Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odprysków asfaltu?


diesel_power

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedzi teraz można z czystym sumieniem zrobić pierwszą próbę i zobaczyć jak ten prickbort sobie radzi


koledzy dziś była pierwsza próba i powiem tak jeszcze w miarę duzo pozostało tych kropek na lakierze nie wiem może za krótko czekałem po spryskaniu auta ale spłukałem auto jakieś 1 minucie od naniesienia prickborta. czy powtórzyć operację mozna np. za 2 czy tam 3 dni czy trzeba w ten sam dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz i za miesiąc, kiedy uznasz za stosowne kolego, i zostaw go na dłużej, szkoda ze glinki nie masz to by całkowicie póżniej wsyzstko usuneło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nigdy glinki nie stosowałem, ale wczoraj faktycznie zostawiłem na 5 minut i poszło wszystko jestem zadowolony z tego preparatu bo za nie duże pieniądze a radzi sobie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce pozbyć się takich śladów najtańszym kosztem to jakiś tłuszcz wystarczy ja np. usuwałem zwykłym smalcem może być też m ;-) nabrać troche na delikatną szmatkę posmarować plamki poczekać chwilę i okrężnymi ruchami wycierać. Po wszystkim umyć dobrze autko żeby nie było tłustych plam, żadne specjalne środki nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te środki typu tar&glue są właśnie na bazie benzyny, nafty etc. ale po to właśnie je stworzono, opracowano odpowiednie proporcje by spelnialy swoją funkcje bez uszkadzania lakieru, używając ich zgodnie z instrukcją. Także ja uważam, że nie ma sensu bawic sie samą benzyną lub naftą. Majątek taki srodek nie kosztuje, a jest naprawde wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort nie ma sobie równych.

Żeby zadziałał jak najlepiej trzeba po prostu stosować się do kilku zasad

- nanieś na suchy lakier

- odczekać ok 10-15 minut (nie robić tego w słońcu)

- spłukać

Jeżeli zostaną jakieś kropki/kreski to można powtórzyć lub użyć glinki albo rękawicy do glinkowania (polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spłukiwać powinno się środek zanim wyschnie więc nie wiem skąd taki długi czas oczekiwania, a glinka po co?? glinka nie jest do usuwania asfaltu, dobry środek powinien w zupełności usunąć drobinki asfaltu/smoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież prickbort nie wyschnie przez 10 minut :facepalm:

Im dłużej leży tym więcej smoły rozpuści. Glinkę powinno używać się zawsze nawet po dekontaminacji chemicznej (prickborty, irony itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam " JESTEM DEBILEM W TYCH SPRAWACH " ale pytanie, jeździłem z reklamami magnetycznymi na drzwiach i zmatowil się lakier bo za długo były nie ściągane i się jakoś przykleily, ledwo oderwalem na myjni i nigdy więcej nie założę ale co teraz zrobić z drzwiami i co to ta glinka? Jakieś zdjęcie towaru bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka nie wiele tu pomoże. Trzeba przepolerować lakier. Możesz spróbować ręcznie za pomocą Ultimate Compound i pada tri-color chociaż jak to VAGowski lakier to może nie wystarczyć i trzeba będzie maszyną przejechać.

Podeślij zdjęcie jak możesz na [email protected] to podpowiem Ci coś więcej jak to zobaczę

Edytowane przez NovusAutoDetailing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...