Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 AFN] Trzesie przy 1200-900obr


misiek3889

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam Audi od około 2 tygodni i zauważyłem takie zjawisko. Gdy jade nic się nie dzieje a gdy puszczam gaz i hamuje silnikiem to od 1200 obr czuć drgania i tak do około 900-950 obr i przestaje i mogę jechać na biegu bez gazu. Dzieje się to na 2,3,4,5 biegu. na 1 nic się nie dzieje. Dodam że przy dodawaniu gazu i przy jednostajnej prędkości nic się nie dzieje. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b5 1.9 dti 110 KM AFN. Auto było podłączone pod komputer i żadnych błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być tak :

pompa wtryski ,wieszaki tłumika ,zapchany kat ,plecionka wydechu ,poduszki silnika i jeszcze pare rzeczy.

za ile auto kupione ,sprawdzane przed zakupem stan techniczny czy tylko buda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z autem u mechanika znajomego co go podpiął pod komputer i sprawdzał wszystkie parametry, takie jak ciśnienie doładowania, sprawdzał jakie wartości ma pompa i mówił że wszystko jest ok. Co do wtrysków to wydaje mi się że powinien kopcić chociaż trochę a tu nic. Nawet przy gwałtownym przyśpieszaniu nie ma dymu. Wydaje mi się że może nie potrzebnie panikuje. A jeśli chodzi o katalizator to i tak chce go usunąć i wstawić rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam dokładnie to samo :) kąt 51-55 dawka 3.2 mg/skok, kat pusty egr zaślepiony, wieszaki zmienione, plecionka zmieniona i dalej mam to samo :) juz się do tego w sumie przyzwyczaiłem :) a i zapomniał bym błędów brak przepływka podmieniana n75 takze (tak podpowiadali na forum ) i nic sie nie zmieniło :) ale jak rozwiążesz problem to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wszystko co nie gra ogarnąć i problem zniknie, zacznij od kompletu logów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał kiedyś 80-tkę z 1Z-em i miał podobną przypadłość.

Przyczyną była pompa wtryskowa, a konkretnie coś z nastawnikiem :eusathink::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze tam pewnie siedział MES ( potencjometryczny nastawanik ) dziadostwo bo praktycznie nie do naprawy ,w b5 jest juz hdk wiec naprawa prosta i szybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj że wystarczy lekko dotknąć pedał gazu jak obroty spadają i żadnych drgań nie ma. Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawnik zasyfiały na bank ,lub n108 świruje czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kostki od skrzyni tak wyeliminujesz nastawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kostki od skrzyni tak wyeliminujesz nastawnik.

nie zawsze to pomaga. ale może spróbować

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 10:06 ----------

A co to jest to n108? Będę musiał się przejechać do pompiarza niech to ogarnie.

zawór w pompie wtryskowej (kąta wtrysku ) znajduje sie na dole pompy ,czasami świrują ,u mnie wymieniłem na nowy(drogie są ) ,ale mam też używane sprawne jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik daje znać podczas stałej prędkości na 5 biegu,jak czuć poszarpywania to jest zakłócenie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak szarpało i to nie nastawnik ani nie pompa bo wszystko sprawdziłem ,pompe i nastawnik rozebrałem w drobny mak i sprawdzałem nawet lupą czy nie ma jakiegoś zadziora ,nic zero wszystko ok ,okazało sie ,że n108 świrował ,po wymianie nic już nie szarpie .tak że nie zawsze szarpania sa od brudnego nastawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...