Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ori zmieniarka czy zmieniarka mp3 ?


kawowy19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam audi concert II bez zmieniarki CD. Mam zamiar założyć albo ori zmieniarkę albo zmieniarkę mp3. Pytanie mam następujące. Co w przypadku ori zmieniarki jeszcze będę potrzebował? Domyślam się że jakiś kabel... Chcę porównać opłacalność montażu ori w porównaniu do mp3. Bo mp3 kosztuje ok 300-350 a ori zmieniarkę można znaleźć za 100zł, kwestia tych kabli i zamocowania ori w schowku. Może ktoś nosił się z podobnym zamiarem hmm?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarkę Mp3 dostaniesz w komplecie z kablem za 200-220 zł. Jeśli chodzi o opłacalność, to w ogóle nie opłaca się zakładać zmieniarki cd, bo ona odtwarza 6 płyt i koniec. Zmieniarka Mp3 pozwala podłączyć AUX, USB i kartę SD - odczytuje podobnie jak zmieniarka CD 6 folderów po 99 plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmieniarkę MP3.

Masz do wyboru na alledrogo.

Ja mam xCarLinka i jestem zadowolony.

Kable dostaniesz w komplecie ale dodatkową złączkę też musisz dokupić.

Polecam temat

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmieniarka-mp3-fabryczne-radio-audi-236029/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ci powiem , że już wczoraj szukałem i sporo osób ma negatywy...

a Ty pamiętasz od jakiego allegrowicza kupywałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety było to rok temu i nie zapisałem sobie aukcji.

Poszukaj takiego kto ma tych negatywów najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat czy kombinować coś ze zmieniarkami. Ostatecznie kupiłem sobie niezłe radio JVC w okolicach ~400zł. Mam mp3, wszystkiej bajery, kolor podświetlenia czerwony + biały więc pasuje idealnie. Dodatkowo usb z możliwością odczytu z iPoda. Moim zdaniem technologicznie oryginale radio jest o te dokładnie 10 lat do tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmieniarka-mp3-fabryczne-radio-audi-236029/ przeczytałem cały ale do końca nie mam przekonania co do zakładania mp3....

Oczywistą przewagą nad ori jest fakt, liczby utworów i możliwości ich zmieniania itd., bez konieczności wypalania nowych cd.

A zakładając, że kupie ori zmieniarkę to muszę też zakupić kabel do niej prawda? bo w aucie chyba nie mam takiego "założonego fabrycznie"??

Chyba muszę się skusić po prostu na mp3 i tyle, bo radio to wolałbym zostawić jednak ori. Komponuje sie z resztą w 200% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cie zmieniarka mp3 nie przekonuje to miej świadomość, ze do ori zmieniarki CD potrzebujesz jeszcze kompletnie inny schowek. No chyba, ze wolisz powiesić na druciku albo sznurkiem powiązać niech dynda... Jak masz concert to kupowanie zwykłej zmienuarki to kompletna pomyłka. Zupełnie bez sensu a zrobić do porządku to jeszcze drozej właśnie przez ten schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadam ori zmieniarkę to musze kupić ten adapter 20 pin???

ADAPTER ZŁĄCZE ISO 20 PIN na 3x MINI ISO AUDI VW (4226347302) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu zakupiłem xcarlinka na tej aukcji:

ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW xCarLink (4226446905) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

dokupiłem adapter 20pin i na razie testuje. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam zmieniarkę mp3 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu zakupiłem xcarlinka na tej aukcji:

ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW xCarLink (4226446905) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

dokupiłem adapter 20pin i na razie testuje. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne:wink:

miałeś ori zmieniarkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanie wyżej, bo mam fabryczną zmieniarkę i chcę kupić zmieniarkę xCarLink, będzie potrzebny ten adapter? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam ori zmieniarki i nie wiem jaka tam jest wtyczka, która jest wpięta do radia. Jeśli taka czarna 20-pinowa to adapter prawdopodobnie będzie potrzebny. Na innym forum znalazłem taki opis podpięcia:

"...czarną oryginalną duża kostkę wpinasz do czerwonego gniazda SO16 (adapter 20-pin)

niebieską kostkę z so16 odłączasz i wpinasz w gniazdo emulatora brązowe/czarne

niebieska kostkę emulatora dopinasz do pozostałych w So16

SO16 wtykasz do radia..."

Nie wiem czy tak będzie na pewno, więc może potwierdzi ktoś kto się bardziej na tym zna:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...