Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktory FMIC?


Wielki Dao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę kupić i zamontować FMIC z racji tego że się grzeje i spadek mocy jest wyraźnie zauważalny, był dobrze rozgrzany i pierwszy wykres pokazał 197km, kolejne wykresy były niższe wraz ze wzrostem temperatury i tak oto po kilku razach spadło nawet o 10km, po ochłodzeniu silnika wszystko elegancko. Taki spadek mocy jest denerwyjący na trasie :P

Mam do wyboru jeden z tych "chińczyków"

1. http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=360710737133&alt=web

2. http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=281345852135&alt=web

Który z nich będzie lepszy waszym zdaniem i który powinien wejść bez żadnego przerabiania?

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden nie wejdzie bez przerabiania, to wielkie lochy po 24cm, do 200km to starczy w zupełnosci 18cm, chyba ze robisz przyszłosciowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci taki wielki cooler ? robisz 300 + ?

zobacz w watek o modyfikacjach 1.8t wrzucilem tam cos co da Ci pewien obraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacji będzie dużo i będę celował w 260 km, późnjej z ośki na quattro i 300+, jaka jest przeszkoda? Belka?

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo bardzo mala szansa ze 450x50 wejdzie pod belke o ile nie przeszkodza rury I wylot ale jak nie wejdzie no to cała belka papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nawet znaleźć mniejszego na terenie anglii w cenie poniżej 200 funtów

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przy kazdym ktory ma wiecej niz 140mm wys. bedziesz musial ciąć belke.. no jedyna szansa ze Ci taki 450x50 wejdzie pod belke I bedzie mial odpowiednio nisko wlot/wylot + uda ci się to spasowac jakims cudem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pytasz o orurowanie to watpie ze podejdzie bez przerobek, chociaz nie montowałem nigdy gotowaca, a 550x180x65 napewno nie wejdzie pod belke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 140 nie wejdzie bez minimalnej ingerencji w belke. ale to naprawde trzeba podciac około 1 cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMIC.EU ma gotowe zestawy, podpytaj, ewentualnie moze ktos z forum Ci zamontuje, czesci mozna zebrac oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w anglii i muszę coś kupić tutaj szybko, najwyżej będę musiał podciąć belkę żeby dalej pełniła swoją funkcję, tak bardzo nie kocham swojego silnika żeby go przytulić podczas wypadku ;D

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet 140 nie wejdzie bez minimalnej ingerencji w belke. ale to naprawde trzeba podciac około 1 cm :wink:

otóż to ale to jest naprawde minimalnie ;P natomiast 180 to juz krojenie niezłe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy to montujecie. Mi Bakuś montował 18tke i nie musiał nic ruszac w belce, tylko odrobine w samym zderzaku. Zajeło mu to sekunde. Zdjecia są w moim temacie i/lub na stronie Bakusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nisko go posadził, ma to plusy i minusy, jak już zaczniecie ciac belke to nie wycinajcie dziury pod kątem 90 stopni, byle obdarcie/stukniecie gnie belke własnie w tym miejscu i rozwalacie boczna ścianke coolera:whistling:

lepiej ją odchudzić i łagodnie ściąć te narozniki po cięciu.

To jak mozna będzie go posadzic to zalezy od zderzaka również:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeżeli wytnę tyle w belce aby zmieścił się intercooler nawet 24cm, wzmocnił w jakiś sposób belkę z przodu czy u góry poprzez dospawanie aluminium? Będzie to rozsądne?

Wysłane z mojego SM-N9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz nawet belke zastąpić odpowiednio wyprofilowana rurą, kiedys gdzies widziałem takie rozwiazanie, ale niewiem jak to teraz znaleźć, były do kupienia takie customowe belki na ecs tuning albo cos tego pokroju:wink:

tylko drogie to:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy to montujecie. Mi Bakuś montował 18tke i nie musiał nic ruszac w belce, tylko odrobine w samym zderzaku. Zajeło mu to sekunde. Zdjecia są w moim temacie i/lub na stronie Bakusia.

mozesz zrobic zdjecie FMICa z od gory z otwarta maska ? bo ja mam 140 na samym dole zderzaka i belki wycialem 5mm wiec nie wiem jak Tobie weszła 180...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...