Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc


lewy_jelcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Dziś chciałem sprawdzić po oznaczeniach co mam w samochodzie i się bardzo zdziwiłem. Otóż na dowodzie rejestracyjnym mam napisane, że mam 110 KW a na naklejce mam napisane, że mam silnik AJL, który ma 132 KW. Popatrzcie proszę na moją tabliczkę i napiszcie o co może chodzić. Samochód sprowadziłem ze Szwecji i o ile pamiętam na dokumentach też miałem 110 KW. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić. Poproszę o wasze opinie na ten temat

p1020155vr3.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma gdzieś jeszcze VINu w innej części samochodu? u mnie jest np. na podszybiu i pod maską z lewej strony :mysli: sprawdź czy taki sam mumer jest tu i tu :wink4: a książka serwisowa jest? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem po opcji i mam zapisane i zobaczcie poniżej. Wygląda jakby był AJL. Nr VIN mam wybity taki sam z przodu no i znajomi (blacharz + lakiernik) stwierdzili, że moja Audi miała tylko delikatne otarcia. Kurde o co biega? Poniżej zdjęcie rozkodowania mojej wersji

decodefg2.jpg

w1024.png

i polski opis:

X1D = Wersja przeznaczona na Szwecje

B0A = Części składowe ustawione bez planu do wyboru wg. specyfikacji krajowej

C6P = Felg aluminiowe 7J x 16 9-spoke style, offset 45

G0C = Sprzynia 5cio biegowa

H6U = Opony 205/55 R16 91W

J1L = Akumulator 280 A (60 Ah)

MJ8 = 4-cyl. gasoline engine 1.8 L/132 kW 20V turbo, MVEG 2 base engine is T8B/T8C

Q1A = Standardowe przednie fotele

0JF = kategoria wagowa przedniej osi: 6

1AC = ABS

1G3 = Aluminiowe koło zapasowe z akcesoriami

2PV = sportowa, skórzana, trójramienna kierownica

5RQ = zewnetrzne prawe lusterko: wypukłe

5SL = zewnetrzne lewe lusterko wsteczne: sferyczne

T8B = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L unit 058.D

0YD = Klasa masy pojazdu: 4 installation control only, no requirement forecast

4UE = airbag dla kierowcy i pasazera

0G1 = dzwignia zmiany biegow

8UM = Radio "symphony" (ECE)

8GD = Alternator 90A

8RN = 8 głośników

1KD = tarcze hamulcowe z przodu, tył

1LB = tarcze hamulcowe z przodu, przód

1BA = standardowe zawieszenie

[br]Dopisany: 29 Sierpień 2008, 16:24 _________________________________________________z przodu pod maską i z tyłu samochodu jest ten sam VIN. Książka serwisowa jest i sprawdzałem w ASO. Wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem oryginalną dokumentacje ze Szwecji i swój dowód. Okazuje się, że na szweckiej jest napisane 132 KW a na polskiej 110 KW. Jednak jest wszystko ok tylko zastanawiam się teraz jak to możliwe skoro 132 KW były tylko w quattro?[br]Dopisany: 29 Sierpień 2008, 17:31 _________________________________________________Sprawdziłem też oznaczenie silnika pod plastikową osłoną i tez widnieje symbol AJL świadczący o 132 KW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJL bylo produkowane tez w FWD, wlasnie mialem Ci napisac zebys sprawdzil kod na silniku ale skoro to zrobiles to wszystko jasne :) masz 180KM z napedem na przod a to ze w papierach jest 150 to pewnie przez pomylke bo malo kto wie ze 1.8T byly w wersji 180KM i czesto zdaza sie ze nie ma tych silnikow na roznego rodzaju listach np. przy ubezpieczaniu auta nie wszyscy ubezpieczyciele maja ta wersje silnikowa. Nie przejmuj sie bledami w papierkach ciesz sie 180-cioma koniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesia dziś załamałem bo sprawdzał mi w ASO ten silnik i zapytał ile mi pali. On ma taką samą jak ja tylko 2.8 i pali jemu ok 14-15 litrów. Mi max 11 a różnica tylko kilkunastu koników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi max 11 a różnica tylko kilkunastu koników :)

w trasie?? ;)

AJL w ośce - :shocked: nawet na zagramanicznych stronach pisali, że były tylko z quattro. sprawdź czy nie masz czasem dyfra między tylnymi kołami :D

BTW

na jakiej stronie dekodowałeś VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per3r nie mam napędu na 4 koła bo pale gumy tylko przednimi a z tylu nie ma dyfra. VIN dekodowałem przez kolesia w ASO a opcję między innymi tu: http://igorweb.org/equidec/

Odnośnie spalania to powaga! Teraz byłem nad morzem w 4 osoby + cały załadowany bagażnik i średnie na 1200 km miałem 7,4 litra. Tyle tez mi wyszło jak dolałem do pełna żeby sprawdzić ile spalił. Kiedy kręcę się u siebie po mieście to max 11-12 pali. I to dość często wciskam pedał do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak to prawda, że były w ośce. Oto oficjalny spis silnika AJL gdzie występował:

Audi A4 1.8 Avant Quattro AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 Avant AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 AJL 1.8 132 08.97-11.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak to prawda, że były w ośce. Oto oficjalny spis silnika AJL gdzie występował:

Audi A4 1.8 Avant Quattro AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 Avant AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 AJL 1.8 132 08.97-11.00

PLUS:

1.8 t Sedan Quattro :) AJL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam odwrotnie dowód karta pojzdu, wszędzie mam napisane 132kw a po maską siedzi AEB

Tak czasami pracują nasze wydziały komunikacji :confused4: ja w dowodzie mam 142kW.

Jeżeli jest quattro to na wklejce również jest to zaznaczone.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak to prawda, że były w ośce. Oto oficjalny spis silnika AJL gdzie występował:

Audi A4 1.8 Avant Quattro AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 Avant AJL 1.8 132 08.97-11.00

Audi A4 1.8 AJL 1.8 132 08.97-11.00

A gdzie to sprawdzales?? Potrzebuje sie dowiedziec gdzie byl BFB wsadzany. Zapodaj linka jak mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie błedami w papierach

sa takie byki ze szok

myla nr VIN , pojemnosci aut i moce to standarcik roczniki są zle wpisane i to ma co 5 auto :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...