Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewka zapłonowa ?


kanaper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem mianowicie po podłączeniu do komputera wywala błąd cewka zapłonowa 1 i 3 cylinder.

Co robić? wymieniać ? Dam rade sam to zrobić ? Jakie mogą być konsekwencje ? Z tego co widziałem cewki są łączone po 2, pytanie czy jedna (łączona) odpowiada za 1 i 3 cylinder czy trzeba wymieniać dwie podwójne?

I trochę z innej beczki (jestem laikiem) jak sprawdzić jaki mam model silnika :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik pracuje poprawnie to jedynie wykasuj błędy i po jakimś czasie sprawdź czy ponownie się pojawiają, możesz zaopatrzyć się w cewkę na zapas, żeby nie zostać bez auta jak rzeczywiście padnie. Do wymiany cewek potrzeba jedynie odrobinę dobrej woli - spróbujesz zobaczysz :)

U mnie w 1.8T prefix (trzy litery symbolu silnika) jest wybity z przodu po prawej stronie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie oznaczenia.

A co do cewki to błąd wyskakuje cały czas. Silnik nie przerywa nie faluje na obrotach, wszystkie płyny od wymiany do wymiany. A jednak błąd wyskakuje.

Jakie mogą być konsekwencje ? Lepiej wymienić ? i zasadnicze pytanie czy wystarczy 1 cewkę czy 2 ( bo wyskakuje błąd 1 i 3 cylindra )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się kończą, może się to objawiać tym że czasami podszarpnie silnikiem jak zapłon zgubi, o ile nie ma objawów nie powinno być też konsekwencji poza tym że może dokończyć żywota w najmniej oczekiwanym przez ciebie momencie, więc zapas w bagażniku nie zaszkodzi :)

Możesz w zasadzie kupić sobie zapasową wsadzić ją np. na 1 cylinder i sprawdzić czy błąd nadal się będzie pojawiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak zrobię. Tylko moje pytanie brzmi następująco: u mechanika gość po zdiagnozowaniu problemu pokazał mi na kompie cewkę i wyglądała ona jak 2 połączone mostkiem. wiec pytanie czy można wymienić jedną. Mam kupić zwykłą cewke do 1.8 ? na alledrogo znalazłem tylko pojedyncze cewki. Czy ten mostek to tylko obudowa łącząca 2 cewki ?

wyglądało to podobnie do tego http://motoneo.pl/img/2/mid/h041.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko :kwasny: Mechanik mi pokazywał coś podobnego 500 zł ++ ;/ Czyli ewentualnie szukać części po numerze z tej aukcji co podesłałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne masz te cewy....kumpel ma zwykla 1.8 i sa takie same jak w moim 1.8T czyli 4 osobne cewki....co te Audi kombinowalo....ehhhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem zdziwiony ale sie nie znam na tym wiec pytam :)

no dziwne rozwiazanie bo normalnie sa 4 cewki sterowane osobno a u Ciebie 2 po2jne na jednym kablu....jedncozesnie sa dwie iskry a nie 1 tak jak w cienkim(mowie o cipecieto fiata)....ale pytaj pytaj bo kto pyta nie bladzi(hah tekst z okladki z podrecznika od polskiego z szkoly:D) zreszta poto jest to forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np a6 c5 1.8 125 km już nie ma cewki takiej jak np w adr i innych 1.8 20v wzdlużnych gdzie jest cewka odrazu z zapłonem na dwa gary.

tam jest cewka na kazdym cylindrze jak w 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego chociaż nie kup cewki firmy HUKO bo to lipa ja miałem, teraz mam delpiego ale jeszcze nie wsadziłem a ite HUKO są wadliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem huco i była dobra, ale okazało się że to nie cewka była walnięta i teraz leży i się kurzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne masz te cewy....kumpel ma zwykla 1.8 i sa takie same jak w moim 1.8T czyli 4 osobne cewki....co te Audi kombinowalo....ehhhhhhhh

ja też mam taką...dzwoniłem do ponad 40-stu szrotów (sory za wyrażenie) cccięęęężżżko dostać!! (nadal nie znalazłem więc jak by ktoś miał to był bym zainteresowany) nowa 789zł w WW-A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...