Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dymienie po odkreceniu korka oleju


Maverick24

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy z moja niunia zle zaczelo sie dziac : traci na mocy, dymi z rana :slina: przegladajac forum wyszlo ze moze odma bedzie walnieta wiec odkrecilem korek z oleju zeby sprawdzic charakterystyczny syk i ku mojemu zdumieniu :kwasny: okazalo sie ze dymi z komory silnika :facepalm: co moze byc przyczyna??? odma , uszczelka pod glowica? dodam ze auto nie chce sie wkrecac powyzej 2 tys obr chyba ze sie rozgrzeje a tez nie zawsze. Dodam iz pompa wtryskowa bylo robiona 3 lata temu. Z gory dziekuje za pomoc i wyrozumialosc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maciek,pierwsza sprawa logowałeś auto??

Jezeli się nie wkręca na obroty może być to pompa:kwasny:ale zobacz jakie masz błędy na Vag-u:wink:

Co do oleju to u mnie na rozgrzanym silniku jak odkręcę wlew to też trochę zadymi(temp. wysoka więc chmurka olejowa się tworzy:wink:)nie napisałeś czy syczy:kwasny:.Z tego co tu siedzę to większość ludzi wyjmuje ori odmę"szmaciankę" mając około 200k km:facepalm:,w moim wątku masz filmik jak to u mnie było:wink: http://a4-klub.pl/2-5-193/zapchana-odma-cos-wiecej-254884/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że po wymianie klocków z przodu przeleciałem sobie na rozgrzanym silniku jakieś 14km na pełnej no wiecie i jak już stałem na swoim miejscu i specjalnie odkręciłem wlew oleju nic nie zasyczało tylko taka jakby mgiełka była średnio próbowałem usłyszeć jakieś syczenie ale moim zdaniem nic takiego nie słyszałem.

Jeszcze zobaczę jak się dzieje po spokojnej jeździe a mam już 203tyś zrobione przynajmniej tak na liczniku jest.

Co do tego wlewu widziałem wałek jeden hmm on nie był cały w oleju tak jak bym go wsadził na chwile i wyciągną na tych grubszych miejscach był olej.

Co do oleju muszę już wymieniać ale to jak wrócę z za granicy za ok 3 tyg.

Ap ropo kapie mi delikatnie z miski olejowej już tak kupiłem tylko jak będę miał jak zobaczyć na kanale przetrę i sprawdzę czy to uszczelka na misie.

Moja kręci się myślę jak powinna nie czułem aby traciła moc albo było coś nie tak, jak dam do końca sam redukuje i leci wgniata :)

Jeszcze jedno po zaświeceniu rezerwy jak stanę przodem z górki to ok ale tyłem jak jest tył niżej nie chce zapalić, zjechałem na drogę na luzie delikatnie przodem w dół i odpalił normalnie.

Edytowane przez MrVoltix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze troche dymi spod korka że nie wkręca sie na obroty to przyczyn może być przynajmniej kilka tak jak napisał Krzysiek zloguj auto to bedzie już coś wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...