Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B8 CAHA] by Simon__75


simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie do b7 też brałem skf. Wymieniałem dwa bo znając życie, tak jak mówisz drogie też pewnie zaraz padnie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rob@k napisał:

Ja u siebie do b7 też brałem skf. Wymieniałem dwa bo znając życie, tak jak mówisz drogie też pewnie zaraz padnie. 

Przy jednej robocie załatwie obie strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo na "buczące koła z przodu" już dotarło. Teraz trzeba tylko kogoś, kto mi to wymieni :(

20210419_171549.jpg

20210419_171542.jpg

20210419_171525.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat buczącego łożyska załatwiony.

Nie powiem troszeczke zabawy z demontażem starego łożyska było ale wszystko sie udało i "dziwne dźwięki" z prawej strony znikneły. Pod koniec miesiąca profilaktycznie lewa strona i można zapomnieć o tym temacie na dłuższy czas.

20210423_093018.jpg

20210423_093808.jpg

20210423_093914.jpg

20210423_095323.jpg

20210423_101327.jpg

Przy okazji wymieniłem filtr kabinowy.

20210423_131605.jpg

 

 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sam robiles. Dobra robota. Ja swój oddałem na warsztat, bałem się ze coś urwę i zostanę w czarnej d... e. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rob@k napisał:

Widzę że sam robiles. Dobra robota. Ja swój oddałem na warsztat, bałem się ze coś urwę i zostanę w czarnej d... e. 

Sam robiłem to grubo powiedziane ;) Pojechałem z tematem do znajomego mechanika i razem temat ogarnęliśmy :) Nie wiem czy miałbym na tyle odwagi żeby sam się do tego zabierać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki maraton wymian się zrobił :/
Dziś w czasie powrotu do domu pyk.....wskaźnik świec żarowych zaczął migać :(
Komputer wywala błąd
9124 Jednostka sterująca przepustnicą

P2111 00 [101] - zablokowana w pozycji otwartej

9124.JPG

Czas zacząć szukać nowej przepustnicy :(

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie przepustnicy, na "zegarach" nastał ład i porządek :)
Kolejne raz podziękowania dla Szymona z K-Tronic  :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymianie lewego łożyska zakończyła się walka w "głośnym przodem" :)

20210531_085419.jpg

20210531_092725.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu coś "stuknęło kilka razy" z lewej strony w zawieszeniu....
Przez długi okres czasu był spokój i cisza.
Dziś trasa do Niemiec - 600km i zaczęło się zgrzytanie przy skręcaniu. Słychać to to od około 20/30 km/h do około 90km/h i tylko z LEWEJ strony.
Wszystkie wahacze itp. wymienione jakiś czas temu....
Stawiam więc na łożysko na górze mocowania amortyzatora - chociaż słyszałem, że takowego tu nie ma  :O :eusathink:
 

 

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia śrub czy nie poluzowały się na jarzmach lub zaciskach te które od kręcaliście do wymiany łożysk a przy okazji zobaczył czy osłony przegubów całe może smar wywalił i przegub tryk, a jeszcze powiedz czy to pukanie to podczas przyspieszania czy jak auto leci swobodnie czy bez różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Żywy3021 napisał:

Ja bym zaczął od sprawdzenia śrub czy nie poluzowały się na jarzmach lub zaciskach te które od kręcaliście do wymiany łożysk a przy okazji zobaczył czy osłony przegubów całe może smar wywalił i przegub tryk, a jeszcze powiedz czy to pukanie to podczas przyspieszania czy jak auto leci swobodnie czy bez różnicy ?

Generalnie dziś w drodze do pracy nie było słychać żadnego niepokojącego odgłosu. Wszystko w normie.
Co zauważyłem to to, że ostatnio pojawiło się to wszystko jak auto dostało temperatury (długa jazda, hamowanie, przyspieszanie....)
Jak auto jedzie swobodnie (czy to na luzie czy na biegu) nic nie słychać. Jak tylko zacznę kierownicą kręcić pojawiał się dźwięk. Na koniec jazdy nawet podczas hamowania słychać było takie jakby "uderzenie"....
Rozmawialem wczoraj ze znajomym - obstawia albo górne mocowanie amortyzatora....albo pękniętą sprężynę....

Dziś po powrocie  z roboty zdejmę koło posprawdzam dokręcenie wszystkich śrub. Jak wszystko będzie OK to będzie trzeba pomyśleć o górnym mocowaniu amora :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne z tymi mocowaniami że to one no ale wykluczyć ich oczywiście nie można, zobacz też poduchy silnika wiem że w B8 one potrafią wprowadzić człowieka w ogłupienie nawet potrafią pukać jak wpadniesz w dziurę myślisz że coś z zawieszeniem nie tak a to poduchy walnięte  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Żywy3021 napisał:

Trochę dziwne z tymi mocowaniami że to one no ale wykluczyć ich oczywiście nie można, zobacz też poduchy silnika wiem że w B8 one potrafią wprowadzić człowieka w ogłupienie nawet potrafią pukać jak wpadniesz w dziurę myślisz że coś z zawieszeniem nie tak a to poduchy walnięte  

 

Terminy w warsztatach są jakie są.....Ogarniemy temat 30 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy śrubę od przegubu masz mocno dokrecone miałem tak u mnie że stuk był itp i okazało się że ta śruba imbus 19 była luzna i stukalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...