Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fiat 126p w Ameryce.


trucker hiob

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, pewnie nie ma się czym chwalić, ale z drugiej strony...

Mam czerwony, włoski samochód, z silnikiem umieszczonym za kierowcą, bardzo rzadki w Stanach, prawdopodobnie jest ich tu tylko około dziesięciu. Nazywa się on Fiat 126p, czyli Maluch, Kaszlak, lub Fiacik. A ja choć mam w garażu i Audi A4 z dwulitrowym, 200-konnym silnikiem i BMW M3, to bardzo lubię jeździć Kaszlaczkiem i to z kilku powodów.

Przede wszystkim dlatego, że to unikalny samochód. Takie M3 jak moje spotykam tu relatywnie często. O Audi nawet nie wspominam - widuję je każdego dnia. A najbliższy Maluch jest dobre 500 mil stąd. Ludzie pytają o to auto, uśmiechają się na jego widok, a i sama jazda daje olbrzymią frajdę. Jaką bowiem mam satysfakcję, gdy objadę kogoś jadąc 600-konnym BMW? Żadną, każdy głupi to potrafi zrobić. Ale gdy mi się ta sztuka uda, gdy jadę 24-konnym Maluszkiem, to jest zupełnie inna rozmowa.

Poza tym Fiacikiem można jeździć cały dzień "na full", nie wzbudzając zbytniego zainteresowania przedstawicieli sił pilnujących porządku na drogach, a w M3 co? Gdy zmieniam z dwójki na trójkę, zaledwie te marne pięć sekund od ruszenia ze świateł, już jadę grubo ponad 100 km/h i zaraz trzeba się tłumaczyć panu władzy. Zatem lepiej Maluszkiem, bo tam można całą minutę iść z pełnym gazem, a tu ciągle do setki daleko. :D

13699500.jpg 13699495.jpg 13782636.jpg 13699465.jpg 13699455.jpg 13499612.jpg 13499576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz :) To chyba o Tobie czytałem kiedyś na Interii artykuł:) Gratuluje samozaparcia przy ściąganiu go do stanów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje autka, na filmiku slychac jak by tam był nie wiadomo jako silnik jak nim gazujesz i zmieniasz biegi

Ciekawie wyglada przy tym fordzie, taki biedny polaczek przy prawdziwym amerykancu w mcdonaldzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox:

jak go ludzie na lawecie widzieli to pewnie bekę niezłą mieli ...oczywiście pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszej lawety na niego nie było, hehe

super pomysł, maluszka do stanów zabrać, wszyscy zciągaja do nas,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Trzeba powysyłać stąd wszystkie "bezwypadkowe" do Europy, a posprowadzać tu europejskie klasyki. :D Prawdę mówiąc chętnie bym sobie zgromadził jakieś stadko Europejczyków, od 125p z lat 68-74 przez Żuka "smutka" po jakiś Francuzów, jak Citroen 2CV, DS21, Renault Alpine A110, czy Gordini 8. Ale to tylko nierealistyczne marzenia, przynajmniej na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Co z Mustangiem ? Bo widziałem kiedyś filmik na YT jak był Pan na hamowni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co w Gas Monkey by z "Maluszka" zrobili.

Tak swoją drogą to mój tata kolekcjonuje te wszystkie klasyki z lat 50-80. Warszawy, Syrenki, Moskwicze, Skody, Wartburgi, Polonez, Fiaty (125, 127) Fiata 126p też ma ale z lat 60 z chromami jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Co z Mustangiem ? Bo widziałem kiedyś filmik na YT jak był Pan na hamowni :decayed:

To prawda, że miałem dwa Mustangi, obydwa kupione nowe, jeden w 1986, drugi w 87 roku. Miałem też Mercurego Cougara z 72 roku - taka luksusowa wersja Mustanga. Ten z roku 87 miał także kompresor. Mam z nim jakiś film na YT:

Wszystkie te auta zostały już dawno sprzedane.

Ciekawe co w Gas Monkey by z "Maluszka" zrobili.

Hmm... może im coś zaproponować? Na przykład zainstalowanie silnika z Harleya Davidsona? To byłaby ciekawa przeróbka...

Tak swoją drogą to mój tata kolekcjonuje te wszystkie klasyki z lat 50-80. Warszawy, Syrenki, Moskwicze, Skody, Wartburgi, Polonez, Fiaty (125, 127) Fiata 126p też ma ale z lat 60 z chromami jeszcze.

Jest gdzieś ta kolekcja dostępna w Necie? Abo w realu? Chętnie bym ją pooglądał. BTW w latach sześćdziesiątych nie było jeszcze Maluszków, nawet tych z chromami. Ich produkcja zaczęła się w 72 we Włoszech i w 73 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może z późniejszej daty. Ja tym się zbytnio nie interesuje. Fakt moja pomyłka z końca lat 70 jest. Tata sobie kupił takiego, jakiego kupił sobie jako pierwsze auto w młodości.

Niestety na necie nie ma nic. Niektóre auta dopiero są odrestaurowywane. Ale w realu w Polsce można pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***ista rejestracja us, dbaj o niego bo to polska historia a mam pytanie jak dostępność części wiadomo że to co się w nim zepsuje to się samemu naprawia bo większej techniki tam nie było ale zdarzają się przypadki że jednak trzeba coś zamówić i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie zwrócił uwagi na to , że maluszek ma dwie rejestracje. Z tyłu amerykańską a z przodu polską.

Tutaj odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziło sie takim maluszkiem.jak bys chciał to mam szczeki chamulcowe do takiego.nowe.i komplet cylindrów z tłokami.hehe:grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...