Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] B5 Niebieski Avant by Albi, mody c.d. stage 2?


Albi91

Rekomendowane odpowiedzi

SIEMKA! :siema:

Chwile mi zajęło założenie tematu swojej Audiolki, ale jak to mówią..lepiej późno niż wcale :wink:
Od początku, Aczwóreczke nabyłem jakieś 3 miesiące temu (marzec 2014). Przymierzałem się do quattro od pewnego Pana ale niestety odwołał jej oględziny więc poszukałem i znalazłem, zadzwoniłem, pojechałem, obejrzałem i sprowadziłem na łódzkie drogi ten egzemplarz :banan:
Znając życie o czymś zapomne, więc będzie dopisywane na bieżąco:decayed:

AUDI A4 B5 FL AVANT z roku 2000.

Wyposażenie to między innymi:
- lakier LZ5K zwany ponoć Santorin Blue
- chromowane relingi, czarne ramki szyb
- fotele półkubełki z pompowanymi lędźwiami
- welurowa tapicera
- 4 poduchy
- trójramienna kiera od S
- ABS, ASR
- klimatronik
- 2x elektryczne szyby
- elektryczne lustra
- zawias 1BE

Na wejściu wymieniony rozrząd, olej, pompa wody itd.. do tego tylne boczki na Avantowe z otworami na głośniki i tylne głośniki bo nie było. Zapomniałbym o najważniejszym...zdjęte badziewnie wyglądające i niedziałające ledy do jazdy dziennej ze zderzaka ! :facepalm:

Pora na prezenty :grin:

- zawias gwintowany zwany potocznie glebą done!
- większe koło 18 cali RH wzór MTM od kolegi z forum ;)done!
- odświeżenie lakieru, polerka
- program na seryjnych gratach do ok 150 KM i mam nadzieje odpowiednio większego momentu. done!

- idąc za ciosem, gtb + fmic + al. in progress
- odświeżenie dekorów w środku i konsoli środkowej
- ramka grila w czarny...mat czy połysk? :dontknow:

- lotka RS in progress

- jako, że treść auta idzie nieco w "stance" to wypadałoby to lepiej spasować.

Oto i ona ! :whistling:

Marzec 2014

image.jpg

image.jpg

Czerwiec 2014

moja3a.jpg

moja2a.jpg

Październik 2014. - zaczyna wyglądać :naughty:

1231.jpg

Maj 2015 :)

DSC_0182aa.jpg

DSC_0198a.jpg

Sami oceńcie, krytykujcie itd. a cenne i mądre uwagi chętnie przyjme jako porady na przyszłość :wink:

Edytowane przez Albi91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Łodzi ;) duży + za ściągnięcie ledów, ramkę grilla wal na czarno plastidipem, w razie czego jak Ci się nie spodoba to rozpuszczalnikiem zmyjesz. Tak to u mnie wygląda

20140514_151902.jpg

Powodzenia w dalszej pracy przy A4 :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siemanko, ledy to jeszcze przed podpisaniem umowy wiedziałem, że zdejme :decayed: wyglądały paskudnie i w dodatku nie działały :doh: Co do plastidipu to właśnie się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie, nie odpryskuje nic nie pęka ? Jak zdecyduje zrobić w mat to przemyślę pójście w tym kierunku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem chyba z 4 albo 5 warstw i jakoś się trzyma. Nie przyglądałem się jeszcze dokładnie ale chyba żadnych odprysków nie mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A malowaleś cały grill czy tylko ramkę ?

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, trochę czasu upłynęło ale udało się zrobic jakiś postęp w modzeniu parchlaka. Tak więc do 18ki wpadł też zawias, jest nisko....chyba aż za bardzo ale to kwestia gustu.

W między czasie nie obyło by się niestety bez nieprzewidzianych niespodzianek i usterek więc:

- turbina gwizdała jak poj***** (co miało swój urok, jednak dawało do myślenia, że coś się dzieje), tryb awaryjny, nie dmuchała należycie... wyczyszczona i wyważona + nowe łożysko (przy okazji pozdrawiam kogoś kto upchnął tam jakiś badziew przy wcześniejszej regeneracji). - kilka stówek.

- po zrobionej turbinie nadszedł czas naaaa...zrobienie dwumasu :( czeka na swoją kolej.

aktualne foto
1231.jpg

Wieeeeele pracy przede mną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się patrzy na Wasze opinie :)

Radzioo faktycznie podobne te nasze ajm'y aczkolwiek widzę, że jesteś nieco dalej w modach. Wiadomo, kwestia czasu i pieniędzy oraz przypadkowo napotykanych awarii :P
Kupując felun miałem pewne wątpliwości czy nie będą za ciemne, ale jak założyłem od razu przeszły, są w pytę :kox:

Zdjęcia wnętrza muszę zrobić, żeby wrzucić, aczkolwiek póki co to zwykła, czysta seria (opisane w pierwszym poście).


Mały update tematu ;)

Niestety kolejne pare rzeczy błagały o pomstę do nieba, więc w ostatnim czasie wpadły nowe wahacze, końcówka drążka i łącznik stabilizatora lewej strony. Nie wymieniałem kompletu lewo/prawo, bo prawa strona się trzyma powiedziałbym, nieźle.

Dodatkowo jak to czasem bywa...przednią szybę trafił częściowo szlag i tak sobie jeździłem do czasu przeglądu...trzeba było wymienić.

W czerwcu wpada lota pseudo rs na klape bagaja (mała rzecz a cieszy oko) + poprawki lakiernicze tylnej klapy + wygładzenie zamka + smaru smaru poleru poleru całej budy, wydech i program. Trzeba troszkę chociaż odziadzić dziadkowóz :D

Kolejną bolączką są...(werble)...drzwi przy dolnych listwach. Listwy nadają się na śmietnik, nówki drogie w cholere, a i tak trzeba pozbyć się rudego spod nich. Planem jest więc wygładzenie i pomalowanie tamtego miejsca. Pare osób na forum widziałem, że zastosowało to rozwiązanie na seryjnych progach i wygląda to całkiem znośnie... ale to jak wpadnie trochę papierków do portfela.

aktualne foto:

DSC_0198a.jpg

DSC_0182aa.jpg

pozdro!


Witajcie po dłuższej przerwie :)

Krakałem krakałem i wykrakałem....przypadkowe awarie początkiem kolejnych modów :decayed:

Tak więc, lakier jak stał tak stoi...do poprawki. Lotka RS leży w pokoju i czeka na lakierowanie i zamontowanie. Przy okazji gość pod wydziałem stuknął mi drzwi, które również mają już zastępstwo ale nie ma jak założyć bo złem pizga na zewnątrz a garażu brak. Przechodząc do meritum, turbina się kręciła i kręciła, aż się ukręciła :angry::decayed:
Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło jak mówią, wpada GTB 2260vzk, przypadkiem wpadły mi w ręce wtryski AL'ki całkiem zdrowe, wydajniejszy cooler w drodze i wszystko czeka na czas u fachmistrza o który niełatwo. Mam nadzieję, że stuknie 230-240 a co do momentu nie mam pojęcia. Także stage..2?? in progress :banan::kox:

Pare fotek na wspomnienie lata oraz aktualnych przedstawiających obraz nędzy i rozpaczy :grin:

DSC_0099.jpg
image.jpg
Styczeń 2016.. Bardzo niefajny prezent w drodze na urodzinową flache :kwasny:
IMAG1249.jpg
Luty 2016.
IMG_20160209_174911.jpg
Marzec 2016. Się składa się.
turboburbo.jpg
Edytowane przez Albi91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...