Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie w 1.6


jotek1

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko , od pewnego czasu zastanawiam się czy moje spalanie jest okej , chciałem tutaj porównać z forumowiczami mniej więcej i się dopytać , w trasie wychodzi mniej wiecej 7-8 litrów , natomiast po mieście zalewam za 5 dyszek to jest okolo 9,5 litra benzyny i robie na tym tylko 80 km , więc nie wiem czy zacząć się martwić i spróbować go podpiąć pod kompa i obczaić co i jak ?? :)

Dzięki z góry za jakąkolwiek odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te silniki lubią popić :kwasny:. Mi przy jeździe nie emeryckiej w mieście wychodzi 9-10litrów. Trasa bez wyprzedzania i szaleństw 6-7 litrów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma, ale dla świętego spokoju zbadaj pod kompem przeplywke i sonde, ale to jest normalne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeżdże po emerycku raczej, toczę się :D i pali i tak tyle... , dzieki za szybką odpowiedź panowie, zobaczę tą przepływke i sonde :) słyszałem , że sonde to trzeba przy rozgrzanym silniku i przy jakiś tam obrotach tak ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie spalanie 1.6 mają więc nie masz sie czym martwić, sam na początku nie wierzyłem... trasa to jeszcze jest znośna, ale miasto:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda miałem a3 1.6 nie wiem czy ta sama masa co a4 ale od 8 L w gore zjadała. Powiem tak jeździłem bardzo emerycko do 90 km\h obroty nisko trzymałem to wtedy było trochę lepiej. 7 -8 trasa. Miasto to porażka 9-10 Radze zagazować jeśli chodzi o koszty bo na benzynie nie idzie jeździć z tym silnikiem ekonomicznie. Mnie nie było stać na ten silnik, przyznaje się :facepalm:

Wymieniałem zmieniłem opony na 16, sondę, katalizator, przepływomierz, przepustnice w niej i jak paliła tak paliła dużo. To już była moja audi 80( szalone lata szkolne) 1.6 na jedno-punkcie mniej paliła niż tak bladzia ale to zrozumiałe bo tu już masz 8V wielopunkt a to musi łykać :facepalm:

Niestety silniki benzynowe nie są oszczędne i co być nie wymieniał zawsze swoje musi wziąć, taki urok :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagazować , hmm , ale myślę czy mi się to opłaci wszystko, ja tam tylko robie takie km , że od domu do szkoły i tak w kółko ;D trzeba by było all wyliczyć ,bo ja powiedzmy starcza mi to na tydzień ,a jak na gazie będzie to trzeba uwzględnić to , że i tak będzie trzeba troche tej benzyny zalać ;s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo spalanie. W trasie jeszcze znośne ale cos poza ty, masakra. Od wrzesnia zakładam LPG nitro to wtedy zacznie sie opłacac jezdzic :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też spalało tyle i z tego powodu jeździłem mniej bo za 50 zł na benzynie do pracy i spowrotem gdzie mam w jedną stronę 10 km to przejeżdżałem jakieś max 4 dni czyli 80km a jak po 2 miesiącach od kupna jak wsadziłem gaz to jest oszczędniej ale znowu się więcej jeździ a to tu a to gdzieś pozwiedzać różne miejsca ale za 100 zł LPG jak zaleje do pełna to po mieście robię 350 km takiej średniej jazdy czyli nie jak emeryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , dzięki panowie za odpowiedź :P zastanawia mnie tylko jedno , dużo piotrku dolewasz benzyny jak tankujesz przy okazji gaz? bo mialem starsza mazde 323f i po prostu mam nie mile wspomnienia xd boi tak czy siak trzeba bylo sporo w nia ladowac tej benzyny ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co dużo benzyny ładować ja zawsze trzymam się poziomu połowy zbiornika benzyny aby pompa miała w czym się moczyć a dolewam benzyny po 20 zł co jakieś 4 tankowania LPG i ja na benzynie odpalam do puki auto nie złapie 40 stopni i na noc jak wiem że już nigdzie nie jadę gaszę na benzynie aby wtryski nie były suche na noc tak mi ktoś kiedy doradził i tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za odpowiedz , przemysle jeszcze temat z tym gazem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to w moim AHL to po mieście jeżdżąc osiągam 7-8 (w porywach 9, zależy od paliwa) natomiast w trasie to 5-6 :) , staram się tankować zawsze do pełna, bo zauważyłem taką głupią zależność :P jak zatankuję pół baku to jakoś zawsze robię mniej kilometrów niż jak wyjeżdżę pół baku z pełnego tankowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bak nie jest zapewne idealnym sześcianem prostokątnym więc i wskazania na blacie nie są zapewne liniowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moja audiczke ostatnio zalałem za 40 zł PB 95 i zrobiłem równo 100km do zapalenia sie rezerwy, do tego przejechałem okolo 30 km w mieście, wiec chyba nie jest zle prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jak najbardziej możliwe. Ja uważam, że przy emeryckiej jeździe ten silnik się po prostu męczy bo poniżej powiedzmy 2 tys. obrotów nie ma siły tych 1300kg popędzić jako tako co za tym idzie spala tyle samo PB co przy dociąganiu do 3-3,5tys. obr. gdzie silniczek ma już wyraźnie lżej jeśli chodzi o przyspieszanie a nawet jeśli to jest różnica rzędu +/-0,5l. :decayed: Piszę z własnej autopsji, ale wiadomo każdy ma inną technikę i w różnym stanie są silniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bo jestem ciekawy musze sprawdzić to u siebie bo ja nie przekraczam 3 tys :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...