Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Raz Odpala raz nie


PrzemekSSP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem ze swoją A4, jest to 1.9 TDI 110 KM, normalnie odpala bez problemu, a jest taki czas, że załapie i odrazu gaśnie, czy z gazem czy bez, dzisiaj np. miałem przypadek że nie chciał odpalić, odpalił i zgasł jak przetrzymałem dłużej na rozruszniku go, kompletnie zero odzewu kręcił jak by na pusto, i po jakimś czasie, hmm z 15 razy tak i odpalił. Zgasiłem go i odpalił za pierwszym razem. Od jakiegoś czasu dosyć często ma takie naloty.

Miał ktoś podobny przypadek? Czy jest możliwe, że to wina filtra paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień immobiliser do sprawdzenia. Cewka może nie czytać poprawnie kodu kluczyka. Częsta przypadlosc. Kontrolka imo się nie świeci? Podłącz Vaga i zczytaj błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzisz immo i bedzie ok to sprawdzaj układ paliwowy być może zasysa lewe powietrze {babelki w układzie} byc może nie trzyma Ci zaworek i paliwo wraca do zbiornika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo. Podepnij VAG, powinien być błąd "słaby sygnał immo" czy coś podobnego. U mnie dodatkowo była ciachnięta kontrola od immo, także nie mogłem zbyt pewnie zdiagnozować dlaczego fura gaśnie po kilkanaście razy, zanim finalnie odpali. Czy zimny, czy ciepły - gasł.

Finalnie pomogło zdjęcie kierownicy (łącznie z poduchą) i przylutowanie kabelków do wsuwek, który szły do stacyjki/immo, gdyż ori były dość luźno zaciśnięte na kabelkach i dość zaśniedziałe. Przeszło jak ręką odjął, serwis krzyknął sobie 140 zł za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam przypadek, tylko jestem na etapie szukania przyczyny, ale na pewno u mnie przypadek immo odrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie problem z immo.... po przekreceniu kluczyka zapala sie i gośnie i tak powinno być ...a czasami gaśnie i zapala sie z powrotem i sobie miga wtedy gad nie chce odpalić ...byłem u elektryka wykasował błąd i był spokuj na miesiąc może dwa póżniej znowu to samo gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...