Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z laptopem firmy Samsung


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam laptopa firmy samsung zakupionego nie cały rok temu i coś jest z nim nie tak ponieważ jeżeli laptop pracuje na zasilaniu z baterii to intensywność podświetlenia jest mniejsza ale gdy się podłączy go pod zasilacz to powinno się od razu rozjaśnić podświetlenie ekranu lecz tak się już u mnie nie dzieje cały czas świeci tak jak by chodził na baterii. Laptop normalnie widzi podłączenie pod zasilacz bo po jego podłączeniu normalnie zaczyna ładować baterie. Ten sam problem miałem 2 miesiące temu i laptop był w servisie na gwarancji naprawiono go ale co z tego jak teraz znowu to samo czy jest ktoś na forum kto zna się trochę i może powiedzieć czym to może być spowodowane? Jestem pewien że w ustawieniach nie było nic zmienione z bo tylko ja z niego korzystam i wczoraj jeszcze było ok a dzisiaj już nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj oprogramowanie power manegment. Na stronie samsunga pewnie cos jest. Gdybys podał chociaż jaki to model to byłoby łatwiej pomoc

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

W serwisie to pewnie naprawili przywracając system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie może to właśnie wina jest w ustawieniach. Też mam samsunga i tam się ustawia w trybach rozjaśnienie. Może jest ustawione jednakowe dla zasilania na baterii i z kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na nim jest WIN 7 to w zarządzaniu energią w ustawieniach w systemie może ustawiać jasność na baterii, jasność na zasilaczu, jasność kiedy bateria na wyczerpaniu i tak dalej. Takie ustawienia zdaje się też są i w starszych laptopach. Kiedyś w bardzo starym były ustawienia tego też w BIOS ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam win 8.1 i sprawdzałem opcje zasilania i na zasilaniu bateryjnym jest na połowę jasności a z zasilania sieciowego to na max

Samsung NP350E5C-A05PL to jest mój model laptopa

---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ----------

według informacji serwisowej jaką otrzymałem z laptopem po naprawie to że została wymieniona płyta główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną nazwę laptopa. Jaki laptop Samsunga masz?

Nawet na klawiaturze są przyciski od jasności ekranu. Tak mam w swoim starym Fujitsu-Siemens S7010 i nowszym eMachines E725.

W zarządzaniu energią masz ustawienia jasności. Jak będziesz miał włączony laptop na baterii to kliknij na ikonkę baterii prawym przyciskiem myszki i tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy recznie mozesz zmienic rozjasnienie ekranu (za pomoca klawiszy funkcyjnych)? Jesli tak to pod zasilaczem rozjasnij ekran, nastepnie odlacz zasilacz i po chwili podlacz, zobacz czy sie rozjasni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz i ustawienia w opcjach zasilania jak jest podłaczony do sieci to jasność pokazuje że jest na max a jak odłączę i przejdę na zasilanie z baterii to w opcjach pokazuje że jasność jest na mniejszą połowę ale po podłączeniu zasilacza nic się nie zmienia na wyświetlaczu cały czas tak samo próbowałem przyciskiem na klawiaturze ale pokazuje max

---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

na pudełku tylko jest taka nazwa i to już jest pełna Samsung NP350E5C-A05PL

Samsung NP350E5C-A05PL W8 w Sklepie RTV EURO AGD

tu jest opis i dane techniczne mojego laptopa tylko on już w tym sklepie nie jest w sprzedaży

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ----------

Czy recznie mozesz zmienic rozjasnienie ekranu (za pomoca klawiszy funkcyjnych)? Jesli tak to pod zasilaczem rozjasnij ekran, nastepnie odlacz zasilacz i po chwili podlacz, zobacz czy sie rozjasni?

po przyciśnięciu klawisza od zwiększenia jasności czyli F3 pokazuje się pasek ze od jasności ale jest już na max a jak wcisnę F2 żeby zmniejszyć nic się nie dzieje nie reaguje na wciśnięcie klawisza jak przesunę myszką w dół też nic się nie dzieje z ekranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na komputerze nic nie kombinowales z partycjami a na dysku jest partycja recovery to skopiuj swoje nawjazniejsze dane na jakis nosnik i przywrocic system do ustawien fabrycznych - albo w systemie windows uruchamiasz program Samsung Recovery albo wylaczasz komputer, wlaczasz i wciskasz F4. Dalej postepujesz wg podpowiedzi na ekranie. Jesli zaraz po przywroceniu systemu problem bedzie wystepowal wysylaj na gwarancji...to cos mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli mam go przywrucić do fabrycznych a czy wszystkie sterowniki też sie skasują i aktualizacja systemu z win 8 do win 8.1

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2014 at 23:33 ----------

Witam po cofnieciu systemu do fabrycznych działa jak należy tylko teraz pytanie dlaczego tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales cos wyzej o aktualizacji do 8.1 - byc moze tutaj jest problem. Samsung zaleca instalacje programu SW UPDATE (masz go pewnie zainstalowanego po przywroceniu systemu) i aktualizacje wszystkich sterownikow i programow poprzez ten program po aktualizacji do 8.1... w ogole Samsung jakis czas temu pisal zeby wstrzymac sie z aktualizacja do 8.1 bo moga byc problemy z komputerem, ze rozwiaze te problemy jak najszybciej sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszych sterowników trzeba poszukać na stronie szaysunga. Pewnie inne pod 8.1. Ewentualnie aktualizacja biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mam taki program w systemie ale czemu to dopiero się zaczęło po 2 miesiącach bo zara po odebraniu z naprawy zrobiłem aktualizację do 8.1 czyli teraz muszę się powstrzymać z aktualizacją lub poszukać jakiś aktualizacji dla laptopa tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli od razu po naprawie zaktualizowales do 8.1 i bylo OK tzn ze albo zlapales jakis syf ktory namieszal albo jakas latka / aktualizacja Microsoftu lub Samsunga, ktora zainstalowala sie ostatnio zrobila to co zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by wiele wyjasnialo bo jak by to było spowodowane usterka mechaniczną to by teraz nadal tak było bez względu na cofanie systemu

---------- Post dopisany 21-06-2014 at 16:34 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2014 at 11:05 ----------

Koledzy mam teraz taki problem ponieważ po cofnięciu systemu do fabrycznych wszedłem dzisiaj w program sw update i wprowadzam swój modl i nic dalej się nie dzieje nie ma żadnego sprawdzania czy szukania przed cofaniem jak wchodzilem to spradzal czy jest coś do pobrania aktualnego

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

Mam jeszcze jeden problem z 3 godziny temu laptop instalowal aktualizację systemu windows i po aktualizacji zrestartowal się i konfigurowal system ale od 2 godzin się wyświetla obraz taki jak na zdjęciu i nie idzie nic dalej co chwilę się restoartuje ale po tym i tak dalej to samo

DSC_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Samsungami są same problemy. Weź uruchom system w trybie awaryjnym i włącz przywracanie systemu. Powinno pomóc lub w ostateczności zainstaluj sobie WIN 7 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nastepnym razem po przywroceniu systemu wylacz aktualizacje w Windows Update.

Jak zainstalujesz Windows 7 zaloze sie ze pozniej bedzie problem z przywroceniem 8ki z RECOVERY... w takiej sytuacji najlepiej najpierw zrobic sobie obraz calego dysku np. Acronis'em na dysk zewnetrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki uruchomiłem awaryjnie i po raz kolejny cofnąłem do fabrycznych ale teraz już aktualizację normalnie się zainstalowały bez żadnego problemu a sw update nadal nie działał ale pobrałem nowszą wersje ze strony Samsung i też lata jak należy teraz jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc bo już miałem go wysyłać na gwarancję do wawy i bym był bez kompa przez 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...