Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zamiana radia CHORUS na NAVI


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak:

Przeczytalem informacje dotyczace nawigacji i audio. Problem w tym ze moje radio jakie dostalem fabrycznie to Chorus ale 2 DIN. Nie znalazlem zadego jego opisu. Nie znalazlem tez takiego na allegro. Z gory mowie ze jest do sprzedania :naughty: Praktycznie nowe, bo samochod kupilem w sierpniu.

Zdjecie mojego radyjka:

radiogz2.th.jpg

Wogole ile moze byc ono warte??? Pytam realnie, bo ile kosztowalo w salonie to wiem :wallbash:

Drugie pytanie dotyczy navi. Na alledrogo spotkalem sie z dwoma wersjami do A4. Jedna to ta z przyciskami po bokach:

4232931433yg4.th.jpg

oraz ta druga z przyciskami po jednej stronie:

430337858nn2.th.jpg

Pytanie jaka jest roznica pomiedzy nimi i czy obie pasowac bede do mojej B7 8E.

Zaznaczam ze bede chcial to wyposazyc jeszcze w modul bluetooth (kiedys :przebiegly: )

Pozatym jak sie ma sprawa z podlaczniem, tzn. to moje radio ma kostke quadlock i bedzie tylko plug and play czy jedak bedzie trzeba stosowac jakiejs przejsciowki, jak w manualu w "zrob to sam"

Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z przyciskami z prawej to RNS-E. Z tym ze na zdjeciu jest chyba navi low-line BNS-E. Poczytaj o rns-e na forum. Znajdziesz sporo ciekawych rzeczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E jest nowszy niż ten co podałeś jako pierwszy. Podstawowy wątek o RNS-E na forum:

http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html

Do tego opcja :szukaj:

O montażu bluetooth też jest wątek - dział warsztat - zrób to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chyba nie do konca sie zrozumielismy. Informacje o RNS-E przeczytalem juz duzo, ale nie umialem jej zidentyfikowac, a jak pisalem spotkalem sie z dwoma wersjami.

Manuala o bluetoothie przeczytalem, ale moim pytaniem nie bylo jak go zainstalowac tylko czy obie te nawigacje np. wspolpracuja z modulem bluetooth. Moge sobie wyobrazic ze jakas starsza nawigacja moze tego modulu nie obslugiwac.

Pozatym czytalem o wymianie audio na navi, ale ja sie pytalem jak to bedzie w moim przypadku bo nigdzie nie bylo opisu przejscia z mojego chorusa na navi. Podejrzewam ze modul klimatornika nei bedzie musia byc wymieniany, bo radio jest 2DIN, ale chcialbym sie upewnic zanim bede rozbebeszal samochod.

Pytalem sie rowniez o kostki, a tego jakos w szukajce nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kupna RNS-E i wtedy bedziesz przymierzał, domierzal, probowal koncówki kabli etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...