Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa reflektora


peyter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Lustro lewego reflektora mi lata, jak wsadze reke do srodka to w srodku calosc rusza sie luzno gora i dół...silniczek działa, regulacja reczna nic nie daje, wyglada na to ze wyłamaly sie jakies uchwyty, kiedys w innym aucie wymienialem je ( bo byly wymienialne) pytanie jest takie czy w tym modelu mozna to wymienic, czy trzeba caly reflektor? Przynaje ze jeszcze nie rozbieralem reflektora, pytam być może ktoś temat przerabiał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie wyskoczyła śruba regulacyjne z gniazda. To taka śruba z kulką na końcu na którą jest wciśnięte lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki

Pisza ze trzeba zderzak opuszczac do wyjecia reflektora ale ponoc dostep lepszy przy prawym jest. W moim wypadku to prawy wlasnie. Czy prawy mozna wyciagnac bez ruszania zderzaka?

Ewentualnie czy moge prosic o schemat budowy reflektora zeby zlokalizowac gniazdo na srube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w b7. Ja robiłem to w b6. Po otwarciu dekla lampy i po wyjęciu żarówki, haczykiem z drutu 2mm długości ok30cm.zaczepiłem za lustro mniej więcej przy kierunku i pociągnąłem do siebie. Po chwilowym nacisku usłyszałem klik i wskoczyło na miejsce. Jak wyjmiesz żarówki to powinieneś zobaczyć gniazdo zaczepu. Patrz na koniec śruby regulacyjnej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak spróbuje jeszcze. Bo wybadalem ze po porstu lustro spadlo z tego bolca z silniczka regulujacego wysokosc - probowalem reka wcisnac..ale nie dalo rady, nie chialem na chama zebynic nie polamac. Sprobuje z wyjeciem zarowki. Dzieki

---------- Post dopisany 03-06-2014 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2014 at 21:35 ----------

Wskoczylo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dostęp będziesz miał jak zdejmiesz reflektor niestety to prawda przy tym modelu trzeba zdjąć zderzak jest trochę zabawy.

jak zdejmiesz reflektor to jeśli nie uda Ci się dostać od dekielka od żarówki - palnika to można bez problemu zdjąć szkło a właściwie plastik z przodu poprzez odpięcie spinek i podgrzanie całości.

ja podgrzewałem w piekarniku:wink: tylko temperatura nie większa niż 50 stopni bo stopisz wszystko.

po nagrzaniu elegancko się rozpoławia bez strachu że się wyszczypie jak to może mieć miejsce jak rozklejasz na zimno.

po zdjęciu przodu masz dostęp do wszystkiego w reflektorze po odkręceniu chyba ze 3 wkrętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...