Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie załacza sie 2 wiatrak


franekd4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie co moze byc przyczyna nie załączającego sie 2 wiatraka (elektr.) - podlaczony na ostro bezposrednio do akumulatora dziala . Pacjet 1.8T AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz temp na blacie i VAGu ????

Widocznie nie potrzebuje go wlaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden masz na wiskozie drugi jest od klimy albo jak duza temp zlapie silnik. steruje tym czujnik w chlodnicy. u mnie jeszcze nie zauwazylem zeby sie wlaczyl wentylator nawet gdy jezdzi sie dynamicznie. wiec nie masz sie czym martwic jesli na liczniku masz 90 stopni bo wentylator wlacza sie chyba od 110 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima jest a po włączeniu jej wiatrak nie dziala,miałem sytuacje po zakupie w drodze powrotnej zagotowal mi sie przy małych predkosciach ,na autostradzie nie bylo kłopotów bo pęd powietrza wlatujacy prezez atrape i duzy wiatrak na wiscozie wystarczajaco chlodzil

na chile obecna nie dysponuje vagiem i nie mam sprawnego odczytu na liczniku(licznik z eski i nie wszystko podlaczone jest do niego-bynajmniej nie licznik temperatury)

jak sprawdzic domowym sposobem czy ktorys z czyjnikow nie padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij wtyczke z czujnika na chłodnicy i zewrzyj 2 zewnetrzne piny, jak sie załączy to moze byc uwalony czujnik, jak nie to pewnie szczotki w wiatraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok złączę piny,szczotki to raczej nie bo na ostro podłączony wiatrak dziala bez zarzutu

-po zlaczeniu pinów wiatrak dziala czyli czujnik jest dobry,na razie bede tak jezdzil jak bedzie sie gotowal i witarak nie bedzie w tym czasie pracowal to bede szukal przyczyny dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wolnym, czasie rozbiore i zobaczymy w jakim stanie sa szczotki chocaz na moj rozum po podlaczeniu za kazdym razem na ostro do akumulatora wiatrak dziala wiec jak by szczotki sie skonczyły lub uszkodzily to wiatrak by sie nie zalaczal wcale

przy okazji podmienie czujnik i sprawdze rowniez czy tu nie tkwiła przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn kiedy zmieniałes??? mi jeszcze nigdy sie nie wlaczyl ten od klimy gdy jest wylaczona. masz problem z droznoscia cos mi sie wydaje. pompa kiedy byla zmieniana (wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie klimy nie startuje bo nie uruchomiona/nabita i butuje swoje auto ile wlezie i czy zima czy lato czy miasto czy trasa zawsze 90....nawet na jalowych dobije na 90 od "0"

tak jak wspomnialem klimy nie uzywam i NIGDY sie mimo to nie wlaczyl a temp na zegarach ZAWSZE 90

zreszta gdyby silnik dostatawal zbyt tem to nawet wlaczajac ogrzewanie to czuc ze gotuje w jasny c**j

zreszta co ciekawe plyn w zbiorniczku mimo ze 90 ZAWSZE jest totalnie zimny...to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wiatrak uruchamia nawet jak nie przekroczy 90 stopni.

Prawdopodobnie masz walnięty czujnik termiczny. Miałem nie dawno to samo tyle że uruchamiał się od razu po przekręceniu kluczyka stacyjki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wiatrak uruchamia nawet jak nie przekroczy 90 stopni.

Prawdopodobnie masz walnięty czujnik termiczny. Miałem nie dawno to samo tyle że uruchamiał się od razu po przekręceniu kluczyka stacyjki :wink:

gdzie on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...