Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse


slo

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli otwór centrujący w feldze wynosi bodajrze 57mm (czyli np. orginalne felgi) to się nie da :) gdyby był większy, lub mniejszy to by dało rade.

no gdyby był większy to tym bardziej się nie da:wink:

a własnie ze się da. :) już robiłem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kolo sie trzyma na samych szpilkach to jest mozliwosc zerwania srub i troche kapa:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli otwór centrujący w feldze wynosi bodajrze 57mm (czyli np. orginalne felgi) to się nie da :) gdyby był większy, lub mniejszy to by dało rade.

no gdyby był większy to tym bardziej się nie da:wink:

a własnie ze się da. :) już robiłem. pozdrawiam

sory moje przejęzyczenie.... myślałem o mniejszym, a napisałem większy.

powinno być: gdyby był mniejszy to tym bardziej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki ze trzeba szukac nowych felg z et 35:disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy pisza ... zadna filozofia nawet jak bedziesz miał 50 mm to krzywda sie nie stanie ale to już maxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby miały wlasciwa główkę polokragla jesli fele ori audi a nie stożek.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie moge nigdzie znalezc tematu. Mam oryginalne felgi 17x7,5 ET 43 oraz opony 225/45/17 . Samochod A4 B6 S-line z zawieszeniem S-line. Pytanie brzmi jakie zalozyc dystanse przod/tyl zeby byly na rowno z blotnikami, ale zeby nie obcieraly przy wiekszym obciazeniu (moze ktos ma zdjecia jak wyglada jego samochod po zalozeniu dystansow). Przy okazji zapytam o sprawy teczniczne, czy poza wizualnym wygladem jest roznica w prowadzeniu samochodu? Czy w zwiazku ze zmiana nie padaja szybciej lozyska, zawieszenie itp? Oraz jak wyglada sprawa ustawienia zbieznosci? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zawieszenie 1bv, felgi 8.5x18 et 45 do tego dystans z tyłu 15mm i przy 5 osobach w aucie, pełnym bagażniku i przyczepie z motocyklem szorowało na dziurach (bok opony o kosmate nadkole), ale miałem zniszczone odboje. teraz wymieniłem odboje i jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak to będzie się zachowywało. rant felgi było widać w lusterku, można powiedzieć, że jest na równi z błotnikiem. z przodu mam sprężyny -40 i miałem dystanse 13mm i 10mm i niestety szorowały mi opony o nadkole w obu przypadkach, nawet podczas jazdy w pojedynkę.

tutaj możesz sobie porównać parametry felg:

Online Wheel & Tyre Fitment calculator. Offset, Tyre stretch and Rolling Radius calculator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy takie dystanse będą dobre na tył do mojego A4 B6 Dystanse alu VAG 5x100 / 5x112 10mm centrowanie (3666551588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., chodzi mi najbardziej czy kołnierz centrujący ma dobrą średnicę- 57,1 mmi czy wejdzie na to felga która też ma otwór 57,1 mm czy musi być większy żeby wszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie kupisz i nie przymierzysz to się nie przekonasz czy pasuje.

teoretycznie wszystko powinno pasować ale moim zdaniem może być problem z ich dopasowaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dla B6/B7 i większości Audi jest 57,1mm w najnowszych wchodziło już 66,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie felgi Alessio...Made in Italy 18'':decayed: 8J ET 35 na to Pirelli 205/40/18 z lekkim "naciągiem" przy glebie mniej więcej 61cm, ponieważ muszę go równo skręcić itd...wygląda to tak:

856197fcf8a3e8f6m.jpg

z przodu mi odpowiada na obecną chwilę lecz z tyłu brakuje szerokości...i mam problem z doborem dystansu na tył...10 mm czy 15mm a może coś innego?? chciałbym uzyskać efekt by wystawała sama felga "ten rant" a nie pół opony:wink:

dcc84721ec4fedf9m.jpg 931f9a339b07dad9m.jpg 291858f0d9efc7c6m.jpg 5943ad4d5cb43b93m.jpg

Z Dystom'u zaoferowali dystanse z kołnierzem zrobionym pod felgę względem pierścienia centrującego...nie będzie z tym problemu? tak by coś mniejszego niż 17mm weszło bez problemu , bo najpierw upierali się iż to minimum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po zdjęciach dystans max 10 mm

najlepiej przyłóż sobie jakiś kawałek deski do felgi i zmierz ile masz do obrysu auta, dodaj z 5 mm (ewentualnie tyle ile chcesz aby felga wystawała) i taki załóż dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, chciałbym dorzucić u siebie dystanse 10mm z przodu. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt że mam felgi z otworem centrującym 66,6 i pierścieniem centrującym na 57,1. Szukając dystansów cięzko jest natrafić na takie które miały by wyfrezowane z dwóch stron centrowanie. Jak już znajdę to jest dystans wyfrezowany od strony piasty. Znacie jakiegoś sprzedawce co ogarnia dystanse 10mm wyfrezowane z dwóch stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, chciałbym dorzucić u siebie dystanse 10mm z przodu. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt że mam felgi z otworem centrującym 66,6 i pierścieniem centrującym na 57,1.

no ale gdzie ty tu widzisz problem? bo ja żadnego....

Szukając dystansów cięzko jest natrafić na takie które miały by wyfrezowane z dwóch stron centrowanie.

jak z dwóch stron centrowanie? o co ci chodzi? możesz jeszcze raz napisać o co ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle się wyraziłem, dystans od strony piasty jest delikatnie wyfrezowany, a od strony koła chodziło mi o kołnierz, na który będę mógł założyć pierścień centrujacy i alufelgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie szajsu z allegro niewiadomego pochodzenia.

Polecam firme: Dystom :: O nas

Używamy dystansów od nich w wyścigach.

Dogacie sie wedle potrzeb bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...