Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BWE] Mauritius Blue Avant by kubaja11


kubaja11

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B7 - 2.0 TFSI - BWE - 200KM - Quattro - 2005r

:banan:

Witam Was serdecznie, po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć wymarzoną A4 B7 :) Od samego początku rozglądałem się za samochodem od naszych zachodnich sąsiadów i tak oto padł wybór na miejscowość o nazwie Hameln. Sprzedawca (prywatny) bez żadnego "ale" przesłał mi nr VIN dzięki czemu sprawdziłem sobie całą historie oraz przebieg :) udokumentowane 134k przebiegu oraz dokumenty o wizytach i przeglądach serwisowych pozwoliły mi zaryzykować i wybrać się w trasę po to autko. Będąc na miejscu po oględzinach i jeździe próbnej od razu zakochałem się w tym aucie! Mierniczek lakieru wykazał oryginalny lakier na każdym z elementów, więc pozostało tylko utargować cenę i podpisać umowę :)

Zawsze miałem zamiłowanie do AUDI, moim poprzednim autkiem była Audi A3 z '98r z motorem 1.9TDI AHF 110KM. Tym razem powiedziałem sobie że muszę spróbować silnika benzynowego z napędem Quattro :) i tak się oto stało..od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B7 z motorem 2.0 TFSI BWE Quattro o mocy 200KM.

Główne wyposażenie:

- 6cio biegowa skrzynia

- quattro

- kolorowy FIS

- 4x elektryka szyb

- bixenon skrętny & ori DRLe

- grzane pupy z przodu

- oryginalny hak holowniczy

- czujnik zmierzchu

- czujnik deszczu

- lusterko fotochrom

- coming leaving home

- fabrycznie ściemnione szybki

Plany wobec autka są duże, niedługo postaram się opisać je

:) oczywiście na pierwszym miejscu przyjdzie wymiana rozrządu, filtrów oraz oleju :)

DSC04397.JPG

DSC04378.JPG

DSC04379.JPG

DSC04381.JPG

DSC04384.JPG

DSC04385.JPG

DSC04386.JPG

DSC04387.JPG

DSC04389.JPG

DSC04390.JPG

DSC04392.JPG

DSC04393.JPG

DSC04394.JPG

DSC04395.JPG

DSC04396.JPG

DSC04398.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik konkretny będziesz zadowolony na pewno :) CO do samego auta to całkiem fajne jak doposażysz to będzie fajny projekt , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest co modzić. Silnik i kolor git :kox:

PS. Stiegl aus Österreich? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Stiegl'u zostało już tylko opakowanie :) a na pokładzie TYSKIE :drinks:

---------- Post dopisany 08-07-2014 at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2014 at 10:39 ----------

Małe co nie co ruszyło, jako że idą wakacje.. Autko też musiało dostać swój wakacyjny prezent :)

DSC04587.JPG

DSC04588.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron :facepalm: Daj jej pożyć, załóż manna albo knechta. Auto bardzo ładne i moim zdaniem jeden z ładniejszych kolorów na b7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyszło jak wyszło, kumpel załatwiał mi części po zniżkach, myślałem że postara się bardziej ale OK, jakoś damy rade na tym co jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak, ale poczytaj o filtronie, nie ma co oszczędzać...w sumie darowanemu koniu się w zęby nie zagląda. Tak czy inaczej zazdroszczę silniczka no i koloru. Jak dla mnie idealne zestawienie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Awra, przy następnej wymianie dopilnuje tego :wink:

Kolejne graty zaczęły się kompletować :decayed:

DSC04589.JPG

DSC04590.JPG

DSC04591.JPG

DSC04592.JPG

---------- Post dopisany 11-07-2014 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 09-07-2014 at 14:58 ----------

Orientuje się ktoś może jak to jest z czujnikami sprzęgła czy hamulca? Czy są one w serii po mimo braku fabrycznego tempomatu?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba przyznać że fotele są bardzo wygodne :) w porównaniu z moją poprzednią A3 to niebo a ziemia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek już jest, Motorownia też a resztę się zrobi. :wink4: Powodzenia w rezaniu! :good: Jakie plany? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach jest zmiana koła na 18'' + obniżenie zawiasu, nie obiecuje że zdąże na ten sezon ale co się odwlecze to nie uciecze :decayed: wszystko będzie zależało od dostępnych funduszy. Jak narazie wziąłem sie za ogarnianie tempomatu przed wyjazdem na Chorwacje :wink: taka mała pierdoła a myśle że sie przyda.

Kompletuje również elementy pod 2diny, powolutku do przodu :wink:

Nie planuje szybkiej sprzedaży auta, za bardzo sie w nim zakochałem, więc wymiana stołków na skórzane również będzie w planach.

---------- Post dopisany 24-07-2014 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2014 at 10:41 ----------

IMG_20140722_185457.jpg

Mała rzecz a cieszy :decayed: dzięki i pozdrowienia dla jarko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widać jadąc ulicami że kolor rzeczywiście przykuwa uwagę :decayed:

Zacząłem zbierać graty pod RNS-e 2diny. Jak narazie mam tunel, klimatronik i kosz, wszystko pod 2diny. Stąd moje pytanie jak wygląda sprawa popielniczki i dekorów? Pasują od 1din czy potrzebna jest również ich wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować, pasują, ale między klimatronikiem a popielniczka będzie dziura. Wystarczy że wymienisz popielniczkę na 2DIN i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z dekorami ? Mam srebrne z efektem rybiej łuski. Potrzebna jest ich wymiana czy dekory pod 1din i 2din są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę, wymieniasz tylko popielniczkę :wink: reszta zostaje taka jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem jeszcze zapytać o obramowanie przy lewarku zmiany biegów... też zostaje ten sam z 1din? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...