Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B8 CAHA] by Simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź.

Nie jest to stare dobre B5 ale 10 lat i nic to dobry wynik.

Przesiadasz się na lifta czy B9? ?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 22.01.2021 o 13:15, krzysiek_f napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Nie jest to stare dobre B5 ale 10 lat i nic to dobry wynik.

Przesiadasz się na lifta czy B9? ?

Za jakiś czas zacznę B9 szukać.....

Edytowane przez simon__75

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 22.01.2021 o 14:14, simon__75 napisał:

Za jakiś czas zacznę B9 szukać.....

Kiedy planujesz sprzedac B8?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.01.2021 o 15:20, Voucher napisał:

Kiedy planujesz sprzedac B8?

W okolicy października....

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Ostatnie "grube" zakupy do mojej A4rki......
Idzie sezon wiosna/lato a stare "letnie" gumy średnio już nadawały się do bezpiecznego użytkowania....
Tym razem sezon oblatamy na Continental PremiumContact 6 w rozmiarze 245/40 R18. Testy opon letnich wysoko stawiały te opony w rankingu stąd taki a nie inny wybór.

20210312_230435.jpg

20210312_230451.jpg

 

 

Jeszcze tylko :
- wymiana oleju

- wymiana filtrów
- wymiana uszczelnienia EGRa i przepustnicy
- czyszczenie "dolotu"
 

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj oddałem auto na uszczelnienie, czyszczenie klapy gaszącej, zaworu EGR i kolektora ssącego a do silnika trafił Motul Specyfic.
Serdecznie pozdrawiam
Szymona z K-Tronic  :thumbup1: za szybką realizację zlecenia !
162730592_222662649641915_1081335228086423137_n.jpg

163195197_222662826308564_7605592958730551905_n.jpg

162753359_222662659641914_3152091103913356966_n.jpg

162431553_222662699641910_3368975377197575874_n.jpg

162465996_222662769641903_6940821086484514693_n.jpg

162812069_222662759641904_7418938518363627182_n.jpg

162296111_222662716308575_1554657133507789683_n.jpg

Na jakiś czas będzie z tym spokój :)

Edytowane przez simon__75

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przyszła wiosna....czas porządków, pielęgnacji aut itp. tematów.
20210331_191822aaaaaaa.jpg

20210331_174808.jpg

 

Korzystając z okazji wspólnego woskowania chciałbym przedstawić nowy nabytek brata - czarny "polift" :)

simon _ _ 75.jpg

20210331_192054(1).jpg

20210331_192600.jpg
 

20210331_192425.jpg

 

Edytowane przez simon__75

Opublikowano

Rodzeństwo :a4fan::audi:

Opublikowano

Brat pasją zakażony ?

Opublikowano

Elegancko.  :cygaro:

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, Michu1996 napisał:

Rodzeństwo :a4fan::audi:

Dokładnie :)

Opublikowano
  • Autor
21 godzin temu, krzysiek_f napisał:

Brat pasją zakażony ?

Od dawna nosił się z zamiarem zakupu A4rki. No i zakupił :)

Opublikowano

Jak oceniasz model przedliftowy w stosunku do nowszego? Plusy, minusy...

Silnik zapewne taki jak u Ciebie.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, krzysiek_f napisał:

Jak oceniasz model przedliftowy w stosunku do nowszego? Plusy, minusy...

Silnik zapewne taki jak u Ciebie.

Zewnętrznie polift zdecydowanie świeżej wygląda.
Wewnętrznie to praktycznie te same auta.
Silnik nieco słabszy bo u młodego tylko 143KM (2.0 TDI - CJCA - 143KM) ale myślę, że da rade....
Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się polift. Mój w październiku/listopadzie będzie na sprzedaż i zacznę szukać B9.
 

Opublikowano
  • Autor

Nowy tydzień i nowe wyzwania :(

Z samego rana niespodzianka lewe przednie przeciwmgielne się upaliło :(

20210412_065725.jpg

Do tego prawdopodobnie zaczyna kończyć się prawe przednie łożysko w piaście :(
Dlaczego prawdopodobnie ? Dźwięk wydobywający się z prawego przodu nie jest typowym dźwiękiem padającego łożyska. Buczenie słyszalne jest od około 60km/h. Jest to takie miarowe,równe buczenie. Dziś pokombinuje jak to nagrać.
Jak wg. Was powinno brzmieć kończące się łożysko ?
Zawsze wydawało mi się, że im szybciej tym głośniej :/ u mnie zaś jest podobny dźwięk niezależnie od prędkości, nieważne czy na biegu czy na luzie.... dziwne takie :/

Gdyby jakby co to film instruktażowy jest  :)

 

Piasta koła.JPG

 

Polecacie wymienić same łożysko czy brać z piastą ???

 

Edytowane przez simon__75

Opublikowano

być może masz ten sam problem co ja :facepalm:, od 60 coś wyje w lewym kole, szczególnie gdy kierownicą skręcam w lewo podczas jazdy, dosłownie minimalnie i dźwięk się nasila...2 nowe łożyska i dalej to samo, obstawiam, że pewnie półoś, muszę ogarnąć jakąś pewną używkę i podmienić. Daj znać jak rozwiążesz problem :)

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Hubertus01 napisał:

być może masz ten sam problem co ja :facepalm:, od 60 coś wyje w lewym kole, szczególnie gdy kierownicą skręcam w lewo podczas jazdy, dosłownie minimalnie i dźwięk się nasila...2 nowe łożyska i dalej to samo, obstawiam, że pewnie półoś, muszę ogarnąć jakąś pewną używkę i podmienić. Daj znać jak rozwiążesz problem :)

OK

Opublikowano
  • Autor

Dziś potestowali przednie zawieszenie pod kątem wywalonych łożysk w kołach. Ewidentne prawy przód sprawia problem.
Jakie zestaw łożyska z piastą polecicie ? SKF ?? MAPCO ??

 

Opublikowano

SKF lub FAG.Ja wymieniłem ok.35000 km temu oba łożyska na FAG i jest w porządku.

Opublikowano
  • Autor

Objeździłem wczoraj dwa warsztaty.
Na obu usłyszałem dokładnie to samo - prawe przednie łożysko do wymiany.
Zmówiłem więc SKFa na obie strony, żeby za "moment" nie działać z lewą stroną.....

SKF.JPG

Czas dostawy - 48h
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.