Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przednie lampy Sonar Daylight - prośba o opinię


Leriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad zmianą przednich lamp, z racji tego iż moje obecne to kiepska podróbka ori - nieziemsko się pocą, słabo świecą i ogólnie przy okazji lakierowania całego auta chcę trochę zmienić jego design poprzez wymianę niektórych, jakby nie było - estetycznych elementów.

Obecnie moją uwagę przykuwają te lampy - LAMPY ŚWIATŁA DZIENNE DRL AUDI A4 B5 94-98 (4261454232) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co by nie było - sporo w sieci już przeglądałem opinii na temat lamp firmy sonar, natomiast większość z nich jest dosyć stara, sprzed paru lat.

Była w nich mowa, że m.in lampy te mimo ledowych diod nie posiadają homologacji świateł dziennych, natomiast na aukcji jest napisane, iż mają one homologację RL do św. dziennych.

Czy mógłby ktoś poradzić mi w tej kwestii, czy na przestrzeni ostatnich lat coś się zmieniło? Czytałem że były problemy z parowaniem, kiepskim wykonaniem, w tym plastik zamiast szkła, jakieś problemy z soczewkami, dlatego chciałbym się poradzić w tej kwestii doświadczonych kolegów :)

W opisie aukcji jest napisane że są do sedana, ale do avanta by chyba też pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tymi lampami, za 2/3 ceny kupisz oryginalne poliftowe Valeo w bardzo dobrym stanie. Nie ma innego dobrego wyboru, co do przednich lamp niż ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami poliftowymi nie będzie problemu z ich dopasowaniem? Gdzieś czytałem, że trzeba trochę klepać ze zderzakiem.

Te lampy sonara mi się osobiście bardzo podobają, tylko właśnie te niektóre opinie, że kiepsko są wykonane i czasami potem parują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie takie lampy w samochodzie to festyn...Nie ma co na siłę odmładzać samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się obawiał, że te też będą kiepsko wyglądać, parować i ledwo świecić, producent jest taki sobie. Lampy lepiej kupować oryginalne, ewentualnie Depo. Lampy poliftingowe też bym sobie darował- trzeba ciąć błotnik i pozbywasz się halogenów, jeśli koniecznie zależy Ci na soczewce to lepiej szukać takich od przedliftowego s4 bo pasują bez przeróbek karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na to gówno, jakość jest bardzo kiepska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem zatem za waszą opinią i odpuściłem sobie te Sonary - kupiłem Depo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Depo przez 5 lat w B5 - nic się nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami poliftowymi nie będzie problemu z ich dopasowaniem? Gdzieś czytałem, że trzeba trochę klepać ze zderzakiem.

Te lampy sonara mi się osobiście bardzo podobają, tylko właśnie te niektóre opinie, że kiepsko są wykonane i czasami potem parują...

KOlego nie wiem jakie ty fora czytasz ale chyba udzielają się tam bezmyślni ludzie... Przy zmianie przednich lamp jedyne co trzeba wyciąć to 1cm blachy wokół migaczy.. I pozmieniać wiązke do poliftowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...