Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 TDi AKN] Wlałem Pb98 do DIESLA !!!


_Sebek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Całe życie z benzyniakami, zachciało mi się Diesla i przy trzecim tankowaniu popier...ły mi się dystrybutory :zly:

Zanim się zorientowałem poszło 10 litrów benzyny na pełny bak VERVY ON.

Auto bez protestów odpaliło i równiutko poklekotało do garażu...oddalonego od CPN około 3 km.

Pytanie co robić:

a/ jeździć i co chwilę dolewać ropy

b/ jechać do mechanika, spuścić paliwo, wymienić filtr paliwa, zalać ropy

c/ nie odpalać! laweta - mechanik - spuszczenie paliwa

Będę wdzięczny z szybką pomoc...

Pozdrawiam, Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona kiedyś też tak zrobiła i nic się nie stało tylko, że w starym Mercedesie 123. Przyznała się dopiero przy następnym tankowaniu. Jak zachowa się Twój silnik nie mam pojęcia. Może zciągnij ile możesz i dolej jeszcze z 10 - 15 l ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu spróbował spuścić z baku tą "mieszankę". Potem tylko zalewasz samą gnojówą i silnik na pewno odetchnie. Jeżeli chodzi ci na "mieszance" :P ok, to nie katuj silnika i powinien wypalić. Ale tak jak mówiłem wcześniej - lepiej wylej to ze zbiornika i zalej czystym ON. Wtedy proporcja ON-PB98 praktycznie zniknie, bo w końcu te 10 litrów to nie 2 litry. Zrobisz jak będziesz chciał, ale ja bym tak zrobił na twoim miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdarzyło tak zalać ropy do syrenki(dwusów), jak się zorientowałem po pewnym czasie zdziwiony, czemu się tak pieni podczas tankowania, to w zbiorniku było już 8l.tej gnojówki.Postanowiłem rozcieńczyć to, dolewając do pełna benzyny ok.20l. Wyobraźcie sobie, jaką zasłonę dymną tworzyłem za sobą. Dławił się, przerywał, ale spalił wszystko.

[glow=red]TO BYŁY SILNIKI!!![/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapłacić za ON drugi raz, niż zapłacić dużo razy więcej za naprawę gnojowoza. W sumie jak masz teraz pełny bak, to 1/6 jego zawartości to benzyna. Najwyżej sprzedasz komuś, ja bym to wlał jedynie do traktora :D Chociaż... szkoda mi mojego Zetorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1Z w zimie nalewałem od 5-10 litrów benzyny na prawie pełen bak żeby rano odpalał bez problemu. Gereralnie nic się nie powinno stać - chyba, że benzyna porozpuszcza jakiś syf w baku i zaciągnie do filtra. Może ci się wtedy układ zapowietrzyć, może tez zaciagnac benzynki samej i pompa się przegrzeje bądź zatrze. Zwiększyłeś benzyną liczbe cetanową ropu i masz SUPER VPOWER :).

Pociesz się że lejąc zwykłe paliwo na trefnej stacji też masz nieraz w ropie wode i inne "dodatki" typu smar grafitowy - jeden na takiej mieszance pojedzie drugiemu auto stanie.

Ja bym wyjeździł do połowy dolał ropy do pełna i wyjeździł do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim składzie jeździj spokojnie i dolewaj ON. Nic mu się nie powinno stać. Masz mieszankę zimową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel nie dawno tak zrobil w Passacie (2,5 TDI), stanal mu na drodze i musial holowac autko, zdemontoweac pompe paliwa oczyscic ja i spuscic oczywiscie paliwo.

Jak zrobilbym to samo zanim stanie gdzies nieoczekiwanie :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym to wyjeździł tylko nie czekaj z dolewaniem ON do połowy baku, chodzi o to aby jak najszybciej ją rozcieńczyć więc dolej jak tylko zrobi Ci się miejsce wbaku kilka razy po 5L ropki i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec kiedys wlal 10l Pb95 do diesla (Land Rover Defender, 2.5TD czy tam TDI, nie pamietam :) ), potem zalal do pelna ropka (chyba 60 czy 70l) i nic sie nie stalo, auto jezdzilo bez problemu :) ja bym sie nie przejmowal tylko co jakis czas dolewal ropki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robić i jeździć spokojnie. Producenci samochodów w tym BMW i Audi zalecają odpowiednio max do 50% i 30% dolewki PB na pełny bak paliwa w czasie silnych mrozów. Nic Ci się z silnikiem nie stanie , możesz jeździć bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co martwic noga w podloge a niunia wszystko zniesie i wybaczy ci twoja nieuwage :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

kiedyś dolełem ON do malucha - mniej więcej 50%/50%. Jeżdził w miarę normalnie tylko mulił trochę (silnik był w czasie tankowania ciepły). rano juz nie odpalił, ale nic mu się nie stało, a ja nawet nie wiedziałem dlaczego nie palił - potem coś w nim ojciec grzebał i jakoś tam go odpalili - do dziś nie wie że wlałem ropę, myśli że gówniane paliwo, a mi się potem jak stwierdził że to gówniane paliwo cosik skojarzyło....... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci samochodów w tym BMW i Audi zalecają odpowiednio max do 50% i 30% dolewki PB na pełny bak paliwa w czasie silnych mrozów.

Zainteresowała mnie twoja wypowiedź, możesz to rozwiąć i czymś poprzeć?

Wygaje mi się to dość ciekawe lecz nie znam nikogo aby ktoś to praktykował, a dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci samochodów w tym BMW i Audi zalecają odpowiednio max do 50% i 30% dolewki PB na pełny bak paliwa w czasie silnych mrozów.

Zainteresowała mnie twoja wypowiedź, możesz to rozwiąć i czymś poprzeć?

Wygaje mi się to dość ciekawe lecz nie znam nikogo aby ktoś to praktykował, a dlaczego?

Swojego czasu wpadłą mi w łapki instrukcja obsługi BMW 524D, tam jak wół było napisane o 50/50 w czasie silnych mrozów.

Odnośnie Audi , jest to wyczytane gdzieś w starszej instrukcji obsługi ... którego Audika , teraz nie odpowiem , ale wydaje mi się że B3 lub B4.

Teraz w dobie lepszych paliw , takich porad (m in w instrukcji A4 nie znalazłem).

Osobiście znam osoby, które m in w VW Busach czy Transporterach stosowały ten patent z powodzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dolej 0,5 l Mixolu do pełnego zbiornika dla poprawienia smarowania i to co Pb wysuszy ON to Mixol wyrówna i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...