Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A propos nerwów na drodze


marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim drogowym nerwusom i tym, którym strasznie nerwy puszczają na zablokowany lewy pas, brak kierunkowskazów i tak dalej polecam ten

oraz całą serię podobnych filmików. Widziałem, żyłem i przeżyłem - polecam, nabiera się dystansu to tego co psuje krew w polskim grajdole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. :wink: Spędzam co roku majowe urlopy w I, i generalnie fajnie się jeździ. Drogi tylko gorsze jak u nas.

Mala dygresja do zamkniętego już tematu: Na drogach dwupasmowych w PL jest wprawdzie nakaz jazdy prawym pasem, ale można wyprzedzać tez z prawej strony:kox::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt w innych krajach jeżdżą nie lepiej niż w PL np. w Anglii czy we Włoszech, ale nie patrzmy na inne kraje... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże, nie chodzi o to żeby patrzeć i dochodzić do wniosku, że skoro gdzie indziej jest gorzej to... chulaj dusza. Chodzi mi raczej o nabranie zdrowego dystansu do tego co wkurza nas w Polsce bo złoszczenie się na przyblokowanie lewego pasa czy brak kierunkowskazu jak widać gdzie indziej może być po prostu śmieszne i niezrozumiałe. Przestrzegać przepisów owszem, nie utrudniać życia innym jak najbardziej ale z dystansem tak do błędów innych jak i czasem do samych siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co macie do włoskiej jazdy

byłem w tym roku na sycylii

pierwszy raz w życiu zdecydowałem się na wynajem tam samochodu

jeździło mi się świetnie

podstawowa różnica jest taka, że w miastach nikt nie pędzi

nie ma jazdy 90-100 na godzinę

od tego są autostrady

do tego ogólne wyluzowanie, no i jak poleca przewodnik - należy nawiązać kontakt wzrokowy z innym kierowcą i zrozumieć intencje

:decayed:

brzmi to śmiesznie, ale było naprawdę fajnie

nie miałem żadnych przygód ani przykrości

jeździłem też B8 po Anglii i też bez problemu

u nas jest po prostu za mało dobrych dróg i za dużo korków

tak to sobie tłumaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Neapolu spędziłem pół roku. Też łatwo się przyzwyczaiłem to tego co tam się dzieje a jest to biegunowo odległe od porządku jaki mamy jednak w Polsce. Cyrk na kółkach tam jest i tyle. Jedyna zasada to zasada najbardziej wystającego przodu - kto najbardziej się pcha ten jedzie pierwszy. Zadna inna zasada i przepis nie ma znaczenia. Zadnych przygod tez nie mialem poza oczywistymi zarysowaniami na zderzakach czy poobijanych lusterkach. Tyle tylko, że Polak dostaje zawału serca jak ktos dotknie jego skarba a tam jedzie się dalej i nawet nikt się nie zastanawia, że naderwany zderzak to może być jakiś problem i żeby komuś awanture robić. Krzyki, klaksony i machanie rękami u nich to zadna oznaka wiekszego zdenerowowania...ot po prostu, po minucie jest po temacie.

Problem jaki ja widzę w Polsce to zawziętość i próba udowadniania innym czegoś na siłę. Zajedzie ci ktoś drogę to Polak przez następny tydizeń kombinuje jak mógł się "odwdzięczyć" i żałuje, że jeszcze raz nie spotka delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda

tyle że do ich podejścia do rzeczy, szczególnie do samochodów, trzeba się po prostu przyzwyczaić

albo raczej i tego nauczyć

może to dlatego, że tam nie przykłada się zbytniej wagi do auta

choć nie ukrywam, osobiście bym nie dał rady

u nas to jednak w jakiś sposób dorobek, szereg wyrzeczeń itd itp

a tam - po prostu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jezdze w it i powiem ze jesli jestes piratem drogowym to bedziesz sie czul dobrze w tym kraju bo tam nie ma zadnych zasad, i tak sobie mysle ze bogus z m3 bylbym w swoim klimacie i nawet nikt by sie go nie czepial, dziki kraj i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...