogarnąć na szybko większy fmic i zrobić program;/

Znajdź tunera i umów się z nim ze najpierw zrobi ci BIP a potem soft tak będzie najlepiej.

Opublikowano

nie przesadzaj z moca i niutonem w AJMie bo korby poleca

Opublikowano
  • Autor
nie przesadzaj z moca i niutonem w AJMie bo korby poleca

200 to przesada?

nie bd robił żeby z samego dołu kopyto było

Opublikowano

AJM to nie AWX, ma dużo słabsze korby

na Twoim miejscu mocno bym sie nad tym zastanowił

Opublikowano

Jakby ktoś pytał to ma 4 tłoki z korbami z AWX-a

Opublikowano
  • Autor
AJM to nie AWX, ma dużo słabsze korby

na Twoim miejscu mocno bym sie nad tym zastanowił

to ile według Cb jest rozsądnie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.