Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania budą przy gaszeniu ? a co na to zaślepiony egr ?


radzio93

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ! :wink:

Problem jest taki że gdy gasze auto to telepie sie cała buda podejrzewam że to klapa gasząca nie domyka ( nie wykonuje pełnego ruchu gdy na nią patrze podczas gaszenia) ale zastanawia mnie fakt czy to nie dlatego że egr jest zaślepiony ? ma to jakiś wpływ ? Śmiem twierdzić że nie z tego powody iż egr mam zaślepiony od strony kolektora... I tu moje pytanie czy sie mylę ? słucham podpowiedzi i sugestii :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze twierdzisz, brak wpływu na telepanie silnikiem. Ja właśnie z powodu telepania wymieniłem obie poduchy pod silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaslepilem egr i u mnie jest idealnie, zero telepania buda, sprawdz poduchy tak jak napisal kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, jak telepie tylko przy gaszeniu to faktycznie nie domyka się klapa gaszaca. Czysciles egr przy zaslepianiu? Zapewne nie a olej i spaliny tworzą coś jak węgiel i to trzyma klapę. Ja to rozpuscilem WD40 i klapka ładnie chodziła do czasu uwalenia gruszki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehem, a jak czysto to rozbierz tą gruche plastikową i zobaczysz czy membrana jest cała, u mnie była dziura jak... no i trochu telepalo cała buda przy gaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze trzeba zdefiniować słowo telepanie bo od klapy gaszącej to będzie lekkie kołysanie. Przy wywalonych poduszkach silnikiem wali na wszystkie strony jakby miało się auto rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, jak telepie tylko przy gaszeniu to faktycznie nie domyka się klapa gaszaca. Czysciles egr przy zaslepianiu? Zapewne nie a olej i spaliny tworzą coś jak węgiel i to trzyma klapę. Ja to rozpuscilem WD40 i klapka ładnie chodziła do czasu uwalenia gruszki. ;-)

Panowie temat do zamknięcia :) wadliwa była klapa gasząca tzw gruszka była zalana olejem :) po wymianie na drugą autka gasi się aż miło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...