Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zwykłe A4/b6 AKE


Rederyk78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Michał Należę do forum od 2010 roku bo wtedy kupiłem moja ukochaną A4. Do tej pory pasywnie śledziłem forum i szukałem inspiracji a w głowie układał się niecny plan aby coś zmienić. Impuls zmianom nadał Akjam (Dziękuje!) bo to jego b7 obejrzałem jako pierwszą i uwierzyłem że da się zrobić. Początki były skromne bo chciałem tylko tempomat, potem doszła multifunkcyjna kiera i sprawa nabrała rozpędu. Tematu do tej pory nie założyłem bo jestem z natury wstydliwy ale myślę ze nadszedł już czas zrobić pierwszy krok. Auto kupiłem w Lęborku od prywatnego właściciela. Krótki opis i najważniejsze wyposażenie:

Silnik: 2,5 TDI AKE
Moc: 180 km
Skrzynia biegów: manualna 6 biegowa
Lakier: Czarna perła LZ9W

Najważniejsze wyposażenie:
- Quattro
- Lusterka podgrzewane i elektryczne
- Szyby elektryczne
- Elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele
- Dokładki w kolor
- Szyberdach elektryczny
- 8 poduszek powietrznych
- kolorowy FIS
- Pełny komputer
- Pakiet "oświetlenie"
- Pakiet "Glossy"
- Pakiet "Chrom"
- Duża nawigacja RNS-D
- Czarna podsufitka
- 17 felgi
- Parktronic tył
- Grzane spryski szyby
- Homelink
- Dzielona kanapa i worek na narty
- Zmieniarka CD

Wygląd po kupnie robione kalkulatorem:
129.jpg

130.jpg

Na letnich felgach. Sorki za brudny samochód:

2013_04_24_224.jpg

171.jpg

Do tej pory zrobiono:
- Rozrząd pełny 2010
- Hamulce 2010
- Chłodnica 2010
- Opony: lato Continental Conti 3 225/45/17 , zima Kleber Krisalp 205/55/16- 2011
- Hydraulika zaworowa 2011
- Akumulator Varta 95Ah 2011
- Pompa Vp44 2012
- Wachacze komplet 2012
- Amortyzatory Sachs komplet 2012
- Klima z osuszaczem 2013
- Szyba przedna 2 razy - Kamienie mnie irytują! :kwasny:
- Oleje, filtry, płyny na bieżąco

Plany na mody były/są duże:

Zewnętrzny:
- Zmiana koloru na Black Gold Pearl z palety dodge ram - zrobione
- Pełny pakiet tuningowy firmy Rieger - zrobione
- Końcówki wydechu Ulter - zrobione
- Sportowy wydech
- Grill S4 - zrobione
- Bixenon - zrobione z soczewkami z b8 i samopoziomem/bedzie zmiana na Hella Intemo i led do jazdy dziennej
- Lampy diodowe tył dymione
- Kierunkowskazy dymione - zrobione
- Nakładki na lusterka alu lub ori z S4
- Felgi 19 lato i 18 zima - zrobione 19 zima felga MAM opona Dunlop 3D Wintersport 235/35/19
- pióra i ramiona wycieraczek z b7 - zrobione
- spryskiwacze szyby mgłowe i podgrzewane - zrobione

- Malowanie elementów zderzaka przedniego i tylnego oraz znaczków i listwy klapy tylnej w czerń

- Napis Quattro - kupione

- Wymiana szyby przedniej na akustyczną

- Czujniki parkowania przód- zrobione/zmiana na oryginalne

- Podświetlenie lusterek od spodu - zrobione

- Polerowanie przeciwmgielnych

- Regulacja ramek drzwi

- Wymiana listew chromowanych ramek okiennych

- Antena dachowa

- Ściema szybek

- Polerowanie lakieru z kwarcem

- Napisy Sline czerń i V6

- Rolowanie nadkoli

- Regulacja szczelin

- Wymiana listwy klapy tylnej z Q7

- Zmiana oświetlenia tablicy Led- zrobione

Zawieszenie:
- Gwint (BC Racing z regulacją twardości)
- Hamulce 345/300
- Stabilizatory Rs4/Eibach

- Wymiana tulei sanek przednich i tylnych

- Wymiana łożysk i piast zawieszenia przedniego

Wnętrze:
- Recaro - zrobione

- Pamięć foteli - zrobione

- Założenie podgrzewania kanapy tył - zrobione
- Boczki skóra - zrobione
- Bose - zrobione z tubą z Q5
- Fotochromatyczne lusterko wewnętrzne i zewnętrze plus składnie i funkcja clh - zrobione z b7, MCE z b7, czujnik deszczu,kompas
- Tunel USA- zrobione
- MF kierownica i tempomat ( będzie zmiana na kierę z TT Rs) - zrobione
- Klamki wew RS - zrobione
- Dekory Szczotkowane aluminium 7n6 - zrobione
- Gałka zmiany biegów z b8 - zrobione
- Podstopnica i nakładki z RS - zrobione
- Listwy progowe S-Line - zrobione
- Włącznik świateł w chromie - zrobione
- Szufladki i Esp w chromie - zrobione
- Wymiana RNS-D na RNS-E ledowy
- Lodówka w schowek - zrobione
- Wymiana oświetlenia na diodowe - zrobione
- Przyciski do sterowania szyb w chromie - zrobione

- Paski ledowe - zrobione do poprawy

- Kamera cofania

- Pasy czerwień - zrobione

- Zmiana manetek - kupione

- Wymiana modułu zegara radiowego- kupione

- Obszycie tunelu i podsufitki alcantarą

- Obszycie elementów skórą z czerwona nicią- zrobione

- Założenie emblematów Audi exclusive i Bose z A6 - zrobione

- Flokowanie elementów - zrobione

- Wizualizacja PDC

- Roletka elektryczna szyby tylnej

- Rolety szyb bocznych

- Przyciski w konsoli środkowej - kupione

- Przełączniki szyb i lusterka w chromie - zrobione

- Wymiana wykładziny podłogowej na b7- zrobione

- Vfiz

- Doświetlanie zakrętów

- Isofix


Na silnik też są marzenia ale to melodia przyszłości.

Kilka zdjęć:



2013_02_14_205.jpg

2013_07_22_307.jpg

2013_08_02_318.jpg

2013_08_02_329.jpg

2013_08_02_326.jpg
Obecny wygląd. Jeszcze bez polerki świeżo po malowaniu. Do poprawy spasowanie. Wiadomo bez końcówek wydechu, świateł i innych. Surowa forma. Koła też średnio pasują. Stoi na zwykłym zawieszeniu

2014_06_27_482.jpg

Kilka słów od siebie. Wygląd jest rzeczą gustu. Większość ludzi na forum preferuje wygląd S-line i S4 look:hi: . Ja chciałem iść swoja drogą. Szukałem pakietu który będzie wyglądał inaczej,będzie mi się podobał i nie będzie za bardzo krzykliwy. Pod uwagę brałem jeszcze pakiety Hofele (najładniejszy ale cena zabójcza), Caractere, Oettinger,AbT Votex. I najbardziej spodobał mi się Rieger. Każdy ma jakąś wizję samochodu i ja także. Taką wizję realizuję i to mi się ma podobać :decayed:. Warto być czasem troszkę innym.

Edytowane przez Rederyk78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne stołki ...ale kiermane to bym zmienił jakoś nie pasi:wink:.. powodzenia w dłubaniu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle to wygląda tą rączka i podłokietnik :wink: nic czerwona robi robotę :thumbup1: gdzie to obszywałeś ? u kolegi Reggi ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba pomysł z raczka!:decayed:

te pomalowane guziki pisakiem ? Karol :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica, gałka i ręczny u kolegi Reggiego, a łokcie u kolegi Moocha (jeżeli pomyliłem się w nicku to sorry). Guziki to farba chrom. Musiałem przecież zobaczyć jak będą pasować. Kiera docelowo Audi TT Rs. Na przyciski zbieram. Nie wkładałem do wnętrza bo chcę złożyć wszystko od razu.Oprócz Tak przy okazji skąd bierzecie emotikony bo nie mogę rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :hi:Gratki furacza. Podglądam od czasu do czasu.

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 22:46 ----------

Mogę wrzucić jeszcze parę fotek z body Riegera. Tak na świeżo po lakierni jeszcze na zimówkach kołach. Szału nie ma bo słońca nie było.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wrzucaj fotki, jestem ciekaw jak to całościowo się prezentuje! :wink: Z modami lecisz grubo, widzę że sporo w opisie pokupionych rzeczy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Wrzucam stare i dzisiaj jest słońce to wrzucę nowe. Bez słońca nie jest rewelacyjnie. Jest między brązowym a czarnym.

2014_06_21_480.jpg

2014_06_21_479.jpg

2014_06_21_478.jpg

2014_06_21_477.jpg

2014_06_21_476.jpg

Na zdjęciach jest świeżo po lakierni. Poskładany na szybko. Bez ostatecznej polerki. Końcówki wydechu zrobione ze zwykłej rury na szybko aby założyć tylny spojler. Koła założone na czas lakierowania. Zawias zwykły 1BA. No i najgorsze brak słońca. Dam fotki poglądowe jak powinien wyglądać lakier w słońcu.

EB0_F8241_2_E81_4970_805_E_AC83_F22_A24_A0_146_0000000.jpg

9_E8_F2_D32_ED58_4_E8_A_8_EBF_A0_B36772_AA5_D_146_0000000.jpg

CD7179_A4_4_E92_4_E16_8_C12_107823945_DB9_146_0000000.jpg

2013_ram_2500_tradesman_main.jpg

2014_ram_1500_mossy_oak_edition_front_three_quar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest kwestią gustu:wink:. Na żywo jest mniej krzykliwy ale inny. Chciałem coś innego niż S4 lub S-line ale nie za bardzo krzykliwego.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolki piekne kolego

wiadomo kazdy robi auto pod siebie ale z tym zderzakiem to przesada ani tyl ani przod nie pasuje do b6

s-line by tu pieknie wygladal bo kolor masz custom wiec mogloby fajnie sie zgrac

niebieksie kierunki tez tam nie pasuja tak samo jak i te ala chromu na guzikach :facepalm:

czerowne nici do recaro czarnego nie bardzo mi sie podobaja no ale moze na zywo jest lepiej

nie zrozum mnie zle ale pakiet zew to :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wpadną docelowo bixenon więc z kierunkami zobaczymy. :eusathink:Ala chrom na guzikach to przymiarka farbą bo chciałem zobaczyć tak mniej więcej wygląd zanim założe oryginalne. Wiem mój błąd ale nie miałem inny zdjąć.:eusathink:A na recaro mam pomysł i nie tylko. Wizja jest a teraz realizacja. :decayed: Wygląd zewnętrzy to kwestia gustu właściciela a wiadomo jak mówią :De gustibus non est disputandum. Dużej ilości ludzi nie będzie się podobał i ja to wiem i godzę się z tym. Na żywo naprawdę wygląda inaczej tzn. nie jest krzykliwy. Zwraca uwagę bo jest inny. Wiadomo że większość będzie preferowała klasykę bo zawsze klasyka ustala kanony wyglądu. Mnie osobiście z klasyki podoba się mix przód S-line, tył S-4. Rzecz w tym że chciałem mieć coś innego niż ma dużo ludzi w klubie ale coś co mi się będzie podobało.:decayed: Chciałem Hofele ale cena za pakiet w wysokości 11 -12 tyś złotych była zabójcza. Sledziłem to forum w poszukiwaniu inspiracji od 2010 roku i wybór Riegera nie był kaprysem ale przemyślaną decyzją uwzględniającą wygląd /koszt. Wybór koloru także był decyzją podejmowaną prawie 2 miesiące. Dam poniżej fotki między jakimi wybierałem. Chciałem inny ale niestety pewne okoliczności zmusiły mnie do pójścia w obecny. Ale dziękuję za wszystkie opinie nawet negatywne bo one tez dają motywację do pracy. Niestety nie udało mi się zrobić dzisiaj zdjęć na słońcu. Jak już będę po polerce to pożyczę koło od Frostiego:decayed::naughty:(jak się zgodzi) i może lustrzanke co cyknę kilka lepszych fotek.

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

rubinschwarz_042.jpg

Salsa1.jpg

sema_2008_hot_paint_jobs_5.jpg

I mój faworyt:

IMG_0041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że body dosyć kontrowersyjne, ale tak jak powiedziałeś.. robisz to dla siebie i Tobie ma się to podobać :thumbup1: A z tym mixem: przód sline, tył s4 masz rację - tak właśnie będę robił u siebie.. wg mnie najlepsze możliwe połączenie :decayed:

a co do koloru.. mnie się jak najbardziej podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest "zwykłe A4/B6" a tutaj coś całkowicie odwrotnego! :decayed: O gustach nie powinno się dyskutować... Ale ja nie wiem czy to idzie w dobra stronę. :wink: Body takie bardzo agresywne aż za bardzo wg mnie. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach masz gwint, myślę że zderzak nie pozwoli ci na ustawieniu gwintu w takiej konfiguracji do jakiej gwint jest stworzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor miażdży suty !!!! :jerk::jerk::jerk::jerk::jerk::jerk::jerk::jerk::jerk:

Pakiet... no cóż jak dla mnie jedno z największych gówien jakie wyprodukowano do Audi (kojarzy mi się z pseudo tuningiem modnym w latach 90'tych), z resztą zaraz za nim plasuje się Hofele ze zderzakiem imitującym duży grill z nowszych audi, ale za to jest też drugi pakiet od hofele z małym grillem, upodobniający body B6 do RS4 B7- ten ujdzie :wink:

Jak nie chciałeś szablonu S4/S-line, a nie było Cię stać na hofele to ja bym wrzucił carractere- jest dość delikatny i nie robi z A4 wieś tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...