Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie Boczków Na Czarno


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem fotele oraz boczki pod 4 el szyby na allegro. Sprzedawca mówił ze boczki są czarne a są w kolorze ciemny granat a wszystko inne mam w aucie czarne. Przesyłka troche kosztuje ,więc najpierw chciałem się dowiedzieć czy da rade je pomarować na czarno ?

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem rok temu i wszystko do tej pory ładnie trzyma , jak kupisz dobrego szpreja to będzie dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamiętasz może jakim sprejem malowałeś ? No i ile Ci wyszło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim sprayem malowałeś(firma) i czy jest jakaś różnica? pomiędzy orginalnym czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczki są wykonane z plastików w kolorze czarnym lub jasny popiel. Następnie są pokrywane farbą (niby guma). Zdrap w niewidocznym miejscu i zobacz jaki kolor mają twoje. Ja miałem czarne i powycierane. Zdrapałem tą niby gumę i pod nią był piękny czarny kolor plastiku.Może twoje też są czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze to jutro jak będę miał chwilke ale dzięki za taką informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o boczki ,a nie raczki plastikowe ,które są rzeczywiście powlekane jakby guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluj tego sprejem bo będzie źlee:decayed: Zmatuj sobie to odtłuść to tylko dobrze bo tam mega dużo plaka jest i polakieruj pistoletem i tu masz do wyboru

-lakier akrylowy- matowy lub połysk

- lakier do plastiku strukturalny ja robię takim http://www.flpgroup.co.uk/img/products/Bumper-Paint-Mixing-Scheme.jpg dobrze rozcieńczam dolewam utwardzacza i lecim. Zawsze ładnie wychodzi.

Natomiast po sprayu już wiele razy poprawiałem.

Za kilka dni będę lakierował plastiki z drzwi z B6 ww lakierem, mogę pokazać Ci efekty:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o boczki ,a nie raczki plastikowe ,które są rzeczywiście powlekane jakby guma.

Tak chodzi nie o boczki a o plastiki na rączkach te co są w nich przyciski od szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak sprawdzałem te boczki jakbym zerwał tą jedną warstwe(da się) to nic by mi z boczka nie zostało :facepalm: a co do malowania to dzięki pisolet do malowania mam także tylko farbe trzeba. sprawdze najpierw na starych boczkah jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbę kupisz za grosze do tego ozcienczalnik do wyrobów akrylowych i utwardzacz akrylowy- mozna bez. Do tego nitro do umycia pistoletu i rozpuch uniwersalny lub zmywacz sylikonów do umycia boczków.

Rozcieńcz sobie fabę ktorą Ci pokazałem i zobcz na jakiej gęstosci farby efekt będziesz miał zafaealajacy. Tą farba mozesz zrobić sobie fajną strukturę.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak zrobie :) jutro możę będę rzeźbił bo dzisiaj już czasu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam kolego wyszło Ci to? Pochwalisz się efektem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezme aparat od mojej Lady to zrobie fotki :) telefonem to bez sensu bo i tak nic nie będzie widać :) ale powiem tak wyszło prawie jak oryginał , kolega przywiózł mi farbe ale nie wiem jak się nazywa bo przywiózł mi już w pojemniku do pistoletu , jestem bardzo zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze

no to fajnie, bo brzmialo to dosc ryzykownie

dawaj zdjecia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdj będą wieczorem. Tylko szkoda że nie wyszło bardziej z połyskiem, bo teraz jest delikatnie większy połysk niż oryginalnie ale nie tak jak chciałem :) najwyżej pomaluje się to jeszcze raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki miały być:wink:

Spokojnie, po jakimś czasie połysk przygaśnie i będzie ok. Lakierowałeś pewnie akrylem w półmacie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek70 czym zdrapałeś tą niby gume ?? mam podobnie u siebie, ta guma w niektorych miejscach sie podrapała, strasznie nieestetycznie to wyglada i chcialbym cos z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro popróbuj tylko delikatnie bo plastik też roztopi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm okej :D dziś sie biore za robote:wink: dzieki noxes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...