Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zalana benzyna do 1.9 tdi 115 2004


future

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

tak wiem niemożliwe a jednak się stało - jakimś cudem zalałem benzynę na orlenie - > autem przejechałem pewnie z 1000 m i auto zgasło ( było około 10 litrów ropy i dorzuciłem ze 20 litrów benzyny)

z tego co wiem mogły pójść pompowtryski - mieliście taką przygodę możecie coś doradzić ? ( wskazać mechanika ) ?

ręce opadają .... ale stało się.

pozdrawiam i dziękuję z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zime jak byłem w górach to zalalem benzyny do ropniaka ale swiadomie bo bylo -30 i ropa zamarzala i dawka byla mniejsza kolo 8 litrow na 25 ropy nic sie nie stalo pozatym ze samochod mial kopa i odpalal za każdym razem. Teraz jak juz zgasł i nie odpala to raczej wsrsztat ewentualnie spuścić benzyne zalac ropą lacznie z przewodami i pompą i zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, dolałem ok 10 litrów, rankiem miałem problem z odpaleniem ale w końcu się udało. No i wówczas skojarzyłem fakty. Dolałem ok 20 litrów ON (wycieczka z pojemnikami na stację). Jeszcze przez kilka dni miałem problemy z odpaleniem, ale jakoś przeszło bez większej czkawki. Przynajmniej w moim przypadku.

---------- Post dopisany at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany at 00:10 ----------

PS. kręciłem dość długo po zalaniu ropą, dobre 20 min z krótkimi przerwami, potem chmura dymu i poszło. Później za każdym razem coraz krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym kilometrze nie powinno się nic stać.

Jak by to było 5 l benzyny, to można by to było rozcieńczyć lejąc napęd do pełna, przy 20 l bym niepotrzebnie nie ryzykował w silniku na pompkach.

Pozostaje spuścić zawartość zbiornika, wymienić filtr paliwa zalewając go i zbiornik świeżym ON-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Po zalaniu ON dobrze byłoby jeszcze odpiąć węże od filtra paliwa i spuścić resztki beny z przewodów, oczywiście nowy filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie.. mam nadzieję że to wystarczy... tuż po Świętach odstawiam autko do serwisu... i trzymam bardzo mocno kciuki...

---------- Post dopisany 27-04-2014 at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2014 at 00:48 ----------

Zamykając wątek - autko odebrane, zakończyło się na szczęście minimalnymi stratami - nowy filtr oraz oczyszczony układ ... ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...