Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe sprężyny lekko obniżające


Zmora23

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam pytanko chcę lekko obniżyć swoje audi a4 b5 1.8 silnik,. Chodzi mi o efekt lekkiego obniżenia ( nie gleba itd), jakie proponujecie sprężyny? obecnie mam 205/55/16 planuje 205/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej 1.be -20mm od seri 1ba albo jakieś waiteć lub inne -30 mm

ostatnio założyliśm do kolegi na ori 1ba -30Hr i ładnie usiadło może nawet -35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem eibach pro kit i wcale komfort się nie zmienił strasznie, a samochód prowadził się o wiele lepiej :wink: Jeżeli nie chcesz "gleby" to dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie?

http://olx.pl/oferta/zawieszenie-vw-passat-b5-audi-a4-weitec-CID5-ID7kye1.html#4313c4d79f

Obniżenie o 35 czyli w sam raz, a jak z twardością, czy to będzie beton, w sam raz, czy za miękko i będzie ocierało zderzakiem na hopkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już kupiłeś. Niedawno przerabiałem kit Weiteca 60/40 od 1.9 tdi i się zdziwiłem bo był bardzo wygodny jak na taką glebę. To co masz w linku musi być ok. No ale jeśli szukasz super komfortu przy -35 to polecam vogtlanda lub prokita jak koledzy wyżej. Z naciskiem na te pierwsze bo pro kit jest średni według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj też w jakim budżecie chcesz się zmeiścić planując nowe sprężyny i wtedy doradzimy coś odpowiedniego. Tymi polecanymi z wyzszej półki są 1.be -20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Znalazłem Eibachy, które polecacie. Sprzedawca opisuje, że pasują do:

"Pojemność silnika: 1.8 quattro, 1.8 T quattro, 1.9 TDI quattro, 2.4 quattro, 2.6 quattro, 2.8 quattro ohne Automatik"

Normalne, że takie same są do 1.8 jak i do 2.8? Wg mnie montując w 1.8 przód nie siądzie tak samo jak w 2.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc sprzedawca nie wie, co sprzedaje. Nawet 1.9tdi i 1.8 siądzie inaczej a co dopiero v6 i r4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Eibach zestaw E1539-140 faktycznie może być stosowany zarówno w 1.8T jak i 2.8... Tak wynika z opisu na stronie Eibach Polska, jednak z nacisków na oś wynika że jednak powinny być zastosowane do "fałek".

... spójność informacji :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wyżej pisał kolega, zestaw eibach'a montuje na orientację amor ach 1BA ? Tak może zostać ?

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może zostać ale te sprężyny zasługują na coś lepszego. Minimum 1BE a najlepiej bil B6-B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...